MARTINUVteam

26. 9. 2017

Anna Reynolds, Moira Buffini: JORDAN

Mladá žena. Mladý muž. Malé dítě, malý byt a malý nůž. Velké násilí a velká motorka. Psychiatři a recyklované cigarety. Kam se dá doběhnout po drolících se útesech? Kde se hledá kouzelný dědeček? Jak se utíká do pohádky? Flying to the Moon přes divoce dýchající moře.
26. 9. 2017

Roland Schimmelpfennig/ Michal Kotrouš: POŽÁR

Kdysi kdesi byly dvě vesnice. A jejich obyvatelé byli nejdřív přátelé, pak nepřátelé. A v jedné z nich umírají lidé.

7. 6. 2017

William Shakespeare/Kamil Bednář: LUKRÉCIE

Narativní báseň Williama Shakespeara, ve které mladý římský voják dezertuje od armády, aby mohl znásilnit ženu svého velitele. Pohybově - akustický experiment, scénické čtení beze slov, inspirované dílem slavného dramatika.

23. 1. 2017

William Shakespeare/Martin Hilský: KUPEC BENÁTSKÝ

Benátky. Karneval. Zábava. Chlast. Drogy. Tanec. Vášeň a touha. O problémy jiných se nikdo nestará. A proč taky. Jenže každá sranda něco stojí. A prachy rychle dojdou. Nevadí, můžeme si přece půjčit. Nejde o život, ale jenom o peníze. A možná si za ně koupíme i lásku.
1. 12. 2016

3 SESTRY

Jedna sestra zle se vdala, druhá by zas pracovala a ta třetí, co je sama, za muže by všechno dala. Jeden bratr lásku našel, z čehož vznikla hrozná kaše. Pan plukovník z Moskvy přijel, dva soci si měří p...
1. 9. 2016

Vražda v Klášterní ulici

Setkání absolventů, víno teče proudem. Všichni se dobře baví. A po večírku? Kocovina, nevolnost a ztráta paměti... Zůstalo jen tušení, že jsme se možná dopustili něčeho zlého. Bojíme se zjistit, co se vlastně stalo a zároveň to musíme vědět, jinak nebudeme mít klid.
8. 1. 2016

Mike Bartlett: GAME - scénická skica

Jak změříme hodnotu člověka? Současná společnost mluví jasně: velký dům a hodně peněz. Mladý pár v krizi, který zoufale chce založit rodinu, dostane nabídku, jaká se neodmítá. Moderní bydlení, blahobyt. To vše jen s drobnou podmínkou.
6. 10. 2015

Christine Brücknerová/Magdalena Štulcová: Nevyslovené

V místnosti se sejde osm žen. Dělí je staletí. Každá je z jiného světa. Některé žily skutečně, jiné pouze na papíře. Každá si nese něco nevysloveného, každá je tím silně rozhořčená. Která si vezme první slovo?
3. 5. 2015

Jean Cocteau: DVOJHLAVÝ OREL

Můžeme se jen tak uzavřít před světem a žít si, jak se nám zlíbí nebo je potřeba přijmout svůj a úděl a na své štěstí zapomenout. Velká láska se stává velkou hrou.
3. 6. 2014

Gilles Dyrek: BENÁTKY POD SNĚHEM

Situační komedie s dávkou absurdity o roztomilém zmatení jazyků.Jedni mají před svatbou, druzí možná před rozchodem. Společné setkání může ale všechno převrátit. A kdeže vůbec leží Pipínie?
5. 12. 2013

Neil LaBute: V LESE ČERNÉM HLUBOKÉM

Jak je možné, že lidé, kteří si byli kdysi tak blízcí, se mohou tolik nenávidět? A jak daleko má nenávist k lásce?Intimní psychologický příběh Betty a Bobbyho v detektivní skořápce. V režii Martina Satoranského hrají: Týna Klimešová a Martin Čarný.
5. 7. 2013

Jean Genet: SLUŽKY

Solange je Claire... Claire je Madam...? Kdo je Madam? A kdo je Claire? Kdo hraje Solange... Francouzské drama o tom, jak mohou role, které hrajeme anebo se rozhodneme hrát, způsobit, že zapomeneme, kdo doopravdy jsme...