Přípravka

3. 4. 2017

Přípravka na přijímačky uměleckých škol

OLDstars každoročně otevírají veřejnou dílnu pro zájemce, kteří chtějí studovat herectví nejen pro zábavu jako rozvoj své osobnosti. Náplní dvou semestrálního kurzu je zvládnutí základní orientace v dějinách a teorii divadla, praktické seznámení s hereckými technikami, hlasová a pohybová výchova, základy žonglování a akrobacie.

Galerie >>
1. 9. 2014

Exkurze v zákulisí pražských divadel

V rámci komplexního přístupu navštěvujeme zákulisí předních pražských divadel...:) Průvodci nám jsou techničtí pracovníci, kteří nám ukazují jevištní technologie.
21. 12. 2012

Přijímací zkoušky na nečisto...

V rámci přípravy na talentové přijímací zkoušky na střední a vysoké umělecké školy se cíleně věnujeme vybraným monologům z českých a světových divadelních her. Pokoušíme současnou i klasickou poezii, potkáme se se zpěvem. Vše pak veřejně prezentujeme v tzv. přijímačkách nanečisto.
20. 12. 2012

Václav Kliment Klicpera: NA MOSTĚ

V rámci přípravy na přijímačky jsme za deset hodin čistého času nastudovali originalní verzi hry českého klasika.
12. 12. 2012

Scénické čtení PAN MYŠ

V rámci praktické přípravy jsme připravili inscenované čtení hry našeho kolegy Tomáše Urbánka PAN MYŠ. Text byl jedním z deseti finálových v prestižní soutěži Nadace Alfréda Radoka 2010.
27. 12. 2011

Albert Camus: CALIGULA - experiment

V rámci praktické přípravy na přijímačky na DAMU jsme připravili inscenaci na základě hry Alberta Camuse CALIGULA. Absurdní drama o absolutní moci zrůdného císaře, který do důsledků dovádí šílenou myšlenku o světě zbaveného všech jistot. Scénickou črtu jsme nazkoušeli za 12 hodin čistého času...:)