DANKYteamy

1. 11. 2018

Tellegen Toon: BABKY

Nizozemský autor povídek, básní a literatury pro děti napsal tragikomicky laděné črty ze života dvou starých babek. Texty v sobě skrývají hlubokou filozofii, něhu i touhu, nevyhýbají se však ani otázkám smrti. V podání mladého souboru OLDstars jde o scénickou skicu, která je tématicky aktuální pro všechny generace diváků.
13. 3. 2018

TMA

Kdo se bojí potmě, ať si rozsvítí. Co ale dělat s tmou, která v žádném světle nemizí? Když jsem byla malá, říkala jsem si, že až vyrostu, bude všechno dobrý, že tmy se bojí jenom děti. Jenže tý tmy je teď okolo mnohem víc... Tma je slepá a neprostupná, tma je přehlížení. Tma je manipulace. Tma je pro mě svět mimo můj pokoj. Tma je budoucnost.

1. 2. 2017

Wolfgang Herrndorf/Robert Koall/Michaela Škultéty: TSCHICK

Čtrnáctiletého Maika, kterému pro jeho podivínství nikdo ve třídě neřekne jinak než Cvoky, nečekají zrovna zábavné prázdniny - matka odjela na "farmu krásy", otec na "služební cestu". Maik se znuděně potlouká po vile svých rodičů, bezcílně bloumá periferií Berlína a sní o krásné spolužačce Tatjaně.
1. 5. 2016

#Google generace

Kdekdo si myslí, že net je pro nás vším, že bez něj nevydržíme ani den, aniž by se u nás nezačaly projevovat abstinenční příznaky. A že internet vymejvá mozky, kazí charaktery a sociálně ilozuje, nebo co. Kdekdo si myslí, že jsme jak závisláci - a jsme? A co vy?
1. 3. 2016

Igor Bauersima: Norway.today

Bizardní setkání dvou a více lidí nad propastí.. Nad propastí čeho? Na co byste mysleli v posledních 10 vteřinách vašeho života?
2. 9. 2011

Bowle podle Boala

Někdy mám chuť si pořádně nahlas zakřičet… ale tak, aby mě nikdo neslyšel. Rezignace je pestrým koktejlem dnešní doby… Veřejná prezentace výsledků divadelního přibližování se Augusto Boalovi a našim vlastním boulím.
7. 8. 2009

Zora Durinová: NA ZÁVORU

Nika, Kelly, Filip a Samo jsou hlavními postavami divadelní hry mladé slovenské autorky Zory Durinové. Každý něco hledá – štěstí, úspěch v práci, fungující vztah, sám sebe....
A tihle tak dlouho hledali, až na sebe zbyli.
4. 2. 2009

Tellegen Toon: BABKY

Nizozemský autor povídek, básní a literatury pro děti
napsal až tragikomicky laděné črty malých, vrásčitých a belhavých babek, které nedovedou bez sebe žít. Texty v sobě skrývají hlubokou filozofii, lásku, něhu i touhu.
Tellegen Toon, civilním povoláním lékař, dostal za svoji práci různá ocenění, v neposlední řadě i uznáná Constantijn Huygensprijs v roce 2007.
22. 9. 2008

Jean Cocteau: LIDSKÝ HLAS

Proslulé monodrama. "Telefonní sluchátko jako poslední možnost spojení s milovanou osobou ..."
Text francouzského velikána, básníka, malíře, filmaře a vizionáře Jeana Cocteaua, ve kterém se na jevištích představila řada velkých hereček. Zazvoní, či nezazvoní?