nadsouborové projekty

28. 8. 2019

Arnošt Goldflam: BILETÁŘKA

Přemýšlíte, jestli jít na film, nebo do divadla? Co se tak nechat dnes večer překvapit? U nás na vás čeká večer plný humoru a nečekaných zvratů,
ale jedno vám můžeme slíbit, určitě se o vás dokonale postará naše milá biletářka. Slavné monodrama Arnošta Goldflama.
28. 8. 2019

Stefano Massini/Irena Novotná: Věřím a nenávidím

Tři ženy, tři národnosti, nespočet úhlů pohledu. Jedna herečka. Zbývá jeden rok, deset dnů a osm hodin do výstřelu v baru Rishon-Lezion v Tel Avivu. Monodrama italského autora uvádíme v bytovém divadle v Košické v české premiéře.


30. 4. 2019

Lot Vekemans /Jitka Jílková: JIDÁŠ

Monodrama vypráví o muži, jehož jméno je symbolem zrady. O muži, kterým po celá staletí všichni opovrhovali. Avšak bez tohoto člověka a bez jeho Jidášova polibku by se křesťanství nikdy nestalo jedním z největších světových náboženství.
11. 3. 2019

DON JUAN

Provokatér. Noční můra i sladký sen nejen všech počestných dívek a žen.

Muž, 20 let, 73kg, 185cm. Pohledný, nezadaný, bezdětný,. Nebráním se ničemu a nikomu, umím být něžný i drsný. Užijem si oba, ale manželství rád slíbím....


1. 3. 2019

Eugene O'Neill/Josef Schwarz: Cesta dlouhým dnem do noci

Americké psychologické drama o nemocech těla i duše pro svůj režijní debut zvolila Lucie Flemrová.

1. 11. 2018

Ivan Vyrypajev/ Tereza Krčálová: ILUZE

Dva manželské páry prožily krásný život. Padesát dva let! Životy naplněné láskou, oporou a vzájemnou důvěrou. Žili spolu šťastně až… do chvíle, kdy musejí všichni postupně odejít. Poděkovat za možnost přijímat i darovat lásku a odejít. Ale, která láska byla skutečně vzájemná a která jednostranná? Kdo žil život v pravdě a kdo v iluzi?

23. 4. 2018

David Mamet/Ondřej Sokol: SEXUÁLNÍ PERVERZE V CHICAGU

Horňák nebo dolňák? Růže, tulipány nebo karafiáty? Jaká je představa a jak pak vypadá realita? Hořká tragikomedie o vztahu dvou mladých lidí během jednoho chicagského léta. Divadelní hra o věci, která je vrcholem lásky a vzájemné důvěry, a zároveň i vrcholem podařeného večírku.
14. 10. 2017

Václav Havel: VERNISÁŽ

Věra a Michal si zařídili kvartýr s ksichtem a pozvali svého nejlepšího přitele Bedřicha na sklenku whisky a zapékané Groombles s kapkou woodpeaku na jejich malou VERNISÁŽ. V první režii Ondřeje Kulhavého v jedné z nejznámějších Havlových aktovek se představí Antonín Brukner, Natálie Nováková/Maria Bláhová a Maxim Oweyssi.
2. 2. 2017

Daniel Macivor: PŘEKRÁSNÝ VÝHLED

Hra kanadského autora o dvou lesbách, které vlastně lesbami nejsou. Dvě bezejmenné ženy se poprvé setkávají v turistickém obchodě, naváží vztah díky společnému strachu z medvědů a pak zmizí ze svých životů a vyrážejí na dlouhou tůru výživného přátelství zamotaného sexuální přitažlivostí, na kterou jsou, každá po svém, špatně vybavené, aby ji rozuměly.
1. 2. 2017

MÉDEIA

Mladší dcera kolchidského krále Aiéta a jeho manželky Eídyie Médeia významně vstoupila do řeckých mýtů. Ovlivnila desítky uměleckých děl a mezi nimi mnoho divadelních her.
1. 12. 2016

Jack Clover: Ostrovní lidé

„Ostrovní lidé“ je hra, která vyhrála „Oxford University’s New Writing Festival“ v únoru roku 2016. Dokumentární styl, který tvoří interview s obyvateli ostrova připravujícími se na nové příchozí, je doplněn o příběh dvou mladých lidí, kteří se na základě osobní tragédie dostávají k úvahám, zda mají ostrov opustit. Českou premiéru hry přijel do H2O zrežírovat sám autor Jack Clover, studující na Oxfordu českou a ruskou literaturu, v překladu a dramaturgii Richarda Juana Rozkovce.
4. 4. 2016

Maciej Wojtyszka: OPRAŠOVAČKA

Dvě ženy a šest loutek v jednom sklepě. Dvě velké lži a spoustu malých pravd si spolu vymění Eliška Vocelová a Martina Haluzová během zkoušení rumunské pohádky O kravičce Bělohlávce a unaveném čaroději Pantarejovi. Text Macieje Wojtyszka v úpravě Richarda Juana Rozkovce a debutující režii Kryštofa Lepšíka s neotřelou hudební aranží Martina Čarneho.

1. 2. 2016

Kossi Efoui: Převozníkův malý bratr

Kossi Efoui se narodil v Togu v roce 1962. Nyní žije ve Francii na předměstí Paříže. Jeho hra Převozníkův malý bratr je příběhem tří emigrantů žijících v troskách bývalého filmového studia. Hledají smysl své cesty, odkud vyšli a kam dojdou a najednou se hra přestává týkat jen emigrantů a začíná se týkat každého z nás. Proto má smysl ji uvádět i u nás.
1. 2. 2016

Sarah Kane: PSYCHOZA 4:48

V hledání jednoty těla a duše, jsme si sami překážkou. Dokážeme se vzdát toho, co nás činí výjimečnými, a podvolit se diktátu obyčejnosti jen proto, abychom toho spojení dosáhli? Nebo se budeme užírat pocitem samoty a odloučení, abychom nakonec odešli s vědomím, že nám nikdy nikdo neporozumí?
1. 7. 2014

Vrchlický, Štaidl, Svoboda, Podskalský: NOC NA KARLŠTEJNĚ

Openair zpracování hudební komedie, určené k putování po českých hradech a zámcích. Romantika plná známých melodií. Náš hold Otci vlasti...
12. 4. 2012

Ingmar Villqist: HELVEROVA NOC

Matyáš Řezníček si pro svůj režijní debut vybral hru z pera nejhranějšího současného polského dramatika I. Villqista. V neobyčejném příběhu dvou obyčejných lidí hrají: Marie Hásková a Tomáš Kotrba.
30. 12. 2011

Ken Kesey / Dale Wasserman: Kde kukačka hnízdo má

„Jak vidíte, pracujeme metodou skupinové psychoterapie. Naše oddělení je vlastně jedno velké společenství. Pseudorodina. Člověk se musí naučit vycházet se svou malou rodinou, než zase bude schopen fungovat v normální společnosti!“ Nová inscenace v režii debutujícího Honzy Battěka.
5. 4. 2011

Pintilei Gabriel: ELEVÁTOR

Hra podle skutečné události z roku 2002. Extrémně dramatická situace odkrývá masky, otevírá surovou pravdu a pokládá naléhavé otázky lidské existence. Dva teenageři zůstanou hloupou náhodou dlouhé týdny zablokováni ve výtahu v opuštěné budově na kraji města. Přežijí? Za jakou cenu? V režii Jana Vondráčka hrají: Anna Peřinová a Jan Battěk
1. 3. 2011

Projekt HAVEL

Začali jsme pátrat po tom, co pro nás znamenají pojmy Čecháček a Pižďuch,
ale taky čím je pro nás naděje, víra, identita, transcendence, absurdita,….
a dost při tom čteme, píšeme, diskutujeme.
K čemu to bude dobré, to ještě uvidíme a možná i uvidíte.
17. 4. 2010

Václav Havel: VERNISÁŽ

Jednoaktovka o snobství, povrchnosti, prázdnotě, manipulaci a lidském odcizení. 
V režii: Marie Háskové hrají: Nora Najimová, Nikola Ivanov / Tomáš Žatečka a Šimon Halamásek / Johny Štěpán.
4. 2. 2009

Jean-Paul Sartre: S VYLOUČENÍM VEŘEJNOSTI

3 lidi v jedné místnosti. Jak se tam ocitli? Jsou tam vůbec? Znají se? Nebo se nikdy nesetkali? Co se to vlastně děje? Ví to oni sami? Nebo je to jen představa?
19. 8. 2009

Michael Frayn / Petr Zelenka: HERCI

Jedno divadelní představení „zepředu“ i „zezadu“. Příběh komiků, kteří se poněkud ztratili na jevišti i v životě. Herecká lovestory, ve které jedni přicházejí a druzí odcházejí.