PETRUVteam

1. 3. 2016

MENORA (Škvorecký, Čapek, Smyczek)

Příběh Rebeccy, která prošla Terezínem a vrátila se „domů“ jako špinavá Židovka je kombinován s apokryfálními texty o odsouzení a ukřižování Ježíše Krista. Co mají ty příběhy společného? Jak to vlastně bylo? Kdo to způsobil? A bylo to obojí pouze politická nutnost?
18. 9. 2015

MOST PŘES NAVŽDY (volně na motivy Richarda Bacha)

Jak překlenout most vztahu a lásky přes věčnost a nekonečno, když kolem je tolik problémů, hradeb a názorů? Může se stát pohádka skutečností? Draci, udatní rytíři a krásné pricezny nezemřeli, jen v našem století převlékli kostýmy. "Jsem, jsi a láska je všechno na čem záleží." A nic není samozřejmé...
25. 8. 2014

Olja Muchinová/Marcela Magdová: OLYMPIA

Pohádka pohádek. Forrest Gump z Ruska. Aljoša žil poklidný život nadějného sovětského mladého sportovce - než potkal Larisu, než přišla revoluce. Najednou je všechno jinak – Gorbačov, Jelcin, válka v Afgánistanu, techno a heroin. Nové, nečekané možnosti. Pamatujete si na tu dobu? Jak jste ji prožívali vy? A kam to všechno vedlo? „Takový ten pocit jako by skončilo dětství.“

1. 8. 2013

Peter Weiss: PŘELÍČENÍ

Dokudrama pojednávající o soudním procesu s vedoucími tábora v Osvětimi / 60 vagonů denně / Obžalovaní, svědci, byrokratičtí zapisovatelé a „vrchní soudce“ / 3.000 lidí v jednom transportu / Výpovědi, obhajoby, vzpomínky a obrazy, jimž se nechce uvěřit / 80 miliard zabavených cenných kovů, 52 miliard šperků / Kdo je viník a kdo oběť? A kdo má zájem na tom, aby trval tenhle zmatek? / 20.000 mrtvých u Černé zdi / Přežili jsme tábor, ale tábor trvá dál. / 42 plechovek fenolu denně / Dokážeme se z toho poučit?

30. 12. 2012

Michal Walczak: PÍSKOVIŠTĚ

Děj hry se odehrává na pískovišti. Chlapec si hraje na Batmana, holčička si přináší panenku. Hodně dramat se snaží mluvit o nejjednodušších lidských věcech pomocí zvláštní, umělé, nadmíru vážné formy. Mnoho situací, které se jeví jako velice dospělé, jsou ve skutečnosti infantilní. Příběh ženy a muže na pískovišti umožňuje sdělit něco víc a opravdověji. Nemá cenu předstírat nějaké složité téma - pojednává o nenaplněné lásce. O setkání dvou lidí, kteří si výborně rozumějí, zároveň však si nejsou schopni zcela porozumět.
10. 10. 2012

Agatha Christie: DESET MALÝCH ČERNOUŠKŮ

Deset malých černoušků hostil děda Vševěd...klasika od královny detektivek. Hororový příběh ze staré dobré Anglie. Na začátku je jeden ostrov a deset sezvaných hostů. Na konci deset mrtvol a neznámý vrah. Kdo ty lidi zabil? Kdo je falešný malý černoušek? Copak nepoznáte pravdu, když vám ji někdo říká přímo do očí?