Aktuality

26. 5. 2021

OLDstars on the ROUD 2021

O víkendu 9. – 11. 7. 2021 proběhne v prostorách augustiniánského kláštera a jeho okolí v Roudnici nad Labem osmý ročník benefičního festivalu studentského divadla OLDstars on the ROUD.


Festival proběhne za dodržení všech hygienických standardů a vládních opatření. Velká část programu je plánována pod širým nebem nebo v online verzi, interiérové prostory s limitovanou kapacitou budou pravidelně dezinfikovány. Dezinfekce bude s respirátory rovněž k dispozici divákům, kteří budou mít dostatek místa pro dodržování doporučených rozestupů.
25. 7. 2021

Generační divadlo nepolevuje ani v létě

OLDstars uvádí letos v létě dvě premiéry současných britských dramat o lidech a vztazích ve stále se zrychlujícím a globalizovaném světě. Herci, kteří byli po několik sezon skryti v útrobách hereckých škol, se vrací do místa svých divadelních začátků a ukazují, že generační divadlo je stále silným fenoménem.
8. 1. 2021

Horory našich všedních dní

Současná situace může být pro ledaskoho celkem hororem... Fantazie jako únik či obrana?! Trochu přitažené za vlasy, trochu divné, ale zas tak nereálné to není!
10 minihororů, které se mohou odehrát i ve vaší kuchyni!
1. 6. 2020

OLDstars on the ROUD 2020

O víkendu 10. – 12. 7. 2020 proběhne v prostorách augustiniánského kláštera v Roudnici nad Labem a v jeho okolí sedmý ročník benefičního festivalu studentského divadla OLDstars on the ROUD.


Vývoj epidemiologické situace nám umožní uspořádat festival v původním plánovaném rozsahu. Festival proběhne za dodržení všech hygienických standardů a opatření. Velká část programu je plánována pod širým nebem, interiérové prostory budou pravidelně desinfikovány a desinfekce bude rovněž k dispozici divákům, kteří budou mít dostatek místa pro dodržování doporučených rozestupů.


27. 3. 2020

Podpořte provoz OLDstars a bytového divadla

Nařízení spojená s koronavirem jsou těžká pro všechny. Pro nezávislou kulturu ale mohou být likvidační. Podpořte provoz bytového divadla umělecké skupiny OLDstars výměnou za lístky na představení hraná v Praze nebo na letním benefičním divadelním festivalu OLDstars on the Roud.
13. 3. 2020

Do odvolání nehrajeme

Milí diváci a věrní fanoušci OLDstars,
z důvodu stále se rozšiřujících vládních opatření jsme se nakonec rozhodli, že pro zajištění Vaší i naší bezpečnosti prozatím zrušíme nejbližší plánované reprízy všech inscenací OLDstars.

1. 2. 2020

OLDstars on the ROUD 2020 je zaštítěn

Druhý červencový víkend 2020 proběhne již posedmé v bývalém augustiniánském klášteře v Roudnici nad Labem festival OLDstars on the ROUD. OLDstars již tradičně přivezou inscenace ze stálého repertoáru a jejich hostů do jedinečných prostor kláštera nebo pod širé nebe.
10. 2. 2020

Poslední volná místa v Hereckém kurzu

Od března 2020 startuje náš tradiční dvousemestrální kurz herectví, který je vhodný zejména jako průprava k přijímacím zkouškám na vysoké umělecké školy.
27. 1. 2020

OLDstars na Modrém kocourovi 2020

Na 25. jubilejní ročník festivalové divadelní přehlídky MODRÝ KOCOUR v Turnově OLDstars přivezou tři inscenace ze své loňské úrody.
13. 1. 2020

Venuše v kožichu

Kateřina Kaira Hrachovcová a Daniel Krejčík připravují pro bytové divadlo v Košické slavný text Davida Ivese VENUŠE V KOŽICHU. Premiéru plánujeme na květen 2020.
1. 12. 2019

Dárkové poukazy - darujte monodrama

Darujte divadelní zážitek - k zakoupeným vstupenkám vám vyhotovíme také dárkový poukaz vytvořený na míru konkrétní inscenaci. Zažijte se svými blízkými jedinečné okamžiky v komorním bytovém divadle H2O v Košické ve Vršovicích nebo ve Werichově vile - společnost vám budou dělat Ljuba Krbová, Daniel Krejčík, Elizaveta Maximová, Petr Jeřábek nebo Klára Cibulová.22. 11. 2019

NATAŠIN SEN na Letné

V neděli 24. listopadu hostujeme s naším monodramatem NATAŠIN SEN v kulturní scéně "Obývák", která vznikla v rámci Sousedské knihovny ve Vodárenské věži Letná. Každou druhou neděli nabízí program v podobě debat, divadel, slamů nebo stand upů. A tu nadcházející bude Elizaveta Maximová vyprávět příběh dospívající Nataši, která netouží po ničem jiném než po lásce...
12. 11. 2019

NOC DIVADEL V BYTOVÉM DIVADLE

OLDstars se v sobotu 16. 11. tradičně zapojí do Noci divadel - ta letošní je zaměřena na téma "divadlo a svoboda". V 18:00 se představí Klára Cibulová v monodramatu VĚŘÍM A NENÁVIDÍM, které vzniklo za podpory Nadace Život umělce, a od 21:00 můžete zhlédnout naši repertoárovou inscenaci hry Václava Havla VERNISÁŽ.

1. 10. 2019

Devátý ročník maratonu studentského divadla v Celetné

OLDstars v říjnu již po deváté obsadí Divadlo v Celetné. Letošní ročník Festivalu studentských divadel v Celetné proběhne netradičně od neděle do úterý ve dnech 27. – 29. 10. 2019 a představí inscenace OLDstars, které byly uvedeny v uplynulé sezoně.
27. 9. 2019

„Pozemšťan“ vyrazil po pozemních komunikacích na zájezd!

Rodičovský soubor uvedl 26. 9. 2019 v lázeňském domě Běhounek v Jáchymově další z repríz svého letošního představení. Na rozdíl od svých mladších kolegů z OLDstars, odvážně na mnohadenních turné obrážejících tuzemské hrady a zámky, volí zralý ansámbl spíše jednotlivé výpady do míst se zajištěným lékařským zázemím, živou vodou a ověřenou gastronomií.
18. 9. 2019

OLDstars věří a nenávidí: nové monodrama v bytovém divadle

OLDstars uvedou v září 2019 v pořadí šesté ze série monodramat. Novinkou bude tentokrát hra z prostředí Blízkého východu "Věřím a nenávidím" italského dramatika Stefana Massiniho. V hlavní a jediné roli se představí Klára Cibulová, absolventka hereckých škol v Nice a v Cannes.
17. 8. 2019

Monodrama JIDÁŠ v české premiéře

V termínech 1., 2. a 4. září 2019 uvedeme v bytovém divadle H2O v české premiéře monodrama JIDÁŠ nizozemské dramatičky Lot Vekemans, které bylo do češtiny přeloženo Jitkou Jílkovou. V hlavní a jediné roli se představí čerstvý absolvent DAMU Petr Jeřábek pod režijním vedením Matyáše Řezníčka.

21. 7. 2019

Svůdník Don Juan odstartuje turné na hradě Točník

Ikonický lamač nejen ženských srdcí zahájí představením ve čtvrtek 1. srpna ve 21:00 na hradě Točník divadelní turné s inscenací známé Moliérovy hry.

29. 7. 2019

Roudnice 2019 je úspěšně za námi

Existuje láska? Existuje divadlo! Existuje divadlo o lásce? V duchu otázek zpochybňujících existenci lásky se nesl šestý ročník benefičního divadelního festivalu OLDstars on the ROUD, jenž proběhl o víkendu 12. – 14. 7. 2019 v Roudnici nad Labem. Zdi tamního bývalého augustiniánského kláštera opět pohltil maraton studentského divadla. Areál letos přivítal na 350 návštěvníků všech věkových kategorií a nabídl širokou škálu kulturních zážitků.
30. 6. 2019

OLDstars na Šrámkově Sobotce 2019

Jako rezidenční projekt prestižního festivalu Šrámkova Sobotka OLDstars letos nastudovali scénické čtení novely Jaroslava Rudiše Český ráj.
9. 5. 2019

Festivalová trika jsou na světě!

Letošní ročník OLDstars on the ROUD 2019 odhaluje trika a tašky s mottem festivalu “LÁSKA NEEXISTUJE”. Zájemci tak mají šanci si zakoupit originální kousky ještě před začátkem divadelního maratonu, který proběhne 12. - 14. července.
1. 5. 2019

Činnost OLDstars podpořila Praha 10

Městská část Praha 10 podpořila celoroční činnost umělecké skupiny OLDstars - zejména provoz bytového divadla Košická 21. Děkujeme!
1. 5. 2019

Šestý ročník benefičního studentského divadelního maratonu míří do Roudnice

Divadlo se vrací do kláštera. O víkendu 12. – 14. 7. 2019 proběhne ve zdech augustiniánského kláštera v Roudnici nad Labem a v jeho okolí šestý ročník benefičního festivalu studentského divadla OLDstars on the ROUD. Tématem letošního ročníku OLDstars on the ROUD je heslo „Láska neexistuje!“.
22. 3. 2019

Don Juan na cestách

Po úspěšném turné s inscenací Shakespearova proslulého dramatu Romeo a Julie přichází OLDstars s Molièrovou komedií Don Juan. Provokativní políček z pera druhého z nejslavnějších dramatiků si k adaptaci vybral režijně-dramaturgický tým Ondřeje Kulhavého a Lucie Flemrové.
21. 2. 2019

ZNALCI v bytovém divadle

Satirická tragikomedie ZNALCI dánské autorky Nikoline Werdelinové, která popisuje životní styl dobře situované a vzdělané pětice přátel, bude mít v bytovém divadle H2O ve Vršovicích premiéry na začátku března.

15. 2. 2019

Dětské studio s novým vedením

Dětské studio OLDstars od února nově povedou lektorky Bára a Eva. Každou středu odpoledne v bytovém divadle v Košické.
13. 2. 2019

Oslavte Valentýna nákupem vstupenky na festival v Roudnici

V červenci 2019 již pošesté v gotických zákoutích bývalého augustiniánského kláštera v Roudnici nad Labem ožije marathon studentského divadla. Benefiční festival OLDstars on the Roud tradičně nabídne ve třech dnech tři desítky divadelních představení jak ze stálého repertoáru umělecké skupiny OLDstars tak i jejich hostů. Heslem aktuálného ročníku je: LÁSKA (NE)EXISTUJE!
29. 1. 2019

Iluze v Košické

Inscenace divadelní hry ILUZE bude mít ke konci února premiéru v bytovém divadle v Košické. Současná hra od ruského dramatika Ivana Vyrypajeva. Vstupenky na premiéru 26. 2. a první reprízu 11. 3. jsou již v předprodeji na portálu GoOut!
25. 1. 2019

Naše úspěšné benefice roku 2018

OLDstars tradičně realizují několik benefičních projektů a pomáhají divadlem - za loňský rok na základě darovacích smluv poukázali výtěžek z tržeb benefičních inscenací ve výši necelých 100 tisíc těmto organizacím: Klášter v Roudnici nad Labem, Bellis Young & Cancer – Aliance žen s rakovinou prsu, spolek ICHTYÓZA a spolek Nevypusť duši.

24. 1. 2019

Inscenace TO I ONO míří do Turnova na Modrého kocoura

Na oblíbený festival studentského divadla MODRÝ KOCOUR v Turnově vysíláme na konci února naši letošní novinku TO I ONO.
23. 1. 2019

Daniel Krejčík cestuje se VŠEMI BÁJEČNÝMI VĚCMI

Ve spolupráci se spolkem SpoluHra nově realizujeme zájezdy monodramatu VŠECHNY BÁJEČNÉ VĚCI s Danielem Krejčíkem. Inscenaci 26. ledna odehrajeme ve Východočeském divadle v Pardubicích a 24. února pak v divadle Semafor.


19. 12. 2018

Mimořádné události otevřou rok 2019 v Košické

Scénická skica z pera britského aura otevře divadelní rok 2019 v bytovém divadle v Košické.
12. 12. 2018

Festival v Roudnici 2019 již v předprodeji

V červenci 2019 již pošesté v gotických zákoutích bývalého augustiniánského kláštera v Roudnici nad Labem ožije marathon studentského divadla. Benefiční festival OLDstars on the Roud tradičně nabídne ve třech dnech tři desítky divadelních představení jak ze stálého repertoáru umělecké skupiny OLDstars tak i jejich hostů.
11. 12. 2018

MARGARITA hostovala v La Fabrice

Monodrama MARGARITĚ s Ljubou Krbovou se v prosinci vydalo na výlet z Werichovy vily a hostovalo v holešovické La Fabrice.
3. 12. 2018

Monodramata OLDstars jako vánoční dárek?

Potěšte své blízké vstupenkami na oblíbené inscenace! Již nyní jsou v předprodeji GOOUT vstupenky na lednové reprízy monodramatu Daniela Krejčíka VŠECHNY BÁJEČNÉ VĚCI 18. a 25. ledna 2019. Stejně tak si již teď můžete ulovit místo na monodrama MARGARITĚ... s Ljubou Krbovou, a to konkrétně na 22. nebo 29. ledna, popř. 5. či 19. února 2019. Nové termíny repríz NATAŠINA SNU jsou pak 19. ledna a 8. února.
3. 11. 2018

Inscenace NIKDY nově v bytovém divadle

Inscenace hry Lenky Lagronové NIKDY, která měla v Divadle na Vinohradech v listopadu derniéru, bude i nadále uváděna ve stejném obsazení v bytovém divadle H2O v Košické.
1. 10. 2018

Bytové divadlo v Košické

OLDstars se ze Žižkova vrací zpět do Vršovic.
Od října začíná zkušební provoz jejich nové štace - bytového divadla v Košické 21.
14. 9. 2018

OLDstars v Celetné již po osmé!

Divadlo v Celetné opět po roce ovládne studentské divadlo. O víkendu 26. – 28.října 2018 proběhne na prestižní divadelní adrese osmý ročník Festivalu studentských divadel, pořádaného nezávislou studentskou uměleckou skupinou OLDstars.
31. 8. 2018

OLDstars se stěhují

Po pěti letech opouštíme žižkovský sklepní prostor H2O. Od října se s převážnou většinou repertoáru přesouváme do Košické ulice ve Vršovicích, kde se budeme věnovat bytovému divadlu.
30. 8. 2018

Ohlédnutí za festivalem OLDstars on the ROUD 2018

Již po páté se augustiniánský klášter v Roudnici nad Labem stal na jeden víkend dějištěm studentského benefičního festivalu OLDstars On The ROUD. O víkendu od 13. do 15. července 2018 navštívilo prostory kláštera a jeho zahrad i přidružených prostor na 350 diváků, z toho v nejvytíženějším, sobotním dni 170, a to nejen studentů – OLDstars svým rozmanitým repertoárem přilákali všechny věkové kategorie.
7. 8. 2018

Zabiják Joe v září v HarOLDu

Vršovická zkušebna HarOLD bude v září hostit sérii repríz kultovní černé komedie Tracyho Lettse ZABIJÁK JOE. Rezervujte své místo v sále přes předprodejní server goout!
1. 8. 2018

OLDstars se stěhují - poslední reprízy v H2O

OLDstars se po pěti letech loučí se sklepním divadlem H2O v Koněvově ulici. Od nové sezony se s našimi inscenacemi budete potkávat na jiných adresách.
5. 8. 2018

Romeo a Julie podruhé na regionech

S openair inscenací Romeo a Julie se OLDstars již podruhé vydali na turné po regionech. V prvním srpnovém týdnu jsme potěšili diváky v Bečově nad Teplou, Mšeně, Nymburku, na hradě Točník a navzdory pořasí i pražských Kasárnách Karlín.
31. 7. 2018

OLDstars jako součást Činoherního léta

Součástí letního programu prestižní pražské divadelní scény - Činoherního klubu - se stávají inscenace OLDstars. Přijďte nás v srpnu podpořit!
30. 6. 2018

OLDstars i přes nepřízeň počasí opět v Hradci

Openiar program festivalu evropských regionů v Hradci Králové rozšířili OLDstars opět svou celodenní stageí. I přes nepřízeň počasí odehráli reprízy letošních novinek: VERNISÁŽ, ŽABIĆKA a MÉDEIA.
5. 3. 2018

Žižkovská noc opět v H2O

OLDstars se již tradičně zúčastní Žižkovské noci a poskytnou i svůj sklepní prostor H2/O.
Ve dnech 22. — 24. března se můžete těšit na divadelní inscenace „Torpédo pro tebe“ a „Mučedník“, které jsou běžně na repertoáru OLDstars, ale i na hosty z USA, kteří přivezou Kafkovu „Proměnu /The Metamorphosis“. Festival bude v H2O v sobotu zakončen improvizačním vystoupením týmu Tomáše Skoupého. Rozhodně se máte na co těšit!
4. 3. 2018

TSCHICK se chystá na výlet do Volyně

Po úspěchu na festivalu KARLÍNSKÁ TŘÍSKA v Divadle DISK byla nominována naše inscenace TSCHICK na národní přehlídku činoherního a hudebního divadla Divadelní Piknik Volyně. Držíme palce!
3. 3. 2018

VŠECHNY BAJEČNÉ VĚCI ožívají v H2O

Součástí repertoáru OLDstars se stává další monodrama. Hlavní a jedinou postavou hry je chlapec, který má za 80 minut jeden jediný úkol - přesvědčit nejen svou matku, že na světě existuje milion věcí, kvůli kterým stojí za to se nezabíjet…
2. 3. 2018

monodrama Ljuby Krbové ve Werichově vile

OLDstars navazují spolupráci s půdou Werichovy vily. Od dubna 2018 tam budeme uvádět monodrama MARGARITĚ... v podání Ljuby Krbové.
1. 3. 2018

OLDstars on the ROUD 2018

OLDstars se 13. až 15. července 2018 opět vrací do bývalého kláštera v Roudnici nad Labem, aby zde uvedla a oslavila jubilejní 5. ročník benefičního divadelního festivalu OLDstars on the ROUD. Výtěžek z festivalu bude tradičně věnován na pomoc klášteru.
26. 2. 2018

BAZÉN postupuje z Turnova do Ústí nad Orlicí

Inscenace kontroverzní hry Marka Ravenhilla BAZÉN/BEZ VODY uspěla na festivalu Modrý kocour v Turnově a postupuje na národní přehlídku studentského divadla v Ústí nad Orlicí. Navštivte nejbližší reprízy v našem sklepním H2O.
24. 2. 2018

Český rozhlas o 15tých narozeninách OLDstars

Redaktorka Českého rozhlasu navštívila naše sklepní H2O a připravila u příležitosti patnáctých narozenin OLDstars reportáž o našich aktivitách.
15. 2. 2018

PASÁČEK VEPŘŮ potěší děti v nemocnicích a dětských domovech

OLDstars tradičně páchají dobré skutky. S cestovní verzí půvabné pohádky Hanse Chriatiana Andersena benefičně objíždějí dětské nemocnice a dětské domovy. Máte tip? Rádi potěšíme i děti ve vašem okolí.
11. 2. 2018

VERNISÁŽ na festivale v Divadle DISK

Divadlo DISK pražské DAMU navštívíme s inscenací VERNISÁŽ v režii Ondřeje Kulhavého v rámci přehlídky studentského divadla PRAŽSKÁ TŘÍSKA. Přijďte nás v neděli 4. března do DISKU podpořit!
21. 12. 2017

Divadlo ve vašem obýváku

Nebaví Vás se společensky oblékat a složitě cestovat za divadelním zážitkem přes půl města? Nemusíte! Divadelní představení BRATŘI dorazí přímo do Vašeho domu. Komorní příběh studentského soužití odehrajeme ve Vašem obývacím pokoji. U Vašeho jídelního stolu ožijí bratři Boris a Lev a jejich povedená přítelkyně Erika. ...Pozvěte své přátele na divadlo ve Vašem bytě...
1. 12. 2017

Darujte OLDstars pod stromeček

Přemýšlíte nad vhodným vánočním dárkem? Máme tip pro milovníky našich divadelních sklepů. Již nyní si můžete s dostatečným předstihem zakoupit vstupenky na naše top představení v síti GoOut.cz a věnovat je pod stromeček!

13. 11. 2017

OLDstars na Noci divadel 2017

I letošní ročník Noci divadel v sobotu 18. listopadu se neobejde bez účasti OLDstars. V našem sklepním divadle H2O odehrajeme hned čtyři inscenace (jednu dokonce dvakrát). Těšit se můžete na dětskou tragédii „PROBUZENÍ JARA“, „MUČEDNÍKA“ Mariuse von Mayenburga, pojednávajícího o náboženském fanatismu, terorismu a povrchnosti dnešní společnosti, „NOČNÍ ŽIVOČICHY“ nebo na hru Patricka Marbera „NA DOTEK“ o citově vyprahlých jedincích, kteří se zmítají v milostném čtyřúhelníku.
5. 10. 2017

OLDstars slaví 15 let

Staňte se v roce našich patnáctých narozenin naším kamarádem, fanouškem, pěstounem. Pomozte nám svým symbolickým příspěvkem uspořádat narozeninový rok plný studentského divadla.
27. 9. 2017

Dětské studio OLDstars

Hledáš lidi, kteří jsou s tebou na stejné vlně? Zajímá tě divadlo a chceš zkusit, jestli by tě bavilo i hrát? Otevíráme nový soubor - přijď to zkusit.

26. 9. 2017

Další do série monodramat

Po monodramatech NATAŠIN SEN a PO FREDRIKOVI se na reportoáru OLDstars brzy objeví třetí kousek pro jednoho herce. V inscenaci hry JORDAN anglické dramatičky Moiry Buffini a spisovatelky Anny Reynolds se divákům představí Marie – Luisa Purkrábková, která ztvární dvacetiletou vězenkyni Shirley.
20. 9. 2017

OLDstars začínají slavit své patnácté narozeniny FESTIVALEM V CELETNÉ

V době podzimních prázdnin (od pátku 27. října do neděle 29. října 2017) se už posedmé potkají studentské divadelní soubory na prestižní adrese v centru Prahy. Letošní ročník oslavuje 15tou sezonu OLDstars na české divadelní scéně.

22. 8. 2017

PO FREDRIKOVI

Patnáctou divadelní sezonu OLDstars zahájí premiérou švédského gay monodramatu PO FREDRIKOVI s Matyášem Řezníčkem v hlavní roli. Inscenace bude uvedena v limitovaném počtu repríz ve sklepní zkušebně HarOLD v pražských Vršovicích.


21. 8. 2017

Nataša se v Činoherním klubu potká s Lukrécií

Ve středu 30. srpna se v pražském Činoherním klubu uskuteční repríza úspěšné inscenace NATAŠIN SEN. Nataša v podání jedinečné Elizavety Maximové se tak opět divákům bude svěřovat se svým pohnutým životním osudem. Tentokrát ale v prostoru daleko větším. A aby se všech těch lidí nebála, pozvala si kamarádku, která si také zažila svoje. Mladá a nadějná Marie - Luisa Purkrábková odvypráví v inscenaci LUKRÉCIE svým tělem za použití minima slov, kterak měla jednou v noci nevítanou návštěvu.


19. 3. 2017

Srpnové turné inscenace ROMEO A JULIE

OLDstars v srpnu 2017 vyrazí na turné do Plzeňského a Karlovarského kraje s openairovou inscenaci Romeo a Julie. Rádi zahrají i na vaši letní akci – na nádvoří hradu, letním táboře, městských slavnostech nebo festivale.

Nechoďte v létě do divadla, divadlo přijede za Vámi...
1. 6. 2017

OLDstars mají v Hradci svoji stage

V rámci Open air programu mezinárodního divadelního festivalu v Hradci králové mají OLDstars "svoji stage" - v neděli 25. 6. 2017 nabídneme ochutnávku z našeho sklepního repertoáru - přijeďte za námi do Hradce.
1. 6. 2017

Hrajeme na festivalu SLUNKATOČ na hradě TOČNÍK

V sobotu 24. června 2017 tradičně vystoupíme na hradě Točník, kde v rámci festivalu SLUNKATOČ odpremiérujeme naši novinku - inscenaci hry Neil LaBute NA MILOST.
31. 5. 2017

Divadelní sezona Hereckého studia OLDstars vrcholí

Školní rok pro OLDstars ještě úplně nekončí. Čeká nás série premiér divadelních inscenací, přípravě kterých se věnovali během posledních měsíců.
22. 5. 2017

Festival Tvůrčí Afrika s OLDstars

Ve čtvrtek 25. května 2017 se v divadelním prostoru H2O na Koněvově ulici na Žižkově odehraje v rámci festivalu Tvůrčí Afrika "naše" česká premiéra hry BINTOU od dramatika Koffiho Kwahulé, jenž byl vůbec prvním hostem festivalu v roce 2001. Již dříve jsme úspěšně uvedli od stejného autora drama NESTYDA.


19. 5. 2017

Platby kartou a nákupy vstupenek online

Víte, že se u nás může platit bankovní kartou? Jednadvacáté století dorazilo i do žižkovského sklepa H2O - přijďte si to vyzkoušet - je to snadné..:) Vstupenky na vybrané inscenace můžete zakoupit i online.
16. 5. 2017

Týden umělecké tvorby s OLDstars

Naše sklepní H2O se stane součástí Týdne uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby, který bude probíhat v termínu od 20. do 28. května 2017. V rámci projektu odehrajeme premiéry našich inscenací "Bintou" a "Noční živočichové".16. 5. 2017

Torpédo pro tebe v Činoherním klubu

Autorská inscenace režiséra Oskara Bábka, ověnčená Divadelní třískou, se po dlouhé pauze objeví na prknech a to rovnou Činoherního klubu v Praze v sobotu 20. května od 19.30.

5. 4. 2017

OLDstars plánují v roce 2017 další léto v Roudnici

Přijeďte s námi o víkendu 14.-16. července 2017 zažít klášter v Roudnici nad Labem plný divadla. Čtvrtý ročník našeho benefičního festivalu již zná svůj termín a chce být součástí i vašeho diáře.
3. 4. 2017

Přípravka na přijímačky uměleckých škol

OLDstars každoročně otevírají veřejnou dílnu pro zájemce, kteří chtějí studovat herectví nejen pro zábavu jako rozvoj své osobnosti. Náplní dvou semestrálního kurzu je zvládnutí základní orientace v dějinách a teorii divadla, praktické seznámení s hereckými technikami, hlasová a pohybová výchova, základy žonglování a akrobacie.

Galerie >>
22. 3. 2017

ART v obnovené premiéře v H2O

V pondělí 24. dubna odehrajeme v obnovené premiéře inscenaci ART v režii Zuzany Horákové. Vztah tří přátel se ocitá v nevšední situaci ve chvíli, kdy si jeden z nich pořídí velmi drahý obraz. Mají kamarádi pochopení pro jeho vkus? A co Marka, Borise a Ivana vlastně spojuje?20. 3. 2017

Derniéra OLYMPIE 1. a 2. dubna

Po více než dvou letech repertoárového uvádění se s diváky H2O rozloučí inscenace Petra Smyczka a Marcely Magdové OLYMPIA, která zde byla uvedena v české premiéře.
15. 3. 2017

Žižkovská noc 2017 v H2O

I letos proběhne multižánrový festival Žižkovská noc s účastí OLDstars. V našem sklepním divadle H2O zahrajeme nejen kusy z našeho aktuálního repertoáru, ale i jiných hostujících souborů. S inscenací "Striptýz na širém moři" pak budeme v rámci festivalu hostovat ve Venuši ve Švehlovce.
12. 3. 2017

OLDstars na Divadelní třísce 2017

I letošní ročník Divadelní třísky se neobešel bez účasti OLDstars. v Neděli 12. března odehráli v Divadle v Celetné Jan Búrik a Richard Juan Rozkovec reprízu nejnovější autorskou inscenaci Oskara Bábka „Ve jménu lásky (a přátelství)“.


9. 3. 2017

JANA A JAN hostovali v Roudnici

Ve čtvrtek 9. března jsme se s autorskou inscenací o tom, jaké by to bylo, kdyby se Jan Hus a Johanka z Arku setkali, vydali do Roudnice nad Labem. Minimalistické představení s pěti židlemi a spoustou sirek sklidilo v Městské galerii úspěch a ani po roce a půl od prvního uvedení v H2O nepřestává bavit.
3. 3. 2017

Festival MENE TEKEL H2O

Se scénickým čtením „Pověsíme jenom faráře“ z deníků mladého kněze, který prožil 10 let ve 13 různých komunistických vězeních a lágrech, jsme se v pátek 3. 3. 2017 zúčastnili mezinárodního projektu MENE TEKEL, který je nekomerčním multidisciplinárním festivalem proti totalitě.

1. 3. 2017

Magistrát grantem podpořil provoz H2O

Magistrát hlavního města v grantovém řízení ocenil naši práci a svým grantem podpořil provoz H2O v letošním roce. Děkujeme!
27. 2. 2017

OLDstars sbírají úspěchy v anketě I-divadla.cz

Výsledky Velké výroční divadelní ankety 2016, kterou pořádá portál i-divadlo.cz, znamenají pro OLDstars hned dvě významná ocenění. V této anketě získala Elizaveta Maximová 4. místo v kategorii Ženský herecký výkon za roli Nataši v monodramatu Nataši sen, který uvádíme v našem sklepním H2O. Principál OLDstars Tomáš Staněk pak proměnil svou nominaci a stal se jednou ze tří divadelních osobností uplynulého roku.
26. 2. 2017

JMÉNO zabodovalo na Modrém kocourovi a postupuje do Ústí

S inscenací JMÉNO jsme poslední únorový víkend získali hereckou cenu na festivalu Modrý kocour 2017 v Turnově. Nominováni jsme byli na celostátní přehlídku studentského divadla v Ústí nad Orlicí v červnu 2017. Držte nám palce.
1. 2. 2017

Nová hra Oskara Bábka v H2O!

Oskar Bábek napsal pro OLDstars další divadelní hru - v autorské režii hrají: Richard Juan Rozkovec a Jan Búrik.
9. 2. 2017

KUDY Z NUDY s OLDstars v H2O

Nově naleznete pozvánky na naše divadelní události na portálu Kudy z nudy, který je projektem České centrály cestovního ruchu CzechTourism. Nabízí komplexní tipy na výlety a kulturní akce pořádané v celém Česku.31. 1. 2017

Nominace pro OLDstars

Dostalo se nám té cti, že byl náš principál a jeden z kmenových lektorů-režisérů Tomáš Staněk nominován v anketně i-divadla.cz na Divadelní osobnost roku 2016, a to právě pro svou činnost v rámci OLDstars. Jsme rádi, že se studentskému divadlu dostává širší pozornosti. :)
16. 1. 2017

OLDstars na I-divadle

Chcete znát názor redakce divadelního serveru I-divadlo.cz na naše inscenace?
Chcete znát názor jiných diváků?
Chcete se o svůj názor podělit s ostatními?
Běžte na: http://www.i-divadlo.cz/divadlo/oldstars
19. 12. 2016

Večer monologů posloužil jako "Přijímačky nanečisto"

Tradičním tříhodinovým Večerem monologů vyvrcholila zimní semestr přípravka na přijímací zkoušky na DAMU. Otestovali jsme trému a řemeslnou připravenost.
15. 12. 2016

SPAL JSEM S MARYLIN studia Damúza v H2O

Nejnovější inscenaci Studia Damúza uvádíme v H2O před Vánočními prázdninami. Přijďte s DAMáky zažít vánoční večírek..:)
3. 12. 2016

3 SESTRY odstartují v H2O nový rok 2017

První lednovou premiérou bude neklasické zpracování klasické hry Antona Pavloviče Čechova. 3 SESTRY si pro absolventskou inscenaci kurzu přípravy na přijímací zkoušky vybral Martin Satoranský.
2. 12. 2016

Kdo zažije ŽENITBU v H2O?

Po sérii českých premiér ruskojazyčných textů jsme se propracovali k ruské klasice. Gogolova ŽENITBA ožije v našem sklepě s Ljubou Krbovou, Janem Horákem, Janem Battěkem/Kryštofem Lepšíkem, Elizavetovou Maximovou/Kristýnou Klimešovou, Vaškem Matějovským/Jakubem Kropáčkem, Václavem Borůvkou Valtrem/Janem Tylem a Martinem Letákem.
1. 12. 2016

Černínský palác ožil v režii Jana Horáka

Scénické čtení románu Marka Tomana CHVÁLA OPORTUNISMU připravil Honza Horák. Vystoupili jsme na křtu knihy ve vile Štvanice.
1. 12. 2016

Poznáte ve filmu naše sklepní divadla?

Studenti FAMU si oblíbili naše sklepní divadla a během podzimu proběhlo v žižkovském H2O i vršovickém HarOLDu nejedno studentské natáčení. Těšte se na naše cihlové zdi v absolventských filmech..::)
1. 12. 2016

Jack Clover: Ostrovní lidé

„Ostrovní lidé“ je hra, která vyhrála „Oxford University’s New Writing Festival“ v únoru roku 2016. Dokumentární styl, který tvoří interview s obyvateli ostrova připravujícími se na nové příchozí, je doplněn o příběh dvou mladých lidí, kteří se na základě osobní tragédie dostávají k úvahám, zda mají ostrov opustit. Českou premiéru hry přijel do H2O zrežírovat sám autor Jack Clover, studující na Oxfordu českou a ruskou literaturu, v překladu a dramaturgii Richarda Juana Rozkovce.
9. 11. 2016

Poslední slova NEVYSLOVENÝCH před zimním spánkem

Anglický filosof, politik, vědec a historik obětoval svůj život pro blaho lidstva. Zemřel na zápal plic během svých experimentů se zmražováním kuřat. My mu však za jeho poznání děkujeme: když se věci zmrazí, udrží si po dlouhou dobu své původní kvality. A tak i my jsme se rozhodli potvrdit jeho teze a na nějaký čas uložit naše milé NEVYSLOVENÉ k ledu.


4. 10. 2016

Šestý ročník festival studentských divadel v Celetné

Divadelní svátek studentských souborů bude probíhat od 27. do 30. října 2016. Divákům v prostředí profesionálního divadla nabídne výběr z aktuálního divadelního repertoáru OLDstars a rovněž zajímavé inscenace dalších spřátelených studentských souborů. Mezi pražskými soubory se představí divadlo KoMa, Ty-já-tr NAČERNO, soubory Nenalezen, Nepřijatelní a KUK-U-ŘICE. Přehlídku okoření také mimopražský soubor Buddeto!.
3. 10. 2016

V lese černém hlubokém - derniéra

Vypravte se s námi naposledy do černého lesa vzpomínek, výčitek, bolestí i krátkodechých milostných vzplanutí, mezi nimiž uvízla sourozenecká dvojice Betty a Bobbyho. Přijďte se s námi rozloučit s komorní inscenací hry amerického dramatika Neila LaButa, přijďte naposledy na skvělou Kristýnu Klimešovou a Martina Čarného.


1. 10. 2016

Divadelní připomínka Václava Havla

Ve středu 5. 10. máte jedinečnou možnost zhlédnout Audienci tria Bábek-Búrik-Rozkovec. Po derniéře se vracíme s inscenací ověnčenou Divadelní třískou, abychom si připomněli nedožité 80. narozeniny dramatika a prezidenta Václava Havla.

1. 9. 2016

Vražda v Klášterní ulici

Po více jak roce uvádění a dvou derniérách oblíbené inscenace BENÁTKY POD SNĚHEM se na prknech H2O objevuje další francouzská situační komedie spolu s režisérem Martinem Satoranským a úspěšnou dvojicí Vašek Matějovský a Martin Čarný v hlavních rolích.
20. 7. 2016

POSLEDNÍ OHEŇ na festivalu Povaleč u Karlových Varů

V srpnu se tradičně účastníme příjemného multižánrového festivalu POVALEČ v zahradě zámku Valeč u Karlových Varů. V interiéru opravované památky zahrajeme v pátek 5. srpna 2016 naši inscenaci hry německé autorky Dey Loher POSLEDNÍ OHEŇ.
8. 7. 2016

Scénické čtení nové hry Jaroslavy Pulinovič v H2O

Po úspěšném monodramatu "Natašin sen", které jsme uvedli v březnu 2016, představíme tentokrát formou scénického čtení další sociální drama mladé ruské autorky Jaroslavy Pulinovič "Žanna/Pak bude nový den". V hlavní roli se v neděli 25. 9. 2016 představí Ljuba Krbová.
19. 6. 2016

MOST PŘES NAVŽDY V DOMINIKÁNSKÉM DVOŘE

Most přes navždy putuje přes léto po festivalech. Po úspěšném uvedení na Opein Air festivalu v Hradci Králové bude k vidění 30.6 od 17.15 i na festival v branickém Dominikánském dvoře. Přijďte nás podpořit!
2. 6. 2016

OLDstars na Velké holešovické!

Přijďte ve čtvrtek 2. června podpořit náš běžecký tým na noční štafetový běh Pražskou tržnicí. Závod divadelních štafet – Velká holešovická – startuje ve 23 hodin od budovy Jatek78!
1. 6. 2016

Žižkovské mezidvorky letos s účastí OLDstars

V sobotu 4. června se zúčastníme multižánrového festivalu Dolního Žižkova se svými inscenacemi „Nevyslovené“ a „Natašin sen“. Zamýšlenou lokací festivalu jsou urbanisticky zajímavé vnitrobloky, které by měly posloužit jako letní scéna pro multižánrové umělecké využití.

31. 5. 2016

Jalovec v klubu Vinohradského pivovaru

Hororový příběh na motivy pohádky bratří Grimmů JALOVEC uvedeme 7. června 2016 v sále Vinohradského pivovaru, který je místem, v němž jsou pořádány koncerty, přednášky, projekce či divadlo. Pohádce, která má jemně hrůzostrašnou notu, nechybí humor a nadsázka, a užít si ji mohou i dospělí diváci.

29. 5. 2016

Červnová divadelní smršť v H2O

A na co se v červnu můžete těšit? Na jevištní adaptaci detektivky Agathy Christie "Nezbyl ani jeden" v podání rodičovského souboru, autorskou koláž několika příběhů "#Google generace" týmu Daniely Von Vorst, ruskou klasiku "Revizora", Kunderovy "Majitele klíčů" obojí v režii Jana Horáka či na "Pelikána" – hru o lidech, kteří žijí v životní lži pod vedením Zuzany Horákové. Se svým režijním debutem se představí Kryštof Lepšík.
27. 5. 2016

NESTYDOU jsme se v inscenovaném čtení zůčastnili festivalu TVURČÍ AFRIKA

S inscenací rituální hry Koffiho Kwahule NESTYDA jsme se rozloučili na 12. ročníku festivalu TVURČÍ AFRIKA, kde jsme ji symbolicky odehráli jako inscenované čtení
11. 6. 2016

Hráli jsme divadlo na NOCI KOSTELů

V klášteře v Roudnici nad Labem jsme vystoupili v pátek 10. června 2016 v rámci Noci Kostelů s inscenacemi Jana Horáka "EVERYMAN" a "JAN A JANA"
16. 5. 2016

OLDstars na festivalu v Hradci

Na letošním ročníku Open Air Programu Hradec Králové, který je od roku 2000 tradiční součástí Mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů, budou OLDstars reprezentovat inscenace "Most přes navždy" a "Striptýz na širém moři". Festivalovému publiku se představíme 22. a 24. června v historickém atriu bývalé radnice.


3. 5. 2016

SEN NOCI na festivalu MEZI PLOTY

S naší hudební inscenací slavné shakespearovy komedie vystoupíme letos i na festivalu MEZI PLOTY v Bohnické psychiatrické léčebně. Přijďte s námi v sobotu 28.5.2015 podpořit dobrou věc.
2. 5. 2016

Naše sklepní H2O jako součást HateFree zóny

V rámci vyjádření solidarity jsme se rozhodli připojit k HateFree zóně a veřejně tak podporovat úsilí iniciativy HateFree Culture. I my chceme tvořit kulturu bez nenávisti a předsudků a vyjádřit tak nesouhlas s nedávnými útoky na instituce podporující menšiny.
1. 5. 2016

Benefiční divadelní festival OLDstars on the ROUD 2016

OLDstars své léto tradičně věnují benefici. Pomáhají uměním. Do Roudnického kláštera přivezou o víkendu 8. - 10. července 2016 dvacítku svých divadelních inscenací nejrůznějších žánrů.

23. 4. 2016

MACBETH pod širým nebem v Roudnici nad Labem

U příležitosti 400. výročí umrtí alžbětinského velikána letošní ročník benefičního divadelního festivalu OLDstars On the Roud vyvrcholí unikátním jediným uvedením openair inscenace prokleté shakespearovy hry MACBETH. Přijeďte se s námi před půlnocí v sobotu 9. července v Roudnici nad Labem poklonit památce největšího dramatika.
6. 4. 2016

Sen noci na Aprílesu

V sobotu 23. dubna uplyne 400 let od úmrtí Williama Shakespeara a u této příležitosti zahrajeme na Parukářce SEN NOCI - bláznivý letní přelud plný tance a zpěvu s původními písničkami Adama Ruta. V minulosti jsme s naší open-air inscenací navštívili hrady Točník a Orlík, městečko Kouřim či festival Povaleč.


1. 4. 2016

Roudnice nad Labem opět ožije divadlem

Léto se kvapem blíží a s ním i třetí ročník festivalu OLDstars on the Roud, kterým o víkendu 8.-10. července 2016 opět rozžijeme areál kláštera v Roudnici nad Labem. Od pátku do neděle pro vás bude připraven intenzivní divadelní maraton.

4. 4. 2016

Úspěch TORPÉDA na Divadelní třísce

Autorská inscenace Oskara Bábka "Torpédo pro tebe" slavila úspěch na Divadelní třísce 2016 v Divadle Komedie. Odborná porota ve složení Kateřina Baranowská, Petr Christov a Martin Rumler inscenaci doporučila do programu národní přehlídky PIKNIK Volyně 2016.

31. 3. 2016

STRIPTÝZ na Studentském Majálesu

Po úspěšných reprízách v domovském H2O, na festivalech v Roudnici nad Labem a v Divadle v Celetné připluje Striptýz na širém moři také na Pražský Majáles. Hloubáním o svobodě, brouzdáním mezi snem a skutečností a ukázkou toho, jak hlad dovede prověřit charakter, pobavíme nejen studenty již 1. května...
21. 3. 2016

Inscenace TO VŠECHNO ONA bodovala v Anketě kritiků

Mezi navrženými na Ceny divadelní kritiky (dříve Ceny Alfréda Radoka, které se udílejí od roku 1992) se letos v kategorii inscenace roku objevil kus z našeho repertoáru "To všechno ona". Jan Battěk, který v něm ztvránil roli dospívajícího teenagera, byl kritiky v anketě několika hlasy navržen na talent roku 2015.
30. 3. 2016

Antonín Huvar (Pověsíme jenom faráře) v H2O

Scénické čtení z deníků kněze, který strávil 10 let v 13 různých vězeních a lágrech. "Udělej si z lapáku prdel a přežiješ!"

13. 3. 2016

"Torpédo pro tebe" v Divadle Komedie

V rámci festivalu Divadelní tříska se v Divadle Komedie představí naše inscenace Oskara Bábka "Torpédo pro tebe". Autorské nihilistické absurdní drama o lidech, kteří se neměli nikdy potkat, zahrajeme divákům 2. dubna 2016.
14. 3. 2016

Český rozhlas živě z H2O

V pondělí 14. března z H2O živě vysílal Český rozhlas. Hlavními hosty speciálního vydání pořadu MOZAIKA byli Václav a Zdena Fleglovi – emeritní sbormistři Dismanova rozhlasového dětského souboru, kteří stáli u zrodu umělecké skupiny OLDstars.
19. 3. 2016

Žižkovská noc s OLDstars a v H2O

Již podruhé jsme se podíleli na spolupořádání Žižkovské noci. Letos jsme v pátek 18. března v prostoru H2O nabídli dvě naše úspěšné inscenace "Dva ve tmě" a "Most přes navždy". Naši novinku "Poslední oheň" jsme uvedli ve Vozovně Žižkov.
1. 3. 2016

JANA A JAN postupují z festivalu Modrý Kocour

Inscenace JANA A JAN v režii Honzy Horáka o fiktivním setkání dvou osobností světové historie - Janu Husovi a Johance z Arku - slavila úspěch na festivalu studentského divadla Modrý kocour v Turnově. Aspirujeme na postup na národní přehlídku v Ústí nad Orlicí.
29. 2. 2016

Elizaveta Shvachko jako Nataša v české premiéře

Na jevišti H2O se poprvé v rámci jednoho večera představí pouze jedna herečka. Bude jí posluchačka posledního ročníku katedry činoherního divadla pražské DAMU, Elizaveta Shvachko. V nové inscenaci monodramatu vycházející hvězdy ruské dramatiky Jaroslavy Pulinovič Natašin sen ztvární hlavní a jedinou postavu dospívající Nataši.
28. 2. 2016

To všechno ona zvolena 2. nejlepší inscenací roku 2015

Naše inscenace "To všechno ona" se v redakční anketě portálu i-divadlo.cz umístila na 2. pozici v kategorii nejlepší inscenace roku 2015. Ljuba Krbová, která v ní hraje matku dospívajícího syna, se v této anketě v kategorii nejlepší ženský herecký výkon roku 2015 dokonce ocitla na první příčce spolu se Simonou Babčákovou z Dejvického divadla.
22. 2. 2016

Poslední soud pro osvětimské pohlaváry

Dokudrama PŘELÍČENÍ čeká v H2O poslední soud! Derniéra. Začali jsme v rámci festivalu Mene tekel, zavítali jsme na bratislavský festival Sloboda a rozloučíme se v rámci Žižkovské noci 17.3.2016. Je nám velkou ctí, že derniéra proběhne za přítomnosti Karola Sidona, který na derniéru naváže autorským čtením.
21. 2. 2016

Začali jsme zkoušet Strindbergova Pelikána…

Také žijete v životní lži, z níž nechcete být probuzeni? Proč se všichni tak moc bojíme podívat pravdě do očí? A co když je skutečnost tak děsivá, že je lepší ji nechat spát? Odpovíme v režii Zuzany Horákové
20. 2. 2016

Do Roudnice přivezeme Škvoreckého a Čapka v jednom

Lákadlem na náš letní klášterní festival v Roudici nad Labem může být inscenace MENORA, kterou přímo pro festival začal s noblesní hereckou sestavou - Jan Battěk, Eliška Vocelová a Anežka Šťastná - zkoušet Petr Smyczek podle Škvoreckého Sedmiramenného svícnu a Čapkových Apokryfů.
1. 2. 2016

premiérujeme PSYCHOZU 4:48

Studenti DAMU Jakub Štrom a Bára Maleninská připravili pro H2O adaptaci jevištní básně Sarah Kane PSYCHOZA 4:48. "Na světě neexistuje lék, který by dal životu smysl."
11. 2. 2016

Zkoušíme NEVYSLOVENÉ

V životě občas nejsou druhé šance. Jsou chvíle, které se už nikdy neopakují. Jsou chvíle, kdy je třeba se nebát a nahlas promluvit. Protože jindy už to nemá cenu. Zkoušíme a v dubnu uvedeme inscenaci NEVYSLOVENÉ, která byla inspirována dílem Christine Brücknerové Neproslovené promluvy rozhořčených žen.
9. 2. 2016

POSLEDNÍ OHEŇ v H2O

Únor 2016 přivádí do sklepního klubového divadla krutou hru německé dramatičky Dey Loher. Zaskřípění brzd automobilu spojí dohromady osm bizarních postav.Drama skládá poctu velkým antickým tragédiím. Všudypřítomný chór komentuje nevyhnutelné události, osudové zápletky, vinu, trest.
2. 2. 2016

Valentýnská nabídka DVA VE TMĚ

Kde jinde strávit romantický, komerční den než v divadle, žejo. Spolu. Sami Dva. Ve tmě. Nebo nás tam může být třeba 32. Vemte si svoje rande, kamaráda/kamarádku a doražte 14.2. ve 20:00 do našeho sklepního H2/0. Budete si mít po představení o čem povídat a tak nebude trapné ticho při cestě domů.

1. 2. 2016

Nový bar v H2O

Od začátku února má náš divadelní bar nový kabát a funguje pod vedením Miroslava Hoštického z kavárny Zastav se. Můžete se těšit na rozšířenou nabídku nápojů a výborné míchané drinky podávané zkušenými barmany. Váš divadelní zážitek bude ještě příjemnější :)
1. 2. 2016

Těšíme se na festival MODRÝ KOCOUR v Turnově

Festivalová sezona začíná a my se chystáme na první přehlídku studentského divadla v Turnově. V únoru tam "vyvezeme" naše dvě novinky JANU A JANA v režii Jana Horáka a depresivní scénickou báseň Dey Loher POSLEDNÍ OHEŇ.
30. 12. 2015

Loučení s BENÁTKAMI

Po více než roce na prknech sklepního prostoru H2O a dvou úspěšných reprízách v pražském divadle v Celetné, jsme se rozhodli důstojně a, jak už je naším dobrým zvykem, vtipně a s nadhledem rozloučit s naší oblíbenou inscenací Benátky pod Sněhem. Pražská derniéra proběhne 16. ledna na týchž prknech, na kterých jsme tento pokus o vtip poprvé uvedli.
25. 9. 2015

Inscenace "To všechno ona" cestuje po republice

Začali jsme jezdit na zájezdy do mimopražských divadel. Inscenace "To všechno ona" s Ljubou Krbovou a Honzou Batěkem má za sebou už 20 úspěšných repríz v našem sklepním H2O. Po červnovém openairovém vystoupení na festivalu v Hradci Králové jsme se rozhodli rozšířit své pole působnosti a objíždíme regionální divadla.
18. 9. 2015

Nově v nové sezoně

Po prázdninovém zvelebování našeho žižkovského sklepního H2O jsme s chutí zahájili sezonu. Začala dvěma premiérami ze světa dvorského pletichaření: "Dvojhlavý orel" Martina Satoranského, který k nám do programu přiletí opět v říjnu, a "Olgy a ďábla". Není to ale zdaleka všechno...

4. 9. 2015

Cocteaův Dvojhlavý orel jako první premiéra sezony

5. a 6. září bude v H2O poprvé uvedena inscenace hry francouzského
básníka, prozaika, dramatika a filmaře Jeana Cocteaua v brilantním překladu
Františka Hrubína. Drama o iluzích, které plodí jen další iluze. Drama, které se na jevištích často neobjevuje. Drama, které je přitom tak naléhavé.
9. 7. 2015

V říjnu 2015 pořádáme pátý ročník festivalu studentských divadel v Celetné!

O podzimních prázdninách 25.- 27.10.2015 pořádáme tradičně na jevišti Divadla v Celetné festivalovou přehlídku studentského divadla. Záštitu projektu udělil ministr kultury Daniel Herman a starostka Prahy 3 Vladislava Hujová - děkujeme! Přijďte zažít maraton studentského divadla na prestižní divadelní adrese v centru Prahy...
25. 7. 2015

Benefiční divadelní festival v Roudnici 2015

Své síly jsme v červenci 2015 již podruhé upnuli ke klášteru v Roudnici nad Labem. O víkendu 17.-19.7.2015 jsme ho zahltili divadlem.
23. 7. 2015

SEN NOCI na cestách

Na zájezdy jsme si pořídili bláznivý letní přelud - podlehněte s námi kouzlu magické noci... Nejslavnější divadelní hra anglického velikána inscenovaná pod širým nebem s původními písničkami Adama Ruta. Během srpnového turné navštívíme hrady Točník a Orlík, festival Povaleč a městečko Kouřim. Dorazit můžeme i k vám...
11. 7. 2015

Roudnické tričko a odznak

U příležitosti druhého ročníku našeho benefičního festivalu v klášteře v Roudnici nad Labem jsme rozšířili řady našich OLDstars dárkových předmětů o tématická trička a placky.
8. 7. 2015

VYSKOČIT Z KUŽE na Jiráskově Hronově

S naší inscenací slovenské hry Zuzy Ferenczové VYSKOČIT Z KUŽE jsme z festivalu Mládá scéna v Ústí nad Orlicí postoupili na Jiráskův Hronov. Přijďte nás v sobotu 1. srpna podpořit do Mekky českého neprofesionálního divadla..
1. 6. 2015

NESTYDA úspěšně na Šrámkově Písku

Inscenace Nestyda dostala o víkendu na festivalu Šrámkův Písek doporučení na srpnový festival Jiráskův Hronov.
18. 5. 2015

ČERVNOVÝ FESTIVAL HERECKÉHO STUDIA - ZLOMÍME HRACÍ REKORD v H2O?

Červen se pro OLDstars tradičně ponese v duchu festivalové přehlídky práce souborů Hereckého studia. Již podruhé svou celoroční aktivitu představíme v žižkovském H2O. S týmy Zuzky a Jana Horákových, Katky Mikanové a Tomáše Staňka nás v červnu čeká 23 představení ve 22 dnech!


18. 5. 2015

OLDstars se prezentovalo v Divadle Disk na Ka bar et cetera

Průřez naší činností jsme nabídli jako svůj příspěvek Jeníku Tylovi na jeho projekt Ka bar et cetera na pražské DAMU.
6. 5. 2015

Z INISHMORU SE K NÁM VALÍ VÁŽNĚ VOSTRÝ DĚTI

Řezat, mučit a sekat. A to všechno pro kočku! Naše druhé setkání s dílem Martina McDonagha. 14. a 15. května má v H2O premiéru dlouho očekávaný PORUČÍK Z INISHMORU. Malí teroristé, irská kočkomilná a osvobozenecká armáda, raubíři na svém "písečku" a celá řada velmi nebezpečných zbraní.
15. 4. 2015

Začali jsme zkoušet DVOJHLAVÉHO ORLA

Režisér Martin Satoranský zahájil v pondělí 13.dubna první čtenou zkoušku inscenace Jeana Cocteaua DVOJHLAVÝ OREL. Na premiéru se můžete v H2O těšit ještě v této sezóně!
1. 4. 2015

Letní herecká dílna v Roudnici nad Labem 13.–18. července 2015

Baví tě divadlo? Chceš se bavit a zkusit si improvizaci, divadelní techniky a práci na dramatickém textu? Stát se na chvíli hercem a vystoupit v tajuplné atmosféře nočního kláštera? Zajímá tě, jak se dá zapojit divadlo do prostředí města? Zapoj se do naší festivalové Letní herecké dílny v Roudnici nad Labem.

30. 3. 2015

Andrej Ivanov navštívil H2O!

Autor hry "To všechno ona", kterou máme od ledna na repertoáru se na konci března přijel do Prahy přesvědčit, jak jsme se s jeho textem popasovali. Byl to tak první zahraniční host - autor, jehož hru uvádíme, který zavítal do H2O.

21. 3. 2015

Andrej Ivanov – setkání s autorem „To všechno ona" v H2O

Komorní drama "To všechno ona" z pera mladého dramatika Andreje Ivanova je na repertoáru klubového prostoru H2O od 10. ledna 2015. Andreji Ivanovovi se konečně podařilo vycestovat do České republiky, aby navštívil jednu z repríz s představiteli Ljubou Krbovou a Janem Battěkem. Jde o první uvedení jeho první divadelní hry v jiném než ruském jazyce. Po skončení představení v neděli 29.3. proběhne v sále H2O jeho beseda s diváky
19. 3. 2015

Objev roku Pavol Seriš v H2O

Ve čtvrtek 19. 3.2015 zavítal do H2O Objev roku festivalu ...příští vlna/next wave.. 2014, pohybový performer a komik Pavol Seriš.
Přivezl svoji komedii jednoho herce o osudu jediného člověka - "Autora, pracujúceho tvora, ktorý musí vytvoriť originálne dielo, inak príde o všetko. Divadlo, v ktorom ide herec viac za seba ako za postavu."


13. 3. 2015

ŽIŽKOVSKÁ NOC JE ZA NÁMI

V pátek 13.3. 2015 jsme hostili Žižkovskou noc! Multižánrový divadelně hudební festival, do kterého se zapojily všechny kluby z okolí. Kulturní antifotbal, nehrajeme proti sobě, ale všichni za jednoho! Za náš mančaft hrály inscenace: Vyskočit z kůže, Audience a V lese černém, hlubokém.2. 3. 2015

Na turnovském festivalu Modrý kocour jsme slavili úspěchy!

Obě naše inscenace postupují na celonárodní přehlídky: NESTYDA je ze 2. místa vyslána na Šrámkův Písek a VYSKOČIT Z KŮŽE se díky 1. místu v červnu vypraví na Mladou scénu v Ústí nad Orlicí. Nestydu i Vyskočit z kůže můžete v březnu vidět také v H2O. Držte nám palce na dalších festivalech!

8. 3. 2015

PREMIÉRA OLYMPIE

Pohádka pohádek z Ruska, rekviem za 90 léta spatřila světlo světa v sobotu 7. března 2015 od 20h v H2O.

16. 2. 2015

Vážně, promítali jsme Vážnou známost

V pondělí 16.2. jsme v H2O promítali FAMácký dvojfilm Vážná známost. Dva pohledy režisérů Martina Jůzy a Kláry Sodomkové na velmi podobnou situaci vztahového trojúhelníku znamenaly genderově vyvážený večer, nakonec plný velkých pravd.
4. 2. 2015

Křest 70. čísla PSÍHO VÍNA v našem H2O

V pátek 30. ledna 2015 jsme v H2O hostili křest jubilejního 70. čísla časopisu pro současnou poezii Psí víno.
Sklepní prostor praskal ve švech, večer byl plný mladé poezie a alternativní hudby.
31. 1. 2015

Hostíme významné profesionální umělce

Po premiéře "To všechno ona", kde exceluje Ljuba Krbová chystáme na březen další spolupráce s profesionálními herci. Saša Minajev, Kateřina Březinová a Žaneta Fuchsová se představí v březnové české premiéře hry "Olympia" a týden nato přivítáme i mima Pavola Seriše, který přiveze svou neobvyklou one-man show.
13. 1. 2015

"To všechno ona" ve fotografiích

Kromě "Nestydy" jsme fotograficky zmapovali i inscenaci "To všechno ona" s Ljubou Krbovou a Honzou Battěkem v hlavních rolích. Fotky Jakuba Fuldy Fulína visí od premiérového víkendu ve foyeru H2O.
5. 1. 2015

V H2O se nestydíme

Začátek ledna patří po intenzivním vánočním zkoušení premiéře inscenace Nestyda. Její vznik mapují fotografie vystavené od pondělí 5.1. v H2O. Přijďte se podívat na fotky barevné, dráždivé, ohnivé a ponejvíce rituální. Autorem výstavy je Eliška Vocelová a Standa Jonák.

14. 12. 2014

Žižkovský fantom už zase slídí okolo H2O

První polovinu sezóny před vánočním volnem uzavřeme 19.12. autorskou inscenací ŽIžkovský fantom. Čapkovská poetika starého Žižkova, glanc pražské galérky, napínavé pátrání po záhadném fantomovi a nečekané rozuzlení nadchne děti a pobaví dospělé. Chcete nějakou tu předvánoční kulturu? Pojďte k nám.

12. 12. 2014

Benefice pro Progressive, o.p.s

Děláme rádi dobré věci, nejen na divadle. Proto jsme 12. 12. 2014 podpořili reprízou inscenace "Vyskočit z kůže" neziskovou organizaci Progressive, která se stará o drogově závislé - pomáhá jim se závislostí bojovat a navrátit se zpátky do normálního života. V rámci benefice vznikla v H2O výstava originálních fotek klientů Progressivu, některé z nich je možno v H2O zakoupit a přispět tak na dobou věc. I vy máte možnost se k nám přidat.
5. 12. 2014

David Kozák rozveselil H2O

V pátek 5. 12. 2014 se v H2O poprvé představil mladý talentovaný písničkář David Kozák. Autorskými písničkami, které připomínaly neokázalou tvorbu Jarka Nohavici, Mňágy a Ždorp, Karla Plíhala či Tomáše Kluse rozveselil a svým způsobem i dojal zaplněné hlediště H2O.
1. 12. 2014

Derniéra Tramvaje do stanice touha

V pondělí 8. prosince můžete naposledy v klubovém prostoru H2O zažít příběh ze zapadlé čtvrti New Orleansu nedaleko Elysejských polí, kde dělá iluze život snesitelnějším.Přijďte se rozloučit s Tramvají do stanice touha!
1. 12. 2014

Matka je před námi i za námi

Prvním uvedením hry mladého běloruského dramatika Andreje Ivanova "To všechno ona" jsme v H2O uvítali hostující herečku Ljubu Krbovou. Ta stanula po boku Honzy Battěka v hodinu a půl trvajícím duelu matky se synem. První neformální uvedení je úspěšně za námi. Premiérový maraton chystáme se vší parádou na první půlku ledna. To se tedy těšte!19. 11. 2014

JAMU v Praze...?

Sedm studentů činoherního herectví Divadelní fakulty JAMU v Brně Ateliéru doc. Mgr. Aleše Bergmana Ph.D. představuje první projekt 3. ročníku - Monodramata. Herci si sami vybrali text a inscenační tým. Přijďte se do H2O podívat, jak si s náročným úkolem poradili...
15. 11. 2014

NOC DIVADEL 2014 v H2O

Noci divadel 2014 se v sobotu 15. listopadu v 16. hodin otevřely brány do klubového sklepního prostoru H2O. Kromě výstavy fotografií inscenací OLDstars čekala návštěvníky divadelní přehlídka.

15. 11. 2014

PŘELÍČENÍ hostovalo v Bratislavě

V pátek 14.11. 2014 jsme se za podpory Českého centra v Bratislavě vydali na první oldstáří zahraniční zájezd na Festival Sloboda do Bratislavy a jak lze soudit podle reakcí diváků a organizátorů, vše proběhlo úspěšně.
Naši autorskou úpravu hry německého dramatika Petera Weisse Přelíčení, která se formou dokudramatu zabývá justičním procesem rekonstruujícím genocidu ve vyhlazovacím táboře v Osvětimi jsme uvedli Divadlo SkRAT.
2. 10. 2014

OLYMPIE zahájena

Připravovanou inscenaci pohádky pohádek, jak zní podtitul nejnovější hry respektované současné ruské dramatičky Olji Muchinové, zahájila první čtená zkouška a náš fotograf byl při tom.
1. 10. 2014

Festival studentského divadla v Celetné

OLDstars pořádali poslední říjnový víkend tradiční kulturní marathon. Jako každoročně představili inscenace svého repertoáru na prknech Divadla v Celetné.
14. 10. 2014

Znepokojení nad transformací Dismanova souboru

Umělecká skupina OLDstars, sdružující absolventy Dismanova rozhlasového dětského souboru, vyjadřuje znepokojení nad posledními kroky vedení Českého rozhlasu ve věci náhlého odvolání sbormistrů a vyhlášené transformace.
18. 9. 2014

Marcela Magdová a Olja Muchinová zdraví z Moskvy!

První čtená inscenace OLYMPIA se nezadržitelně blíží! Dramaturgyně Marcela Magdová se v tomto týdnu v Moskvě potkala s autorkou Oljou Muchinovou, která přislíbila účast na únorové premiéře!
9. 9. 2014

OLYMPIA pod záštitou DAMU a České asociace rusistů

Inscenace Olympia získala již na začátku své realizace několik zásadních záštit.

Záštitu převzala děkanka DAMU MgA., Mgr. Doubravka Svobodová a předseda Ústřední rady České asociace rusistů Mgr. Jiří Klapka.

Za projevenou důvěru a pomoc při další realizaci tohoto velmi aktuálního textu velmi děkujeme. ¨
15. 8. 2014

Nová sezona OLDstars s podtitulem „Smýkáni časem“ aneb co všechno nás čeká v nadcházejícím roce

Vůbec poprvé v naší historii jsme se odvážili pojmenovat sezonu. „Možná právě kvůli věku, našemu i našeho spolku. Možná proto, že cítíme určitou tématickou semknutost připravovaných titulů. Možná proto, že jsme to ještě nezkusili,“ říká s úsměvem dramaturgyně Marcela Magdová. „Ponese název „Smýkáni časem,“ dodává.
A o jaký čas půjde? Čas ve všech podobách a rozměrech tohoto slova. Skrze inscenace, které se napříč sezonou objeví v premiérách na našem repertoáru uměleckého sklepního prostoru H20, se chceme utkat s fyzikální veličinou, která nás trápí, kterou honíme, které se nám nedostává a kterou často ani nedokážeme docenit. Každá inscenace nahlédne na čas z jiného úhlu.
1. 8. 2014

Hlasujte pro plakáty OLDstars!

Fixed Theatre pořádá diváckou anketu o nejlepší divadelní plakát sezony 2013/14. Podpořte naše plakáty - Přelíčení a V lese černém hlubokém na facebookovém profilu https://www.facebook.com/fixedtheatre.
1. 8. 2014

PŘELÍČENÍ startuje 9.9.

Úspěšná inscenace režiséra Petra Smyczka Přelíčení reprízuje již 9.9. 2014 ve 20:00 v H2O.
22. 7. 2014

Pískoviště na POVALEČI 2014

První srpnový víkend zavítáme do severočeské Valče na tradiční openairový festival. Zahrajeme osvědčené PÍSKOVIŠTĚ v režii Petra Smyczka...
5. 3. 2014

Festival v Roudnici 2014 úspěšně za námi

OLDstars ON THE nice ROUD 2014 je historií. Letos jsme poprvé okupovali klášter v Roudnici nad Labem. Od 19. do 20. července jsme uvedli náš aktuální repertoár na několika stageích v netradičních prostorách roudnického kláštera.
1. 9. 2018

Nová skupina Dětského studia 2018/2019 ve vršovickém bytovém divadle v Košické

S novou divadelní sezonou otvíráme další skupinu Hereckého studia pro nejmenší...

Nejzásadnější pro naši práci bude rozvíjení přirozeného projevu dětí, jejich fantazie a spontánní dětské hry, která se časem změní v hru dramatickou a divadelní. Děti se postupně naučí naslouchat a spolupracovat se svými hereckými partnery a vytvářet tak prostředí pro kreativitu na jevišti. Celý divadelní proces nám poslouží k rozvoji jednotlivých osobností a tvůrčích vloh, které se hodí i do každodennosti.
6. 7. 2014

HERECKÉ KURZY pro veřejnost

OLDstars otevírají další semestrální kurzy herectví pro širokou veřejnost. Chcete si vyzkoušet práci na roli? Poznat herecké techniky? Nahlédnout do teorie herectví? Ochutnat různé žánry? Pravidelná skupinová tříhodinová setkání doplníme víkendovým soustředěním. Semestr zakončíme veřejným vystoupením.
1. 7. 2014

BARonLOĎ brázdí od července Vltavu

Umělecké plavidlo provozujeme během letních prázdnin na řece v centru Prahy. BARonLOĎ Tomáše Kotrby Vás pobaví, potěší a občerství. Hledejte ji na náplavce od Železničního mostu k Mánesu...
1. 5. 2014

OLDstars prezentují PŘELÍČENÍ na 6. mezinárodním workshopu

Pražské centrum židovských studii Filozofické fakulty Univerzity Karlovy spolupořádá 6. mezinárodní workshop na téma:Holocaust Literature, Film and Theatre in Central Europe,který se koná 8. a 9. května 2014 v Ústavu pro českou literaturu AV CR, Na Florenci 3, Praha 1. V rámci dvoudenního programu bude prezentována naše inscenaci Přelíčení.
6. 3. 2014

ŽIŽKOVSKÝ FANTOM pro děti v H2O

Radek Pokorný a Martin Máj uvádí v H2O divadelní představení pro děti ŽIŽKOVSKÝ FANTOM. Žižkov byl odjakživa místem, kde není o různé nekalosti nouze. Co se ale stane, když se objeví Fantom, jehož delikty zamotají hlavu i zkušenému policejnímu komisaři a jeho mladému kolegovi v zácviku?
24. 3. 2014

Putovní projekt po českých hradech

Od června 2015 plánujeme objíždět české hrady a zámky s novým muzikálovým projektem. Zastavíme se na Lipnici nad Sázavou, na Točníku, v Horšovském Týnu. Chystáme Boskovice nebo Hrubý Rohozec...
3. 3. 2014

Mediální ohlasy PŘELÍČENÍ

OLDstars zahájili festival Mene Tekel dvojitou premiérou a zároveň zakončili 1. a 2. reprízou inscenace PŘELÍČENÍ.
Podívejte se na mediální výstupy spojené s PŘELÍČENÍM z posledních dní. Inscenaci můžete i nadále navštívit v uměleckém sklepním prostoru H2O. Termíny dubnových repríz zveřejníme nejpozději v polovině března.
2. 3. 2014

Divadelní tříska 2014 pro naši AUDIENCI

Naše AUDIENCE dostala Divadelní třísku 2014 a byla doporučena odbornou porotou na národní přehlídku Divadelní Piknik Volyně, gratulujeme!! Ještě jste Audienci neviděli??? Hrajeme už ve čtvrtek 6. března od 20:00 v H2O...
24. 2. 2014

Osvětim na Žižkově v rámci festivalu Mene Tekel

OLDstars zahájili premiérou inscenace Přelíčení osmý ročník festivalu Mene Tekel. Tato neprávem opomíjená hra německého dramatika Petera Weisse odstartuje další činnost uměleckého prostoru H20 na Žižkově.
9. 12. 2013

Tým Přelíčení se vydal po trase transportu

Že příprava inscenace neznamená jen zavřít se do zkušebny a bichlovat text, dokazují naše stále častější inspirační cesty, kterými zahajujeme zkoušení. Po červnovém dvacetičtyřhodinovém tripu do Berlína, který absolvovala osádka Tvář v ohni, se na konci listopadu vydal na známou trasu transportů tým Přelíčení.
1. 12. 2013

Večer monologů aneb Přijímačky nanečisto

Nezadržitelně se blíží přijímačky na herecké školy. Tradiční večer monologů nanečisto ukáže, čím se budeme o přijetí na prestižní školy ucházet.... Přijďte se na nás podívat - v nedělí 15. prosince 20:00 v H2O.
18. 11. 2013

Zúčastnili jsme se NOCI DIVADEL

V sobotu 16. 11. jsme se uvedením inscenací ETTY, ELEVÁTOR a SLUŽKY v klubovém uměleckém prostoru H2O zapojili do evropského projektu NOC DIVADEL 2013.

U nás bylo plno.
Budeme rádi, když k nám zavítáte znovu.
7. 12. 2013

Divadelní soubor v H2O pro dospělé nadšence

V našem žižkovské sklepě H2O otvíráme od ledna 2014 nový soubor pro dospělé divadelní nadšence. Soubor povede absolvent DAMU, herec Slováckého divadla v Uherském Hradišti Jan Horák. Přihlášky na: dospelaci@oldstars.cz
11. 10. 2013

Workshopy v H2/O byly a budou

Dvacítka nadšených účastníků chválila úvodní zářijové workshopy v novém prostoru OLDstars na pražském Žižkově. Už teď plánujeme jiná témata. Do H2/O chystáme další dílny: například žonglérskou, taneční, pantomimickou, improvizační nebo hudební.

1. 10. 2013

Soudní proces s nacisty v H2/O

Pro festival Mene Tekel chystáme dokudrama Petera Weisse PŘELÍČENÍ. Společným zájezdem do Osvětimi zahájíme zkoušení, které vyvrcholí premiérou na přelomu února a března 2014.4. 11. 2013

Máme za sebou další ročník festivalu v Celetné

Máme za sebou další úspěšný ročník festivalu studentských divadelních souborů v Divadle v Celetné. Připravujeme další. Chcete si u nás zahrát i Vy?
8. 9. 2013

Zahájili jsme provoz v H2O

Včerejším workshopem TVORBA FILMU jsme zahájili činnost kulturního prostoru H2O na pražském Žižkově.

Stále se můžete přihlašovat na další workshopy.
7. 3. 2013

OLDstars mají mikrobus

OLDstars založili vozový park a pořídili si vlastní mikrobus. Na divadelní zajezd můžeme vzít i Vás....:)
29. 8. 2013

Podpořte Festival studentských divadel

Navštívili jste některý ze dvou předešlých ročníků Festivalu studentských divadel? Podpořte realizaci toho letošního.

Pokud přispějete, dostanete dárek. Pokud nevybereme stanovenou částku, peníze Vám přijdou zpět na účet.
1. 8. 2013

Zahajovací workshopy v H20

Nový sklepní prostor H2O - v žižkovské Koněvově ulici - otvíráme v září sérií otevřených workshopů. Přihlásit se můžete i Vy: h20@oldstars.cz
16. 8. 2013

Festival studentský divadel v Celetné (2013)

OLDstars pořádají v říjnu 2013 třetí ročník BEZROZPOČTOVÉ PŘEHLÍDKY STUDENTSKÉHO DIVADLA v Divadle v Celetné. Jste studentské divadlo? Působíte při škole, nebo jste nezávislou partou kamarádů? Chcete si zahrát svoji divadelní inscenaci na prestižní divadelní adrese? Přihlašte svůj soubor!
30. 6. 2013

Tvář v ohni v Divadle v Celetné

OLDstars se po několika letech vrací ke kultovnímu textu Maria von Mayenburga TVÁŘ V OHNI. Inscenaci uvádí v Divadle v Celetné
19. 7. 2013

Zloději ukončili studentský benefiční festival HAMLET NA HELFENBURKU

Pachuť zůstává po víkendovém studentském divadelním benefičním festivalu na hradě Helfenburk u Bavorova. Neznámí pachatelé vykradli v průběhu posledního festivalového večera hradní stanové městečko a pražským hercům odcizili osobní věci za desítky tisíc.
6. 9. 2012

Herecké kurzy - příprava na přijímací zkoušky na umělecké školy

OLDstars pořádají tradiční semestrální veřejnou dílnu pro zájemce, kteří chtějí studovat herectví nejen pro zábavu jako rozvoj své osobnosti. Náplní je praktické seznámení s hereckými technikami, hlasová a pohybová výchova. Zvládnutí základní orientace v dějinách a teorii divadla. Setkání probíhají ve sklepním prostoru HarOLD v centru Prahy.

26. 6. 2013

Hráli jsme na festivalu v Hradci Králové

V rámci Openair programu festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové jsme letos vystoupili se třemi inscenacemi. I přes nepřízeň počasí jsme před plným hledištěm uvedli: Princeznu Turandot, Alenku a ART. Všechny inscenace odvezeme v červenci na Helfenburk. Přijeďte se na ně podívat i vy...:)
6. 6. 2013

Již podruhé pomáháme HAMLETEM NA HELFENBURKU

Od 11. do 13. 7. 2013 jsme znovu obsadili největší českou hradní zříceninu Helfenburk u Bavorova. V rámci benefičního openairového festivalu HAMLET NA HELFENBURKU jsme představili reprízy moderní inscenace slavné alžbětinské hry, aktuální repertoár našeho Hereckého studia i tvorbu spřátelených divadelních souborů. Výtěžek ze vstupného opět věnujeme na rekonstrukci hradního areálu.
3. 6. 2013

ETTY na Noci kostelů a v barokním refektáři u sv. Jiljí

V klášteře v Roudnici nad Labem jsme odehráli scénickou črtu ETTY - skutečný deník ženy, která skutečně žila a zemřela. Následně jsme vystoupili i v barokním refektáři u sv. Jiljí. Šest hereček o hledání sebe a Boha. Bez fikce...:)
8. 3. 2013

Cukrárna ŠLÁGR partnerem HarOLDu

Vyhlášená vršovická cukrárna Šlágr se stává partnerem HarOLDu. Její dortíky se objeví v inscenacích VEČÍREK a TRAMVAJ DO STANICE TOUHA. Na diváky pak čekají kupónky s patnáctiprocentní slevou na přímou konzumaci. Dopřejte si před návštěvou HarOLDu kávu a báječné domácí dobroty...
3. 3. 2013

ALENKA oceněna v Turnově

Naše ALENKA byla oceněna na festivalu Modrý Kocour v Turnově.
1. 3. 2013

Otevření nového divadelního prostoru

Pro příští divadelní sezonu 2013/2014 chystáme otevření dalšího sklepního prostoru. Stávající vršovický HarOLD doplní nově žižkovský H2O. Přípravy na slavnostní otevření jsou v plném proudu...:)
8. 2. 2013

HELFENBURK 2013

Začínáme připravovat letní divadelní festival na nádvoří hradu Helfenburk. Projekt byl již podruhé podpořen Nadací O2 v grantovém programu ThinkBig. Děkujeme!
7. 2. 2013

Televizní štáb Studia Kamarád navštívil naše Dětské studio

Štáb, který pravidelně připravuje rubriku Vrabčák Lojza v oblíbeném pořadu České televize STUDIO KAMARÁD navštívil s kamerou v HarOLDu zkoušku Dětského studia. Jak vypadá zkouška dětského divadelního souboru? Umí se vedoucí souboru Zuzka mračit? Koukněte na video...:)
11. 1. 2013

Zkoušíme nové inscenace

HarOLD připravuje nové premiéry pro jaro 2013. Těšit se můžeme na PÍSKOVIŠTĚ v režii Petra Smyczka, SEXUÁLNÍ PERVERZI V CHICAGU v režii debutujícího Oskara Bábka, SLUŽKY v režii budoucího posluchače DAMU Martina Satoranského.
V režii Tomáše Staňka uvedeme VEČÍREK, BALETKY a KRYSY.Rodičovský soubor připravuje DIVADELNÍ KOMEDII...
10. 1. 2013

Hrajeme pro školy

Repertoár HarOLDu obsahuje tituly shodné se seznamem povinné četby k maturitě. Zjednodušte si život a navštivte se spolužáky TŘI SESTRY nebo TRAMVAJ DO STANICE TOUHA.
2. 1. 2013

KRYSY - divadlo ve vašem obýváku

Nebaví Vás se společensky oblékat a složitě cestovat za divadelním zážitkem přes půl města? Nemusíte! Divadelní představení dorazí přímo do Vašeho domu. Krátký detektivní příběh Agathy Christie odehrajeme ve Vašem obývacím pokoji. Stará dobrá Anglie ožije u Vašeho jídelního stolu...Pozvěte svoje přátele na divadlo ve Vašem bytě...
27. 11. 2012

Úspěch HAMLETA v Památníku na Vítkově

Poslední listopadový víkend jsme pražskému publiku nabídli našeho HAMLETA v Národním památníku na Vítkově.
6. 11. 2012

Nový repertoár v HarOLDu

Po letních prázninách HarOLD omlazuje repertoár. Utkáváme se nově s TRAMVAJÍ DO STANICE TOUHA Tennesseeho Williamse, hrou Kena Keeyho KDE KUKAČKA HNÍZDO MÁ, detektivní klasikou Aghaty Christie DESET MALÝCH ČERNOUŠKů, nebo PRINCEZNOU TURANDOT Daniely Fischerové. Navštivte nové premiéry v HarOLDu i Vy...:)
4. 11. 2012

Deset let OLDstars

V říjnu 2012 jsme oslavili deset samostatné existence naší umělecké skupiny. Slavíme divadlem v průběhu celé sezony!
5. 7. 2012

Kupte si tričko s HAMLETEM a podpořte Helfenburk

Kupte si na Helfenburku naše tričko s HAMLETEM a podpořte tím rekonstrukci středověké zříceniny...
23. 7. 2012

HAMLET pomohl Helfenburku

Nejslavnější hrou světa jsme pomohli v červenci 2012 hradu Helfenburku u Bavorova. Sérií benefičních představení jsme pomohli vydělat na jeho údržbu.
Skoro celý týden propršelo - stateční jsme však byli my i diváci...:)
29. 7. 2012

Shakespearovské slavnosti na hradě Lipý v České Lípě

Poslední červcencový víkend jsme vystoupili v rámci Shakespearovských slavností na hradě Lipý v České Lípě. Na pozvání kastelána jsme na nádvoří vodního hradu odehráli automobilovou verzi inscenace "ROMEO A JULIE" a scénickou koláž z díla velkého Alžbětince "WILLIAM:SHAKESPEARE".
17. 12. 2012

Finalista dramatické soutěže Cen Alfréda Radoka v HarOLDu

V české premiéře jsme v HarOLDu uvedli v prosinci 2012 inscenované čtení nové divadelní hry našeho kolegy Tomáše Urbánka PAN MYŠ. Text byl jedním z deseti finálových v prestižní soutěži Nadace Alfréda Radoka 2010.