Projekty

1. 10. 2018

Bytové divadlo v Košické

OLDstars se ze Žižkova vrací zpět do Vršovic.
Od října začíná zkušební provoz jejich nové štace - bytového divadla v Košické 21.
14. 9. 2018

OLDstars v Celetné již po osmé!

Divadlo v Celetné opět po roce ovládne studentské divadlo. O víkendu 26. – 28.října 2018 proběhne na prestižní divadelní adrese osmý ročník Festivalu studentských divadel, pořádaného nezávislou studentskou uměleckou skupinou OLDstars.
21. 12. 2017

Divadlo ve vašem obýváku

Nebaví Vás se společensky oblékat a složitě cestovat za divadelním zážitkem přes půl města? Nemusíte! Divadelní představení BRATŘI dorazí přímo do Vašeho domu. Komorní příběh studentského soužití odehrajeme ve Vašem obývacím pokoji. U Vašeho jídelního stolu ožijí bratři Boris a Lev a jejich povedená přítelkyně Erika. ...Pozvěte své přátele na divadlo ve Vašem bytě...
1. 3. 2018

OLDstars on the ROUD 2018

OLDstars se 13. až 15. července 2018 opět vrací do bývalého kláštera v Roudnici nad Labem, aby zde uvedla a oslavila jubilejní 5. ročník benefičního divadelního festivalu OLDstars on the ROUD. Výtěžek z festivalu bude tradičně věnován na pomoc klášteru.
3. 4. 2017

Přípravka na přijímačky uměleckých škol

OLDstars každoročně otevírají veřejnou dílnu pro zájemce, kteří chtějí studovat herectví nejen pro zábavu jako rozvoj své osobnosti. Náplní dvou semestrálního kurzu je zvládnutí základní orientace v dějinách a teorii divadla, praktické seznámení s hereckými technikami, hlasová a pohybová výchova, základy žonglování a akrobacie.

Galerie >>
1. 7. 2014

BARonLOĎ brázdí od července Vltavu

Umělecké plavidlo provozujeme během letních prázdnin na řece v centru Prahy. BARonLOĎ Tomáše Kotrby Vás pobaví, potěší a občerství. Hledejte ji na náplavce od Železničního mostu k Mánesu...
20. 6. 2013

H2O - sklepní prostor

Vlajkovou lodí OLDstars byl od divadelní sezony 2013/2014 do sezony 2017/2018 druhý sklepní klubový prostor. Ve spolupráci s majiteli domu v žižkovské Koněvově ulici OLDstars provozovali svoji další komorní scénu...
21. 9. 2008

HarOLD - sklepní prostor

Klíčovým projektem OLDstars se v roce 2008 stalo otevření vlastního klubového divadelního prostoru HarOLD v pražské Charkovské ulici. Kromě vlastních uměleckých aktivit, chceme prostor ožít i projekty našich přátel. HarOLD si klade za cíl rozšířit nabídku alternativního kulturního vyžití našeho hlavního města.
24. 3. 2014

Putovní projekt po českých hradech

Od června 2015 plánujeme objíždět české hrady a zámky s novým muzikálovým projektem. Zastavíme se na Lipnici nad Sázavou, na Točníku, v Horšovském Týnu. Chystáme Boskovice nebo Hrubý Rohozec...
5. 3. 2014

Festival v Roudnici 2014 úspěšně za námi

OLDstars ON THE nice ROUD 2014 je historií. Letos jsme poprvé okupovali klášter v Roudnici nad Labem. Od 19. do 20. července jsme uvedli náš aktuální repertoár na několika stageích v netradičních prostorách roudnického kláštera.
30. 6. 2013

Tvář v ohni v Divadle v Celetné

OLDstars se po několika letech vrací ke kultovnímu textu Maria von Mayenburga TVÁŘ V OHNI. Inscenaci uvádí v Divadle v Celetné
8. 2. 2013

HELFENBURK 2013

Začínáme připravovat letní divadelní festival na nádvoří hradu Helfenburk. Projekt byl již podruhé podpořen Nadací O2 v grantovém programu ThinkBig. Děkujeme!
16. 8. 2013

Festival studentský divadel v Celetné (2013)

OLDstars pořádají v říjnu 2013 třetí ročník BEZROZPOČTOVÉ PŘEHLÍDKY STUDENTSKÉHO DIVADLA v Divadle v Celetné. Jste studentské divadlo? Působíte při škole, nebo jste nezávislou partou kamarádů? Chcete si zahrát svoji divadelní inscenaci na prestižní divadelní adrese? Přihlašte svůj soubor!
28. 5. 2012

OLDstars na festivalu MEZI PLOTY

V květnu 2012 jsme se tradičně zúčastnili festivalu v pražské psychiatrické léčebně. Letos jsme nepřispěli hotovou divadelní inscenací, ale zážitek jsme tvořili na místě společně s diváky.
28. 5. 2012

OLDstars podpořili SOS vesničku v Brně

Do Brna jsme se vydali s naší cestovní pohádkou PASÁČEK VEPŘů. Poslední květnovou neděli jsme přispěli k radosti dětí z SOS vesničky. Nad jednou z rodin přebíráme pomyslný patronát. Přijedou za námi na Helfenburk. V říjnu pak vystoupí na našem festivalu v Divadle v Celetné.
18. 1. 2012

HAMLET na Helfenburku 2012

Pro naši letní scénu na hradě Helfenburk u Bavorova připravujeme nejslavnější divadelní hru nejslavnějšího dramatika. „Jak vyčpělý a zbytečný a sprostý mi připadá náš svět! Hnus je to, hnus! Zahrada plná plevele, co žene na semeno. Jak bují, jak se všude rozlézá, fuj! Že došlo to až sem!" Generační vzpoura proti zaběhlým mocenským mechanismům světu rodičů. Jak současné!
10. 10. 2011

4 + 4 dny na BOHEMCE

Spolúčinkovali jsme na jedinečném sportovně-uměleckém večeru na stadionu Bohemians (Ďolíček), který se konal v rámci festivalu současného umění 4+4 dny v pohybu. Akce s podtitulem Co se stane, když se umělec netrefí do míče? je věnována legendárnímu stadionu a klubu ve Vršovicích a jeho letité historii.
28. 3. 2011

Festival JEDEN SVĚT v HarOLDu

OLDstars se připojují k poslání festivalu filmů o lidských právech JEDEN SVĚT a v HarOLDu organizují ozvěny festivalu. Přijďte k nám do sklepního kina. Vstup je pochopitelně zdarma!
28. 10. 2010

Léto 2011 na hradě Helfenburk u Bavorova

Na začátku července jsme zrealizovali velké divadelní oživení zřiceniny středověkého hradu Helfenburk. V sobotu 16. července 2011 proběhla HOSTINA NA HELFENBURKU. Bylo to velkolepé...
11. 12. 2010

OLDstars a OLDservis na PRAŽSKÉM QUADRIENNALE 2011

V červnu 2011 se po čtyřech letech na Výstavišti a v ulicích Prahy uskuteční další ročník nejvýznamnější scénografické přehlídky na světě, Pražského Quadriennale. Českou studentskou sekci budou mj. reprezentovat site-specific projekty, které v uplynulé sezoně vznikly pod hlavičkou OLDstars a OLDservis, pod vedením Zuzky Malé a Jakuba Štěpána. Držte palce a přijďte se podívat.
17. 10. 2010

Letní kočování Hereckého studia

Na letní prázdniny chystá Herecké studio OLDstars další divadelní kočování. Opět vyjedeme do přírody s divadelní inscenací hry Milana Uhdeho BALADA PRO BANDITU.
V provizorních podmínkách vlastnoručně zbudovaného přírodního amfiteátru budeme pod širým nebem, za svitu olejových loučí, odehrávat svoje představení.
16. 7. 2010

Dárek pro dobrodruhy ve vašem okolí!

Věnujte netradiční zážitek - darujte roli v některém z vašich oblíbených představení z našeho repertoáru. Darovaný s námi zažije několik divadelních zkoušek a následně vystoupí před publikem, které si do HarOLDu pozve. Celou akci profesionálně zdokumentujeme na DVD.
13. 7. 2010

Divadlo ve Vašem obýváku...

Máte rádi divadlo a nechce se Vám do něj chodit? Nevadí! Divadlo přijede za Vámi, až do Vašeho obývacího pokoje!!! S inscenací detektivní komedie "Štika k obědu" cestujeme za našimi diváky. Co k tomu potřebujete? Stůl, tři židle a trochu místa. Dopřejte si luxus vlastního divadelního představení...
Více nezávazných informací na info@oldstars.cz
16. 5. 2010

Pasáček vepřů těší děti v pražských nemocnicích

S pohádkou Hanse Christiana Andersena jsme vyrazili do terénu. Inscenací, pod křídly Nadace Archa Chantal, přinášíme radost dětským pacientům ve fakultních nemocnicích. Hrajeme přímo na dětských odděleních. Je hezké vykouzlit na dětských utrápených tvařičkách úsměv...
5. 5. 2010

Romeo a Julie na cestách

OLDstars nabízí svoji openairovou inscenaci Romeo a Julie na Vaši letní akci.
Rádi zahrajeme na Vašem letním táboře, městských slavnostech, nebo festivale.
Nechoďte do divadla, divadlo přijede za Vámi...
Pod širým nebem zprostředkováváme setkání s nesmrtelným příběhem o velké lásce, z pera alžbětinského velikána.
11. 5. 2009

Projekt "Deus ex machina" aneb branické ledárny 2009

V neděli 10.května byl úspěšně završen projekt LEDÁRNY, který zahrnoval jednorázové zpřístupnění branických ledáren veřejnosti, cyklus pouličních performancí v centru města a především divadelní site-specific představení Deus ex machina. Nedělní akce se zúčastnilo téměř 300 diváků.
22. 9. 2008

Sen noci Podkrušnohorské - aneb štace kočovného divadla po vesnicích krušnohorského regionu

....s divadelním vozem v srpnu cestou pěšky půjdeme, na náměstí se zastavíme, nejen Shakespearovu komedii odehrajeme a pojedeme o kus dál....
22. 9. 2008

Radiomost Praha - Kjóto 2005

Projekt spolupráce Dismanova rozhlasového dětského souboru z Prahy a studentů z Kjoto Sanjo Radio Cafe z japonského Kjota pod záštitou českého velvyslanectví v Tokiu. Studijní stáže a workshopy v rozhlasových studiích partnerských měst.
21. 9. 2008

Petřínské divadelní happeningy

Tradice nočních openairových představení na pražském Petříně byla inspirována tradicí nočních bojových her na táborech Dismanova souboru. Atmosféra noci, svítící Prahy v dohledu, vůně hořícího oleje, světlo svíček a loučí, to vše dodává představením neopakovatelnou atmosféru.
21. 9. 2008

Scénické čtení - aneb rozhlasové hry v podání absolventů rozhlasového souboru

....jakožto absolventi DRDS jsme se v sezóně 2007/2008 pustili na rozhlasové hry....
1. 6. 2007

CD Ve3vnoci

Druhé profilové CD naší kmenové folkrockové formace Ve3vnoci jsme si nadělili na konci června 2007. Křtili jsme v Rock café Praha.
4. 4. 2007

Nebojsa žádná pohádka - site specifik v Gorlici na Vyšehradě

Netradiční divadelní tvar zpracovává téma strachu a jeho různých rozměrů. Pětice aktérů zkoumá své obavy, noční můry a zdánlivě neškodné pohádky. Nebojsa je prostý strachu, jedinečný, nepřirozený, směšný, donekonečna vykladatelný. Je možné se bát Nebojsy. Ve snových obrazech, skrze osobitou poetiku podivnosti, se vypráví některý z možných Nebojsových příběhů. Události se dějí a je možné se rozhodnout, proč se dějí právě tak.
22. 9. 2006

ve3fest

festivalová přehlídka mladých nezávislých kapel