Dětské studio

3. 7. 2014

Dětské studio

Dětské studio
vzniklo z potřeby lektorů Hereckého studia OLDstars připravovat děti od útlého věku tak, aby se ve starším věku mohly bez problémů zapojovat do nejrůznějších projektů naší umělecké korporace (kromě pravidelného hraní v našich sklepních divadlech HarOLD a H2O máme za sebou několik kočovných projektů, spolupracujeme s Divadlem v Celetné, hrajeme na soutěžních festivalech po celé republice, vlastní benefiční festival pod širým nebem jsme organizovali na pražském Petříně, hradě Helfenburk nebo v klášteře v Roudnici. Pořádáme scénická čtení, koncerty na řece BarOnLoď 2014, nebo jsme site specifik divadlem oživili Vyšehradské kasematy nebo Branické ledárny).


Nejsme příznivci klasického „dramaťáku“, naším cílem není závěrečná besídka s předvedením toho, jak jsou děti šikovné. Chceme, aby si děti adekvátně věku vyzkoušely nejrůznější herecké postupy, techniky a žánry (pantomima, improvizace, pohybové etudy, práce s hlasem) tak, aby až dorostou, mohly vše využít dle potřeby.
Chceme nabídnout zajímavou alternativu ke kroužkům v ZUŠ či DDM. Děti u nás pracují v prostředí, které je cele zasvěceno divadlu. V HarOLDu se nejen zkouší, ale hlavně hraje, také píše, zpívá i kreslí a vymýšlí scénografie.
Chceme, aby děti poznaly komplexní divadlo jako vzrušující zábavu neomezených možností.
15. 2. 2019

Dětské studio s novým vedením

Dětské studio OLDstars od února nově povedou lektorky Bára a Eva. Každou středu odpoledne v bytovém divadle v Košické.
1. 9. 2018

Nová skupina Dětského studia 2018/2019 ve vršovickém bytovém divadle v Košické

S novou divadelní sezonou otvíráme další skupinu Hereckého studia pro nejmenší...

Nejzásadnější pro naši práci bude rozvíjení přirozeného projevu dětí, jejich fantazie a spontánní dětské hry, která se časem změní v hru dramatickou a divadelní. Děti se postupně naučí naslouchat a spolupracovat se svými hereckými partnery a vytvářet tak prostředí pro kreativitu na jevišti. Celý divadelní proces nám poslouží k rozvoji jednotlivých osobností a tvůrčích vloh, které se hodí i do každodennosti.
5. 7. 2014

Dětské studio ve vršovickém HarOLDu v sezoně 2014/2015

Všechny soubory Dětského studia v HarOLDu povede v divadelní sezoně 2014/2015 lektorka Zuzana Malá-Horáková (zuzana.mala@oldstars.cz) se svými asistenty. Úterní soubor začíná v 15:30 a zkouška trvá do 17:00. Čtvrteční soubor bude probíhat od 15:00 do 16:30. Rozřazení do skupin očekávejte v průběhu srpna. Noví zájemci, kontaktujte nás na info@oldstars.cz

Začínáme 16. září 2014 v HarOLDu.
17. 4. 2014

Fotogalerie ze zkoušek

24. 6. 2015

Hrob ve sklepě

Krátké veřejné představení pro rodiče inspirováno stejnojmenných příběhem autora Marce Alexandera z knihy hororových povídek Jablíčko pro slečnu učitelku. Opuštěný dům. Hrob ve sklepě. Opravdu tam straší nebo je to jenom povídačka? Duch, co touží po pomstě. Věříte na duchy? Sázka. Máte strach?

20. 6. 2014

Exkurze Dětského studia v Českém rozhlase

Místo jedné červnové zkoušky jsme se vydali do studiového domu Českého rozhlasu na pražských Vinohradech. Průvodce nám dělal redaktor Vltavy Tomáš Černý.
1. 6. 2014

Karel Čapek: Bílá nemoc

Válka se blíží. Nemoc se šíří. Těla se rozpadají. Jen jediný člověk zná lék. Je to konec? Tudududu... Variace na slavnou Čapkovu hru pod vedením Zuzany Horákové.


22. 5. 2014

Exkurze v zákulisí Národního divadla

Divadlu se věnujeme každá týden. Jak to ale vypadá ve velkém profesionálním divadle jsme se vydali zkontrolovat na místo nejpovolanější - do zákulisí historické budovy Národního divadla...
4. 4. 2013

VZPOURA MOZKŮ sci-fi komiks

Sci-fi komiks Dětského studia o záchraně lidstva z robotích klepet. Denihilátory jsou namontovány v jedničce...

4. 4. 2013

Agatha Christie: Vraždy podle abecedy

Známý detektivní příběh v rukou teenagerů Dětského studia. Městečko usíná, sériový vrah řádí a Hercule Poirot je metrosexuál.


7. 2. 2013

Televizní štáb Studia Kamarád navštívil naše Dětské studio

Štáb, který pravidelně připravuje rubriku Vrabčák Lojza v oblíbeném pořadu České televize STUDIO KAMARÁD navštívil s kamerou v HarOLDu zkoušku Dětského studia. Jak vypadá zkouška dětského divadelního souboru? Umí se vedoucí souboru Zuzka mračit? Koukněte na video...:)
11. 6. 2012

RYBA - ekologický plastový happening

Přijďte se podívat na naše loutkové představení z plastových lahví... Kde se tu vzala ta ryba? Jak dlouho se dá jíst? Co všechno umožní? Cestu kolem světa?
1. 5. 2012

Tintin a los Pícaros 3D

3D zpracování úžasného belgického komiksu v podání Dětského studia OLDstars. Odvážný reportér Tintin se chystá zachránit své přátele před lží a proradností vojáků i samotného generála Tapiocy. Zažijte s námi jeho dobrodružství.
7. 6. 2011

Víkendové soustředění se PSEM BASKERVILSKÝM

Prvně jsme se víkendově soustředili pro přípravu inscenace Pes Baskervilský.
Chcete vidět fotky?
25. 5. 2011

Hlupáci z Chelmu - první premiéra čtvrtečního dětského souboru

Jako téma pro svůj první divadelní počin na "prknech" HarOLDu si čtvrteční dětský soubor vybral pod vedením Zuzky Malé knížku HLUPÁCI Z CHELMU. Přijďte se na nové herce a herečky podívat i vy...
4. 5. 2011

"Motýl ten uletěl..." v Turnově

Se scénickou črtou divadelní hry americké jeptišky Celeste Raspanti, inspirované básní terezínského ghetta "Motýl ten uletěl" jsme vystoupili v pátek 13. května 2011 na vernisáži obrázků terezínských dětí v Židovské synagoze v Turnově. Výstava představuje osudy čtyř židovských dětí, které za dramatických okolností přežily holokaust. Jako dospělí svůj život zasvětili vědě a službě společnosti.
27. 6. 2010

Fotovzpomínka na loňské opékání buřtů i s rodiči

Konec divadelní sezony 2009/2010 jsme nejen s dětmi ale i s jejich rodiči tradičně oslavili na zahradě naší spřízněné mateřské školky v Motole...