OSKARUVteam

1. 1. 2017

Ve jménu lásky (a přátelství)

Základními problémy lidské existence jsou strach ze smrti, ztráta smyslu a existenciální osamělost - na tento svět jsme sami přišli a sami z něj taky odejdeme. I na taková témata dojde, když do jedné místnosti zavřete zdánlivého děvkaře Borka a zdánlivého slušňáka Hynečka. Noví kamarádi si musí nejprve označkovat území a pak - nezbývá, než čekat. Ale na koho?
11. 10. 2015

Oskar Bábek: Torpédo pro tebe

Autorské nihilistické absurdní drama. O lidech, co se neměli nikdy potkat.

4. 5. 2014

A. N. Ostrovský: BOUŘE

"Žít podle vlastní hlavy" Tragédie rodinných archetypů, jejíhož viníka nelze vystopovat tak snadno, jak by se mohlo zdát. Žena mezi dvěma muži, autoritativní matka, korumpující moc peněz a nad tím vším věčná touha po svobodě. Kdo je komu čím povinován, kdo je v právu a kdo pochybil? Spasí provinciální městečko Kalinovo hladina řeky Volhy? Líbezně archaický, zvukomalebný překlad Bohumila Mathesia ožije na jevišti po téměř padesáti letech. Jeho úprava spojená s moderní výtvarnou stylizací potvrzuje platnost velkého příběhu o vzdoru dovedeném až na samotnou mez.
3. 12. 2013

Václav Havel: AUDIENCE

Jednoaktové tragikomické absurdní drama Václava Havla z roku 1975 si pro svoji inscenaci v H2O vybral režisér Oskar Bábek s herci: Jane Burikem a Richardem Juanem Rozkovcem...
1. 7. 2013

Georg Büchner: VOJCEK

Když pomyslím na věčnost, začínám se strachovat o svět. Stejně půjde všecko k čertu, mužský i ženský. A hrách, pánové, hrách. Romantická tragédie podle skutečného příběhu holiče V., který byl za vraždu ze žárlivosti veřejně popraven v Lipsku roku 1824. Fragment fragmentu. Co na mě čumíte?! Na sebe čumte!
4. 2. 2013

David Mamet: Sexuální perverze v Chicagu

Nemilosrdná tragikomedie Davida Mameta skrývá pod vrstvou nekorektního a vulgárního humoru téma lidské osamělosti a nerovného boje představ a reality, slov a činů, optimismu a hořkosti...