TOMÁŠOVYteamy

18. 2. 2020

Sibylle Berg/Jitka Jílková A TEĎ: SVĚT!

Ironický, ostrý, temný, vtipný a hlavně věcně upřímný je ženský svět. Touží – po mužích, po rodině, po řádu, který se utopil v možnostech.
18. 2. 2020

Gianina Cărbunariu/ Jitka Lukešová: STOP THE TEMPO

Užívat života na plné obrátky, ve víru překotného pracovního tempa, hudby a sexu. Všichni kolem se zdají být známými, ale vlastně jsou cizí. Touha po porozumění a nalezení vnitřního klidu. Stop the tempo!
18. 2. 2020

David Ireland/Hana Pavelková: CYPRUS AVENUE

Británie, Irsko a Severní Irsko. Minulost, přítomnost a budoucnost. Co mohlo být, co je, ale hlavně, co s námi bude. Erik žije v krásném domě, má krásnou ženu, krásnou dceru, krásný oblek. Přesto už mu nic nedává smysl. Ta dnešní doba, ti lidi, ti Irové. Co si má počít takový poctivý pracující probritský protestant? Současný severoirský autor David Ireland sice zasadil Cyprus Avenue do rodného Belfastu, ale frustrace, nejistota a slepé předsudky jeho hrdinů sahají daleko za hranice Irska a Británie. Hranice zbořené zapomenutým krvavým konfliktem, ovšem dnes opět pomalu budované... Černočerná komedie, která vás donutí položit si otázku: Co bych asi udělal já, kdyby i moje vnučka byla převtělení republikánského politika?
13. 7. 2019

Ascanio Celestini / Tereza Sieglová: STOJÍM V ŘADĚ

Smršť apelativních monologů z pera italského dramatika a autora standupů. Ascanio Celestini je dobrý pozorovatel banální každodennosti okolo nás. Dovede ji snadno přetavit v pochopitelný příběh. Vtipný, dojemný, burcující i provokující. V sedmi textech hořkosladkým vtipem atakujeme svět, jehož součástí je každý z nás.


30. 4. 2019

Gabriel Pintilei/Elisabeta Kučerová: ELEVÁTOR

Hra podle skutečné události z roku 2002. Dva teenageři zůstanou hloupou náhodou dlouhé týdny zablokováni ve výtahu v opuštěné budově na kraji města. Přežijí? Za jakou cenu? Extrémně dramatická situace odkrývá masky, otevírá surovou pravdu a pokládá naléhavé otázky lidské existence...

1. 4. 2019

Jaroslav Rudiš: ČESKÝ RÁJ (inscenované čtení)

Scénické čtení z adaptace novely o současných mužích, o jejich celoživotních touhách a obavách. A jak to asi vypadá ve vedlejší ženské sauně za vysokou zdí?

1. 11. 2018

Daniel MacIvor/ Pavla Niklová: TO I ONO

Divadelní rekonstrukce jednoho vztahu.
„Chceš si pustit rádio. Sračky. Sračky. Další sračky...a ty zvedneš oči a vidíš světla modrého mercedesu." Něco končí, ale něco se jen zastaví...
1. 11. 2018

Martin Crimp/Julek Neumann: MIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTI

Tři zdánlivě nenavazující aktovky Martina Crimpa, autora vyčleňujícího se z charakteristické britské moderny. Pokus šesti v jedné hlavě. A co říkají hlasy ve vaší mysli?

1. 11. 2018

Torsten Buchsteiner: NORDOST

Teroristický útok na moskevské Divadlo na Dubrovce očima třech žen. Čečenské teroristky, lotyšské lékařky záchranné služby a Rusky, která konečně našetřila na drahé vstupenky na kultovní ruský muzikál.
1. 11. 2018

Nikoline Werdelinová/František Fröhlich: ZNALCI

Pět přátel, kteří se vzájemně navštěvují, obdivují, zatracují, nenávidí i milují - se ocitá v situacích, které čas od času překvapí nebo mohou překvapit kohokoli z nás. Hra o upřímnosti, která může být krutá a nesnesitelná, o lži, která sice může být milosrdná, ale stále zůstává lží, o individuální svobodě, nevěře, o strachu z navázání dlouhodobého partnerského vztahu, o divokých večírcích i skličující samotě.
11. 4. 2018

Tracy Letts/Jiří Josek: ZABIJÁK JOE

Kultovní černá komedie, z pera respektovaného amerického dramatika,
o jedné velmi svérázné rodince a ještě svéráznějším způsobu, jak zatočit s dluhy...
1. 3. 2018

Fausto Paravidino/Kateřina Bohadlová: BRATŘI

Komorní tragédie v 53 dnech na deseti metrech čtverečních. Soužití bratrů Lva a Borise a jejich přítelkyně Eriky. Dospívající postavy, zmítající se mezi láskou a nenávistí. Podrážděnost, bezohlednost a agresivní komunikace plná výhružek.
1. 12. 2017

Carlos Be/Iveta Gonzálezová: Margaritě

Jak bojovat s nepřízní osudu? Nejlépe s humorem, nevadí, že je občas drsný. A hlavně se nenechat v průšvihu utopit.Nadechnout se lze i jednou nosní dírkou.

1. 12. 2017

Duncan Macmillan/Magdaléna Zelenková: Pro mého otce...

Hlavní a jedinou postavou hry je chlapec, který má za 80 minut jediný úkol - přesvědčit nejen svou matku, že na světě existuje milion věcí, kvůli kterým stojí za to se nezabíjet…
26. 9. 2017

Mark Ravenhill/Dana Hábová: BAZÉN/BEZ VODY

Byli přáteli. Pustili se do umění a stali se soupeři. Odpouští se úspěch? Je nejlepší kamarád největším rivalem?Je odpovědné uspět víc než ostatní? Lze se z pocitu viny vykoupit? Je třeba se za úspěch omlouvat?
1. 8. 2017

Mattias Brunn/Miroslav Pošta: PO FREDRIKOVI

Johan právě ukončil střední školu a definitivně zjistil, že s holkama se bude jen kamarádit. V den, kdy potká Fredrika, začíná nejkrásnější a zároveň nejtragičtější kapitola jeho života. Zamilovaný příběh dvou mužů se hroutí jako domeček z karet. Hledání svého místa ve světě vstříc nelítostné smrti.
1. 6. 2017

Neil LaBute/Marta Skarlandtová: NA MILOST

Milostný příběh odehrávající se v New Yorku 11. září 2001. Úspěšná nezadaná manažerka a její mladší ženatý zaměstnanec spoutaní vášní a něhou, silní i slabí, hledají východisko ze své situace.


5. 2. 2017

William Shakespeare/Martin Hilský ROMEO A JULIE

Pro letošní červencový benefiční divadelní festival v Roudnici nad Labem připravujeme premiéru hry o nejslavnějších milencích světa. Přijeďte se 14. a 15. 7. 2017 nechat unést láskou...

2. 1. 2017

Marius von Mayenburg/Kateřina Bohadlová MUČEDNÍK

O náboženském fanatismu, terorismu a povrchnosti dnešní společnosti.
Co by se stalo, kdyby západoevropský křesťan hlásal svou víru tak naléhavě a radikálně, jako řada podobně uvědomělých stoupenců islámu? Krutá komedie o dospívání v současném světě.
2. 8. 2016

N.V.Gogol/L.Suchařípa ŽENITBA

Nejdřív byl manželský svazek jednou ze sedmi svátostí. Pak se změnil na nutnost ekonomickou, ve vyšších kruzích na věc dynastické politiky. Teprve později se stala svatba aktem svobodné vůle, projevem lásky a slibem věrnosti a oddanosti. Vždycky byla i právním aktem. Čím je dnes? Dnes v ní jde především o byznys.

15. 8. 2016

Koffi Kwahule BINTOU

Exotický text okamžitě ohromí směsicí duchovního a fyzického boje. Na pozadí zemitých tónů a afrických rituálů se odehrává příběh zdivočelé dívky s naléhavostí, jíž nelze ignorovat. Epizody se rozvíjejí jako svitek s detaily z dějin Afriky a jejího pustošení západní civilizací.
1. 8. 2016

Martin McDonagh PÁN POLŠTÁŘŮ

Autor krvavých pohádek je podroben krutému policejnímu výslechu, jeho bratr Michal je podroben krutému svrbění zadku, oba dohromady jsou podrobeni drsnému setkání pohádek s realitou a nutnosti pátrat po tom, co je, a jestli vůbec existuje, štastný život.
23. 4. 2016

MACBETH pod širým nebem v Roudnici nad Labem

U příležitosti 400. výročí umrtí alžbětinského velikána letošní ročník benefičního divadelního festivalu OLDstars On the Roud vyvrcholí unikátním jediným uvedením openair inscenace prokleté shakespearovy hry MACBETH. Přijeďte se s námi před půlnocí v sobotu 9. července v Roudnici nad Labem poklonit památce největšího dramatika.
20. 3. 2016

Viliam Klimáček: Hypermarket

tragikomický příběh nešťastníků bloudících atraktivní džunglí hypermarketového světa / anna – „recitátorka“ reklam v obchodním domě / karin – neúspěšná herečka / ian – manažer / eva – prostitutka / petr – bývalý estébák / smutní klauni, snažící se zběsile naplnit scénář lidských příběhů / všichni se jednoho dne potkají v hypermarketu / někteří tu pracují / někteří nakupují / někteří provokují… / slovenská emotivita versus český sarkasmus / láska, sex, nevěra, prostituce i drogy / opravdu luxusní zboží / celá sada za akční cenu / ve slevě / kup čtyři, a pátou dostaneš zdarma / nevhodné pro osoby trpící strachem z uzavřených prostor / čím více nakoupíte, tím více ušetříte / den, kdy jste nebyli nakupovat, považujte za ztracený!
14. 3. 2016

Jon Fosse/Karolína Stehlíková:JMÉNO

Hra současného norského dramatika. Těhotná dívka vrací do domu svých rodičů, spolu s mladíkem, otcem dítěte. Jejich vztah je stejně strnulý a bezživotný jako vztahy v dívčině rodině. Postavy nejsou schopny normálně komunikovat a artikulovat své city. Tento stav naruší až bývalý dívčin přítel, který přichází na návštěvu...
6. 10. 2015

Alexej Slapovskij, Michail Bartěněv: DVA VE TMĚ

V nekonkretizované válečné zóně se nachází polozbořený dům a pod ním sklep. Do sklepa přichází dívka, aby si obstarala nějaké zásoby. Ve sklepní tmě se setká s mladým horalem, válečníkem, který podle rodového zvyku musí pomstít své zavražděné příbuzné a sousedy z vesnice. Je nezkušený a dosud ještě nikoho nezabil. Vzájemně si nedůvěřují. Přes počáteční nepřátelství se mezi nimi začne rozvíjet emocionální pouto. Bohužel pod vlivem válečných událostí se úzký sklepní prostor promění z úkrytu v past a nakonec v hrob...
1. 10. 2015

Jaroslava Pulinovič/Marcela Magdová: NATAŠIN SEN

Příběh dospívající Nataši, která netouží po ničem jiném než po lásce. Zoufalý výkřik duše neschopné smířit se se světem, v němž neexistují stejné možnosti pro všechny. Hlas osamělého člověka vracejícího Bohu vstupenku.
28. 8. 2015

Christopher Hampton: Úplné zatmění

Pařížský básník Paul Verlaine vede spokojený manželský život v domě rodičů své ženy až do chvíle, kdy do Paříže pozve nadaného básníka Arthura Rimbauda. Ten se hned příjezdu ukáže jako arogantní šestnáctiletý rebel, což však Verlaina na rozdíl od jeho rodiny okouzlí. Intezivní přátelství bohémských básníků se velmi brzy přerodí ve vášnivý milostný poměr. Verlaine se není schopen rozhodnout mezi mladíkem Rimbaudem a svou ženou Mathildou.
28. 8. 2015

Dea Loher/Petr Štědroň: POSLEDNÍ OHEŇ

Bezvýznamná ulice na okraji města. Rozpadlé domy, rozpadlé životy, nuda, šeď a stereotyp. Najednou rozvíří prach tragická událost. Náraz, který všechny probere. Náraz, po kterém se všichni na okamžik zastaví. Srážka, která nás nutí myslet o sobě samých. Katastrofa, po které se rozhodneme ke změně. Ale každé takové prudké probuzení z kómatu může být nakonec smrtelné.

1. 7. 2015

William Shakespeare/Martin Hilský: SEN NOCI

Na zájezdy jsme si pořídili bláznivý letní přelud. Podlehněte s námi kouzlu magické noci... Nejslavnější divadelní hra anglického velikána inscenovaná pod širým nebem s původními písničkami Adama Ruta.
7. 4. 2015

Arthur Schnitzler: ANATOL

Pět žen a dívek z různého společenského prostředí, pět milostných příběhů, pět vztahů proutníka Anatola, kterými ho provází jeho věrný a ironicky vtipný přítel Max. Prvotina autora, který patří mezi nejvýznačnější představitele tzv. vídeňské moderny.
7. 4. 2015

Gabor Rassov/Jaromír Janeček: PŘÁTELÉ ZE SKŘÍNĚ

Jacques a Odile využívají akční slevy a v supermarketu si koupí dvojici přátel. Doma je ubytují ve skříni, odkud je pak pravidelně vypouštějí v naději, že se jim s jejich pomocí podaří zahnat nudu manželského stereotypu. „Každodenní monstra“, která denně potkáváme všude kolem sebe, která nikdy nebudou mít tu čest stanout před soudem, ale která jsou o to děsivější, že se nám podobají. Absurdní komedie jistě ne náhodou připomínající Ionesca.
7. 4. 2015

Přemysl Rut: OLGA A ĎÁBEL

Za devatero horami, devatero řekami, nebo ve Vaší kuchyni? O běsech moci a virtuální reality? Ďábel se zjevuje v mnoha podobách, ale existuje vůbec? Nebo jsme si ho pouze vymysleli, abychom omluvili své vlastní nedostatky? Kdo vlastně navštívil Olgu? Dobro se může projevit kdekoliv, i tam, kde dříve bývalo zlo...

24. 8. 2014

Andrej Ivanov: To všechno ona

Do kolika komických situací se může dostat matka zatvrzelého puberťáka, když se vrhne do světa sociálních sítí? Aneb co dokáží "ty fejzbůky, tvítry a další internety...“ Na první pohled úsměvná situace se může stát hrátkou s ohněm...
4. 7. 2014

Martin McDonagh / Milan Lukeš PORUČÍK Z INISHMORU

Po setkání s Panem polštářem se mohou věrní diváci OLDstars těšit na další z černých komedií osvědčeného irského dramatika Martina McDonagha. Jeho PORUČÍK Z INISHMORU si bere na paškál teroristy, terorismus a vůbec ortodoxnost obecně.
10. 6. 2014

D.C. Jackson: Můj romantický příběh

Je jim přes třicet a oba mají pocit, že to v partnerském životě solidně projíždějí. Lepší půlku života mají za sebou a jsou pořád sami. Kamarádi si poskládali dospělej život ze součástek jejich společnýho dětství. Ale oni jen dělaj co posraně můžou, nikdo je totiž nedokáže milovat, jak by si přáli!
4. 5. 2014

Mihaie Ignat: Milenecké etudy

On a Ona se seznamují, flirtují spolu, znesvařují se, a fyzicky se atakují. Postmoderní text současného rumunského dramatika. Bezčasá meditace nad jedním vyčerpávajícím vztahem. První inscenace nového souboru absolventů Švandova divadelního studia.
4. 5. 2014

Koffi Kwahulé/ Michael Lázňovský: NESTYDA

Pro příští divadelní sezonu se vracíme k jednou již rozezkoušené magické africké hře Nestyda - divadelní báji v rytmu jazzu. Podobenstvím o hříchu, za nějž je nutné zaplatit.
17. 10. 2013

Zuza Ferenczová: PROBLÉM / VYSKOČIŤ Z KOŽE

Je jí skorošestnáct a má problém velký jako největší panelák uprostřed největšího sídliště na světě. Má 84 dní na to, aby ho vyřešila. Pomůžou jí její stejně staré kamarádky Ika a Kika, chlapec, jehož matka utekla od potratu v puntíkovaném pyžamu nebo školní psycholožka, které prozradí tajemství řízkové zástěry? A kde je při tom všem její matka, tetování jež z člověka nikdy nezmizí?
5. 12. 2013

Andrzej Saramonowicz: TESTOSTERON

Skutečně je rozdíl mezi muži přímo úměrný poměru jejich hladiny testosteronu? Komediálně laděný text polského dramatika otvírá citlivé otázky velikosti mužství...
16. 8. 2013

David Ives: TO NEMÁ CHYBU

Muž a žena, jeden pokoj, velká postel a vše začíná krásně...Žijí spolu, nebo vedle sebe jen přežívají? Láska nebo manželství? Břitká komedie s dávkou romantiky, u které se rozhodně nebudete dojímat.
10. 8. 2013

Marius von Mayenburg / Jiří Balvín: TVÁŘ V OHNI

Matka vaří svíčkovou, otec čte noviny, Pavel má motorku a Olga s Kurtem ideální dospívání, alespoň v očích rodičů. Ale je důstojné takhle žít? Kdo nás ochrání, až zůstaneme úplně sami? Navždy shoří, kdo byl sežehnut. Ale kde se jenom stala chyba?

2. 1. 2013

KRYSY - divadlo ve vašem obýváku

Nebaví Vás se společensky oblékat a složitě cestovat za divadelním zážitkem přes půl města? Nemusíte! Divadelní představení dorazí přímo do Vašeho domu. Krátký detektivní příběh Agathy Christie odehrajeme ve Vašem obývacím pokoji. Stará dobrá Anglie ožije u Vašeho jídelního stolu...Pozvěte svoje přátele na divadlo ve Vašem bytě...
1. 1. 2002

Neil Simon: POZVÁNÍ NA VEČÍREK

Současná komedie nejhranějšího amerického dramatika o jedné luxusní pařížské restauraci, kam je současně pozváno šest zdánlivě neznámých hostů. Dovedou svůj večírek ke zdárnému konci? A co je vlastněho jeho cílem?
Slovní a situační humor hry mistrně odhaluje jedno ze zásadních dilemat moderní společnosti. Neschopnost být sám, neschopnost být s někým.

8. 8. 2012

Astrid Saalbachová BALETKY

Sonda do citlivé a zraněné ženské duše. Šest žen různého věku se schází na hodině baletu. Jsou to obyčejné ženy, pro které je tanec chvilkovým únikem z všednodenní reality. Jejich snem je stát se umírajícími labutěmi, hlavně ale chtějí díky balet u zapomenout na sebe, na svoje problémy, na svoje životy. Vůbec se jim to ale nedaří – vždycky tančí jen samy sebe.
24. 6. 2012

Tennessee Williams: TRAMVAJ DO STANICE TOUHA

Kde končí svoboda jednoho a začíná omezení druhého? Každý hájí své zájmy a svoje teritorium, aniž by domyslel, jaké utrpení a bolest může způsobit blízkému člověku. Kde začíná sobectví? Mezi realitou a fikcí, skutečností a snem zeje často nebezpečně křehká hranice.
9. 3. 2012

Tracy Letts/Jiří Josek: ZABIJÁK JOE

Netradičně řeší svoji tragickou finanční situaci jedna "běžná" americká rodina. Černá komedie o cynismu světa, kde se dá hodnota života vyčíslit a rozdělit rovným dílem. "Komu bude prospěšná?"
Osamocení jedinci jsou semíláni okolním světem. Vzdorovat dokáže snad jen ve svém světě uzavřená dospělá-nedospělá Vicki. Je však její řešení východiskem? Existuje nějaké východisko?

18. 1. 2012

HAMLET na Helfenburku 2012

Pro naši letní scénu na hradě Helfenburk u Bavorova připravujeme nejslavnější divadelní hru nejslavnějšího dramatika. „Jak vyčpělý a zbytečný a sprostý mi připadá náš svět! Hnus je to, hnus! Zahrada plná plevele, co žene na semeno. Jak bují, jak se všude rozlézá, fuj! Že došlo to až sem!" Generační vzpoura proti zaběhlým mocenským mechanismům světu rodičů. Jak současné!
18. 6. 2011

David Mammet: OLEANNA

Psychologické drama ceněného amerického scénáristy a režiséra, může být stejně smyšlené, jako inspirované realitou. Odpoledne v kabinetě středoškolského profesora. Autorita a submisivita. Může mít něco takového šťastný konec? Kdo je oběť a kdo pachatel?
4. 5. 2011

Anton Pavlovič Čechov / Leoš Suchařípa TŘI SESTRY

Po smršti současné dramatiky se vracíme k podstatě divadla v podobě kánonizované divadelní hry ruského klasika. Stanislavský a doktor Čechov si rozumějí...
1. 4. 2011

Iva Volánková – Klestilová: MINACH

Trilogie aktovek sestávající se z her Minach, Panna nebo orel? a Budoucnost mého já je šokujícím obrazem rodinných traumat, sevřených omezeným prostorem, který jejich účastníky izoluje, ale zároveň definuje a zaručuje jim pocit jistoty. Lidské vztahy nabývají mnoha podob od čistě sourozeneckých po vykalkulovaně obchodní. Naděje v budoucnost se přímo střetává s úzkostí z končícího života. Je možné napravit vykloubené a léty zakonzervované vztahy, je možné začít jinak, vymanit se, odejít?
7. 1. 2011

Daniel MacIvor / Pavla Niklová: TO I ONO

Postmoderní hra v české premiéře. Něco končí, ale něco se jen zastaví...Tenhle a Tamten v neukormidlovatelné retrospektivě vlastního života."Myslím, že to bylo tak, jak chceš, aby to bylo..."


1. 9. 2010

Fausto Paravidino: 2 BRATŘI

Dva bratři, kteří spolu žijí a mají se rádi. Dívka, která s nimi žije a flirtuje... Komorní tragedie v 53 dnech na deseti metrech čtverečních.
Nahlédněte s námi v HarOLDu i do svého obývacího pokoje...
18. 8. 2010

Vícegenerační Bosé nohy v parku

OLDstars se poprvé pouští do vícegeneračního divadla. A berou to důsledně. V konverzační komedii amerického klasika o mladých novomanželích hrají mladí novomanželé. Jejich rodiče hrají jejich rodiče...
15. 8. 2010

Nikoline Werdelinová: ZNALCI

Od září 2010 se pouštíme do černé konverzační komedie současné dánské autorky Nikoline Werdelinové ZNALCI.
Pět přátel – Helena a její manžel Petr, jejich přátelé Otto a Karen, kamarádka Kiki, kteří se vzájemně navštěvují, obdivují, zatracují, nenávidí i milují...
17. 10. 2010

Milan Uhde / Miloš Štědroň: BALADA PRO BANDITU

Na letní prázdniny 2011 chystáme další divadelní kočování. Vyjedeme opět za diváky do přírody s divadelní inscenací hry Milana Uhdeho BALADA PRO BANDITU. V provizorních podmínkách vlastnoručně zbudovaného přírodního amfiteátru budeme pod širým nebem, za svitu olejových loučí, odehrávat svoje představení. Diváky si budeme z okolí do lesa svážet speciálně upraveným autobusem. Těšit se můžeme na akrobacii, živou hudbu a oheň.
5. 2. 2010

Sarah Kane: Psychóza 4:48 - inscenované čtení

Netradiční současná autobiografická hra zobrazuje depresivní stav, předcházející sebevraždě. Dialogy beznadějně se míjejících postav lékařů a pacientky, točící se ve spirále deprese a sedativ, zoufalé elegie, zaříkávání i vzývání smrti jako jediného léku.
4. 2. 2010

Hans Christian Andersen / Jan Berger PASÁČEK VEPŘŮ

Inscenace půvabného příběhu nejslavnějšího z pohádkářů o rozmazlené princezně Evženii,
je jakési vyvrcholení naší snahy o vstřícnost naší dramaturgie, směrem k nejmladším. Po psychodramatech je tedy na řadě pohádka…
19. 8. 2009

Neil LaBute / Marta Skarlandtová TRŮN MILOSRDENSTVÍ

Co byste dělali, kdybyste měli šanci začít znova? Současná hra o tom, kolik ztracených životů je třeba k tomu, abychom zachránili ty svoje.
19. 8. 2009

William: SHAKESPEARE - scénická koláž z díla slavného Alžbětince

Co má společného Julie s Kordelií? Král Lear s Kapuletem? Byl Macbeth nejdřív Hamletem a Romeem? Za co všechno mohou tři čarodějnice...
39 Shakespearových her poskytlo dostatek ingrediencí pro umíchání nového divadelního útvaru. Za pomoci mouky, pochopitelně...
7. 6. 2009

Wolfgang Kohlhaase a Rita Zimmerová: Štika k obědu

Tři sestry – majitelky rodinného pivovaru - přijíždějí jako každý rok v doprovodu svého sluhy na letní byt....
....tři ženy a jeden unavený muž.... trojí dědictví a jedno pikantní rodinné tajemství.... hrůzostrašná komedie o tom, že kdo jinému jámu kopá...
4. 2. 2009

Divadelní komedie

Divadelní zákulisí a tajemství zrodu divadelní inscenace je pro diváka přinejmenším stejně lákavé a vzrušující jako sledování samotného představení. U „nezasvěcených“ totiž panuje představa, že divadlo je dekadentním světem opojných neřestí, zákeřných intrik, blouznivých snů, alkoholu a lehkého živobytí. To je také důvod, proč jsou hry (filmy, knihy) „o druhé straně“ divadla publikem tolik oblíbené, zvlášť pokud je celý „problém“ nahlížen s humorem a ironií.
4. 2. 2009

Joe Penhall: Láska a porozumění

Rachel a Neil žijí stereotypním tempem, v němž není moc času na emoce. Richie, jejich spolužák z univerzity, je bohém se vším všudy. Plnými doušky si užívá všech radostí života - drog, alkoholu, cestování, náhodných a rychle vyhasínajících vztahů. Richie je z rodu zdatných manipulátorů - rychle najde slabá místa mladého páru a boj o přežití začíná...
22. 9. 2008

Joe Penhall / Jan Hančil: SLYŠET HLASY

Nesentimentálně drsný pohled na outsidery bojující o své místo v tvrdých podmínkách současné metropole.
 
Mít v hlavě víc než ostatní může být i nebezpečné....
22. 9. 2008

Olja Muchinová: LETÍ

Kancelář televizní společnosti plná mladých úspěšných lidí. Populární DJové,
uhrančivá televizní star, zářivá designérka, metrosexuální manažer.
19. 6. 2007

Martin McDonagh / Ondřej Sokol: Pan Polštář

Drsná hra, jejíž děj se odehrává v "jakési totalitní zemi". Hra plná násilí, černého humoru, ironie, překvapivých zvratů. Autor krvavých pohádek je podroben krutému policejnímu výslechu, jeho bratr Michal je podroben krutému svrbění zadku, oba dohromady jsou podrobeni drsnému setkání pohádek s realitou a nutnosti pátrat po tom, co je, a jestli vůbec existuje, štastný život.