Herecké studio

3. 9. 2009

Co je Herecké studio?

Herecké studio OLDstars je tvořeno několika soubory různých věkových kategorií. Jeho členem se můžeš stát i ty!
27. 1. 2020

OLDstars na Modrém kocourovi 2020

Na 25. jubilejní ročník festivalové divadelní přehlídky MODRÝ KOCOUR v Turnově OLDstars přivezou tři inscenace ze své loňské úrody.
1. 10. 2019

Devátý ročník maratonu studentského divadla v Celetné

OLDstars v říjnu již po deváté obsadí Divadlo v Celetné. Letošní ročník Festivalu studentských divadel v Celetné proběhne netradičně od neděle do úterý ve dnech 27. – 29. 10. 2019 a představí inscenace OLDstars, které byly uvedeny v uplynulé sezoně.
30. 6. 2019

OLDstars na Šrámkově Sobotce 2019

Jako rezidenční projekt prestižního festivalu Šrámkova Sobotka OLDstars letos nastudovali scénické čtení novely Jaroslava Rudiše Český ráj.
22. 3. 2019

Don Juan na cestách

Po úspěšném turné s inscenací Shakespearova proslulého dramatu Romeo a Julie přichází OLDstars s Molièrovou komedií Don Juan. Provokativní políček z pera druhého z nejslavnějších dramatiků si k adaptaci vybral režijně-dramaturgický tým Ondřeje Kulhavého a Lucie Flemrové.
24. 1. 2019

Inscenace TO I ONO míří do Turnova na Modrého kocoura

Na oblíbený festival studentského divadla MODRÝ KOCOUR v Turnově vysíláme na konci února naši letošní novinku TO I ONO.
19. 12. 2018

Mimořádné události otevřou rok 2019 v Košické

Scénická skica z pera britského aura otevře divadelní rok 2019 v bytovém divadle v Košické.
5. 8. 2018

Romeo a Julie podruhé na regionech

S openair inscenací Romeo a Julie se OLDstars již podruhé vydali na turné po regionech. V prvním srpnovém týdnu jsme potěšili diváky v Bečově nad Teplou, Mšeně, Nymburku, na hradě Točník a navzdory pořasí i pražských Kasárnách Karlín.
31. 7. 2018

OLDstars jako součást Činoherního léta

Součástí letního programu prestižní pražské divadelní scény - Činoherního klubu - se stávají inscenace OLDstars. Přijďte nás v srpnu podpořit!
30. 6. 2018

OLDstars i přes nepřízeň počasí opět v Hradci

Openiar program festivalu evropských regionů v Hradci Králové rozšířili OLDstars opět svou celodenní stageí. I přes nepřízeň počasí odehráli reprízy letošních novinek: VERNISÁŽ, ŽABIĆKA a MÉDEIA.
4. 3. 2018

TSCHICK se chystá na výlet do Volyně

Po úspěchu na festivalu KARLÍNSKÁ TŘÍSKA v Divadle DISK byla nominována naše inscenace TSCHICK na národní přehlídku činoherního a hudebního divadla Divadelní Piknik Volyně. Držíme palce!
26. 2. 2018

BAZÉN postupuje z Turnova do Ústí nad Orlicí

Inscenace kontroverzní hry Marka Ravenhilla BAZÉN/BEZ VODY uspěla na festivalu Modrý kocour v Turnově a postupuje na národní přehlídku studentského divadla v Ústí nad Orlicí. Navštivte nejbližší reprízy v našem sklepním H2O.
15. 2. 2018

PASÁČEK VEPŘŮ potěší děti v nemocnicích a dětských domovech

OLDstars tradičně páchají dobré skutky. S cestovní verzí půvabné pohádky Hanse Chriatiana Andersena benefičně objíždějí dětské nemocnice a dětské domovy. Máte tip? Rádi potěšíme i děti ve vašem okolí.
1. 6. 2017

Hrajeme na festivalu SLUNKATOČ na hradě TOČNÍK

V sobotu 24. června 2017 tradičně vystoupíme na hradě Točník, kde v rámci festivalu SLUNKATOČ odpremiérujeme naši novinku - inscenaci hry Neil LaBute NA MILOST.
1. 6. 2017

OLDstars mají v Hradci svoji stage

V rámci Open air programu mezinárodního divadelního festivalu v Hradci králové mají OLDstars "svoji stage" - v neděli 25. 6. 2017 nabídneme ochutnávku z našeho sklepního repertoáru - přijeďte za námi do Hradce.
31. 5. 2017

Divadelní sezona Hereckého studia OLDstars vrcholí

Školní rok pro OLDstars ještě úplně nekončí. Čeká nás série premiér divadelních inscenací, přípravě kterých se věnovali během posledních měsíců.
22. 5. 2017

Festival Tvůrčí Afrika s OLDstars

Ve čtvrtek 25. května 2017 se v divadelním prostoru H2O na Koněvově ulici na Žižkově odehraje v rámci festivalu Tvůrčí Afrika "naše" česká premiéra hry BINTOU od dramatika Koffiho Kwahulé, jenž byl vůbec prvním hostem festivalu v roce 2001. Již dříve jsme úspěšně uvedli od stejného autora drama NESTYDA.


19. 3. 2017

Srpnové turné inscenace ROMEO A JULIE

OLDstars v srpnu 2017 vyrazí na turné do Plzeňského a Karlovarského kraje s openairovou inscenaci Romeo a Julie. Rádi zahrají i na vaši letní akci – na nádvoří hradu, letním táboře, městských slavnostech nebo festivale.

Nechoďte v létě do divadla, divadlo přijede za Vámi...
12. 3. 2017

OLDstars na Divadelní třísce 2017

I letošní ročník Divadelní třísky se neobešel bez účasti OLDstars. v Neděli 12. března odehráli v Divadle v Celetné Jan Búrik a Richard Juan Rozkovec reprízu nejnovější autorskou inscenaci Oskara Bábka „Ve jménu lásky (a přátelství)“.


26. 2. 2017

JMÉNO zabodovalo na Modrém kocourovi a postupuje do Ústí

S inscenací JMÉNO jsme poslední únorový víkend získali hereckou cenu na festivalu Modrý kocour 2017 v Turnově. Nominováni jsme byli na celostátní přehlídku studentského divadla v Ústí nad Orlicí v červnu 2017. Držte nám palce.
3. 12. 2016

3 SESTRY odstartují v H2O nový rok 2017

První lednovou premiérou bude neklasické zpracování klasické hry Antona Pavloviče Čechova. 3 SESTRY si pro absolventskou inscenaci kurzu přípravy na přijímací zkoušky vybral Martin Satoranský.
4. 10. 2016

Šestý ročník festival studentských divadel v Celetné

Divadelní svátek studentských souborů bude probíhat od 27. do 30. října 2016. Divákům v prostředí profesionálního divadla nabídne výběr z aktuálního divadelního repertoáru OLDstars a rovněž zajímavé inscenace dalších spřátelených studentských souborů. Mezi pražskými soubory se představí divadlo KoMa, Ty-já-tr NAČERNO, soubory Nenalezen, Nepřijatelní a KUK-U-ŘICE. Přehlídku okoření také mimopražský soubor Buddeto!.
20. 7. 2016

POSLEDNÍ OHEŇ na festivalu Povaleč u Karlových Varů

V srpnu se tradičně účastníme příjemného multižánrového festivalu POVALEČ v zahradě zámku Valeč u Karlových Varů. V interiéru opravované památky zahrajeme v pátek 5. srpna 2016 naši inscenaci hry německé autorky Dey Loher POSLEDNÍ OHEŇ.
27. 5. 2016

NESTYDOU jsme se v inscenovaném čtení zůčastnili festivalu TVURČÍ AFRIKA

S inscenací rituální hry Koffiho Kwahule NESTYDA jsme se rozloučili na 12. ročníku festivalu TVURČÍ AFRIKA, kde jsme ji symbolicky odehráli jako inscenované čtení
1. 3. 2016

JANA A JAN postupují z festivalu Modrý Kocour

Inscenace JANA A JAN v režii Honzy Horáka o fiktivním setkání dvou osobností světové historie - Janu Husovi a Johance z Arku - slavila úspěch na festivalu studentského divadla Modrý kocour v Turnově. Aspirujeme na postup na národní přehlídku v Ústí nad Orlicí.
21. 2. 2016

Začali jsme zkoušet Strindbergova Pelikána…

Také žijete v životní lži, z níž nechcete být probuzeni? Proč se všichni tak moc bojíme podívat pravdě do očí? A co když je skutečnost tak děsivá, že je lepší ji nechat spát? Odpovíme v režii Zuzany Horákové
11. 2. 2016

Zkoušíme NEVYSLOVENÉ

V životě občas nejsou druhé šance. Jsou chvíle, které se už nikdy neopakují. Jsou chvíle, kdy je třeba se nebát a nahlas promluvit. Protože jindy už to nemá cenu. Zkoušíme a v dubnu uvedeme inscenaci NEVYSLOVENÉ, která byla inspirována dílem Christine Brücknerové Neproslovené promluvy rozhořčených žen.
9. 2. 2016

POSLEDNÍ OHEŇ v H2O

Únor 2016 přivádí do sklepního klubového divadla krutou hru německé dramatičky Dey Loher. Zaskřípění brzd automobilu spojí dohromady osm bizarních postav.Drama skládá poctu velkým antickým tragédiím. Všudypřítomný chór komentuje nevyhnutelné události, osudové zápletky, vinu, trest.
4. 9. 2015

Cocteaův Dvojhlavý orel jako první premiéra sezony

5. a 6. září bude v H2O poprvé uvedena inscenace hry francouzského
básníka, prozaika, dramatika a filmaře Jeana Cocteaua v brilantním překladu
Františka Hrubína. Drama o iluzích, které plodí jen další iluze. Drama, které se na jevištích často neobjevuje. Drama, které je přitom tak naléhavé.
8. 7. 2015

VYSKOČIT Z KUŽE na Jiráskově Hronově

S naší inscenací slovenské hry Zuzy Ferenczové VYSKOČIT Z KUŽE jsme z festivalu Mládá scéna v Ústí nad Orlicí postoupili na Jiráskův Hronov. Přijďte nás v sobotu 1. srpna podpořit do Mekky českého neprofesionálního divadla..
1. 6. 2015

NESTYDA úspěšně na Šrámkově Písku

Inscenace Nestyda dostala o víkendu na festivalu Šrámkův Písek doporučení na srpnový festival Jiráskův Hronov.
22. 7. 2014

Pískoviště na POVALEČI 2014

První srpnový víkend zavítáme do severočeské Valče na tradiční openairový festival. Zahrajeme osvědčené PÍSKOVIŠTĚ v režii Petra Smyczka...
1. 5. 2014

OLDstars prezentují PŘELÍČENÍ na 6. mezinárodním workshopu

Pražské centrum židovských studii Filozofické fakulty Univerzity Karlovy spolupořádá 6. mezinárodní workshop na téma:Holocaust Literature, Film and Theatre in Central Europe,který se koná 8. a 9. května 2014 v Ústavu pro českou literaturu AV CR, Na Florenci 3, Praha 1. V rámci dvoudenního programu bude prezentována naše inscenaci Přelíčení.
2. 3. 2014

Divadelní tříska 2014 pro naši AUDIENCI

Naše AUDIENCE dostala Divadelní třísku 2014 a byla doporučena odbornou porotou na národní přehlídku Divadelní Piknik Volyně, gratulujeme!! Ještě jste Audienci neviděli??? Hrajeme už ve čtvrtek 6. března od 20:00 v H2O...
18. 11. 2013

Zúčastnili jsme se NOCI DIVADEL

V sobotu 16. 11. jsme se uvedením inscenací ETTY, ELEVÁTOR a SLUŽKY v klubovém uměleckém prostoru H2O zapojili do evropského projektu NOC DIVADEL 2013.

U nás bylo plno.
Budeme rádi, když k nám zavítáte znovu.
4. 11. 2013

Máme za sebou další ročník festivalu v Celetné

Máme za sebou další úspěšný ročník festivalu studentských divadelních souborů v Divadle v Celetné. Připravujeme další. Chcete si u nás zahrát i Vy?
26. 6. 2013

Hráli jsme na festivalu v Hradci Králové

V rámci Openair programu festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové jsme letos vystoupili se třemi inscenacemi. I přes nepřízeň počasí jsme před plným hledištěm uvedli: Princeznu Turandot, Alenku a ART. Všechny inscenace odvezeme v červenci na Helfenburk. Přijeďte se na ně podívat i vy...:)
3. 6. 2013

ETTY na Noci kostelů a v barokním refektáři u sv. Jiljí

V klášteře v Roudnici nad Labem jsme odehráli scénickou črtu ETTY - skutečný deník ženy, která skutečně žila a zemřela. Následně jsme vystoupili i v barokním refektáři u sv. Jiljí. Šest hereček o hledání sebe a Boha. Bez fikce...:)
3. 3. 2013

ALENKA oceněna v Turnově

Naše ALENKA byla oceněna na festivalu Modrý Kocour v Turnově.
10. 1. 2013

Hrajeme pro školy

Repertoár HarOLDu obsahuje tituly shodné se seznamem povinné četby k maturitě. Zjednodušte si život a navštivte se spolužáky TŘI SESTRY nebo TRAMVAJ DO STANICE TOUHA.
29. 7. 2012

Shakespearovské slavnosti na hradě Lipý v České Lípě

Poslední červcencový víkend jsme vystoupili v rámci Shakespearovských slavností na hradě Lipý v České Lípě. Na pozvání kastelána jsme na nádvoří vodního hradu odehráli automobilovou verzi inscenace "ROMEO A JULIE" a scénickou koláž z díla velkého Alžbětince "WILLIAM:SHAKESPEARE".
23. 7. 2012

HAMLET pomohl Helfenburku

Nejslavnější hrou světa jsme pomohli v červenci 2012 hradu Helfenburku u Bavorova. Sérií benefičních představení jsme pomohli vydělat na jeho údržbu.
Skoro celý týden propršelo - stateční jsme však byli my i diváci...:)
5. 7. 2012

Kupte si tričko s HAMLETEM a podpořte Helfenburk

Kupte si na Helfenburku naše tričko s HAMLETEM a podpořte tím rekonstrukci středověké zříceniny...
28. 5. 2012

OLDstars podpořili SOS vesničku v Brně

Do Brna jsme se vydali s naší cestovní pohádkou PASÁČEK VEPŘů. Poslední květnovou neděli jsme přispěli k radosti dětí z SOS vesničky. Nad jednou z rodin přebíráme pomyslný patronát. Přijedou za námi na Helfenburk. V říjnu pak vystoupí na našem festivalu v Divadle v Celetné.
28. 5. 2012

OLDstars na festivalu MEZI PLOTY

V květnu 2012 jsme se tradičně zúčastnili festivalu v pražské psychiatrické léčebně. Letos jsme nepřispěli hotovou divadelní inscenací, ale zážitek jsme tvořili na místě společně s diváky.
16. 8. 2013

Festival studentský divadel v Celetné (2013)

OLDstars pořádají v říjnu 2013 třetí ročník BEZROZPOČTOVÉ PŘEHLÍDKY STUDENTSKÉHO DIVADLA v Divadle v Celetné. Jste studentské divadlo? Působíte při škole, nebo jste nezávislou partou kamarádů? Chcete si zahrát svoji divadelní inscenaci na prestižní divadelní adrese? Přihlašte svůj soubor!
17. 12. 2012

Finalista dramatické soutěže Cen Alfréda Radoka v HarOLDu

V české premiéře jsme v HarOLDu uvedli v prosinci 2012 inscenované čtení nové divadelní hry našeho kolegy Tomáše Urbánka PAN MYŠ. Text byl jedním z deseti finálových v prestižní soutěži Nadace Alfréda Radoka 2010.
27. 12. 2011

Albert Camus: CALIGULA - experiment

V rámci praktické přípravy na přijímačky na DAMU jsme připravili inscenaci na základě hry Alberta Camuse CALIGULA. Absurdní drama o absolutní moci zrůdného císaře, který do důsledků dovádí šílenou myšlenku o světě zbaveného všech jistot. Scénickou črtu jsme nazkoušeli za 12 hodin čistého času...:)
20. 12. 2011

Přijímačky nanečisto aneb monology 2011

V neděli 18.12. jsme si v HarOLDu udělali "přijímačky nanečisto" a před publikem si vyzkoušeli monology a písničky na přijímací zkoušky na DAMU... Držte nám v lednu palce!
10. 10. 2011

4 + 4 dny na BOHEMCE

Spolúčinkovali jsme na jedinečném sportovně-uměleckém večeru na stadionu Bohemians (Ďolíček), který se konal v rámci festivalu současného umění 4+4 dny v pohybu. Akce s podtitulem Co se stane, když se umělec netrefí do míče? je věnována legendárnímu stadionu a klubu ve Vršovicích a jeho letité historii.
2. 9. 2011

HarOLD v ulicích, aneb Demonstrace za dobré divadlo

Zachtělo se nám oživit první školní den a demonstrovat v ulicích za dobré divadlo.
Nepotkali jsme se ve čtvrtek 1. září někde ve Vršovicích?
28. 10. 2010

Léto 2011 na hradě Helfenburk u Bavorova

Na začátku července jsme zrealizovali velké divadelní oživení zřiceniny středověkého hradu Helfenburk. V sobotu 16. července 2011 proběhla HOSTINA NA HELFENBURKU. Bylo to velkolepé...
25. 5. 2011

Hlupáci z Chelmu - první premiéra čtvrtečního dětského souboru

Jako téma pro svůj první divadelní počin na "prknech" HarOLDu si čtvrteční dětský soubor vybral pod vedením Zuzky Malé knížku HLUPÁCI Z CHELMU. Přijďte se na nové herce a herečky podívat i vy...
11. 12. 2010

OLDstars a OLDservis na PRAŽSKÉM QUADRIENNALE 2011

V červnu 2011 se po čtyřech letech na Výstavišti a v ulicích Prahy uskuteční další ročník nejvýznamnější scénografické přehlídky na světě, Pražského Quadriennale. Českou studentskou sekci budou mj. reprezentovat site-specific projekty, které v uplynulé sezoně vznikly pod hlavičkou OLDstars a OLDservis, pod vedením Zuzky Malé a Jakuba Štěpána. Držte palce a přijďte se podívat.
4. 5. 2011

"Motýl ten uletěl..." v Turnově

Se scénickou črtou divadelní hry americké jeptišky Celeste Raspanti, inspirované básní terezínského ghetta "Motýl ten uletěl" jsme vystoupili v pátek 13. května 2011 na vernisáži obrázků terezínských dětí v Židovské synagoze v Turnově. Výstava představuje osudy čtyř židovských dětí, které za dramatických okolností přežily holokaust. Jako dospělí svůj život zasvětili vědě a službě společnosti.
16. 4. 2011

Hráli jsme na festivalu IRSKÝ MÁJ v Divadle v Celetné.

OLDstars se stali spolupořadatelem festivalu irské kultury v Divadle v Celetné.
Během prvního květnového víkendu odehráli na jeho jevišti inscenaci PAN POLŠTÁŘ irského dramatika Martina McDonagha, v angličtině uvedli inscenaci Báry Hančilové OLIVER TWIST a v režii Tomáše Kargera přímo pro festival nastudovali irskou hru FÉILE I gCORKADORAGHA.
16. 5. 2010

Pasáček vepřů těší děti v pražských nemocnicích

S pohádkou Hanse Christiana Andersena jsme vyrazili do terénu. Inscenací, pod křídly Nadace Archa Chantal, přinášíme radost dětským pacientům ve fakultních nemocnicích. Hrajeme přímo na dětských odděleních. Je hezké vykouzlit na dětských utrápených tvařičkách úsměv...
14. 11. 2010

Shakespeare na festivale

Se scénickou montáží z díla slavného Alžbětince „WILIAM: SHAKESPEARE“ jsme v únoru 2O11 úspěšně vystoupili na festivalu Modrý kocour v Turnově. Odnesli jsme si "postup" na celonárodní přehlídku v Ústí nad Orlicí. Přijďte naši inscenaci navštívit i Vy v HarOLDu…
5. 2. 2011

Videodokument o přípravě premiéry DVA BRATŘI

Na našem OLDstars youtube.com kanálu jsme zveřejnili videodokument o přípravě nejnovější premiéry Shakesteamu DVA BRATŘI. Honza Battěk svojí nekompromisní kamerou zaznamenal vše, co předcházelo slavnostní premiéře...
9. 1. 2011

Vráťovo pozdní odpoledne v Café Sladkovský

Kavárna v běžném provozu může překvapit. V pátek 7. ledna 2011 jsme rozžili Café Sladkovský. Skoroneviditelná performance. Koukněte na fotky z "nenápadného něco..."
11. 12. 2010

Borůvkovy divadelní Kabarety

V sezoně 2010/2011 jsme zahájili cyklus pravidelných čtvrtletních pořadů pod krycím názvem "Kabaret". Kabaretní formou předkládáme ukázky toho, co v HarOLDu vzniká nad rámec plánovaných premiér: tématická čtení i skeče, hudbu, poezii i výtvarno.
11. 11. 2010

Navštívili jsme výstavu Petra Nikla

Výtvarkáři Madly Rutové navštívili společně interaktivní výstavu PLAY performera Petra Nikla v pražském Mánesu. Instalace nás inspirovaly k dalším výtvarným pokusům.
13. 7. 2010

Kritické myšlení s Ninou Rutovou

Podílíme se na projektu Niny Rutové o "kritickém myšlení", který natáčí Česká televize. Principy jsme si vyzkoušeli na červnovém soustředění. Některé z nás teď společně s Ninou uvidíte v několikadílném seriálu na televizní obrazovce...
4. 2. 2010

Inscenovaná čtení v HarOLDu

V roce 2010 jsme v HarOLDu spustili cyklus inscenovaných čtení. Pravidelně každý měsíc v komorním sklepním prostoru představíme jeden ze zajímavých textů. „Věnovat se budeme především divadelním hrám, které by nebylo snadné inscenovat, ale přesto jsou něčím zajímavé“, slibuje dramaturg projektu, student DAMU, Adam Rut.