3. 7. 2014

Dětské studio

Dětské studio
vzniklo z potřeby lektorů Hereckého studia OLDstars připravovat děti od útlého věku tak, aby se ve starším věku mohly bez problémů zapojovat do nejrůznějších projektů naší umělecké korporace (kromě pravidelného hraní v našich sklepních divadlech HarOLD a H2O máme za sebou několik kočovných projektů, spolupracujeme s Divadlem v Celetné, hrajeme na soutěžních festivalech po celé republice, vlastní benefiční festival pod širým nebem jsme organizovali na pražském Petříně, hradě Helfenburk nebo v klášteře v Roudnici. Pořádáme scénická čtení, koncerty na řece BarOnLoď 2014, nebo jsme site specifik divadlem oživili Vyšehradské kasematy nebo Branické ledárny).


Nejsme příznivci klasického „dramaťáku“, naším cílem není závěrečná besídka s předvedením toho, jak jsou děti šikovné. Chceme, aby si děti adekvátně věku vyzkoušely nejrůznější herecké postupy, techniky a žánry (pantomima, improvizace, pohybové etudy, práce s hlasem) tak, aby až dorostou, mohly vše využít dle potřeby.
Chceme nabídnout zajímavou alternativu ke kroužkům v ZUŠ či DDM. Děti u nás pracují v prostředí, které je cele zasvěceno divadlu. V HarOLDu se nejen zkouší, ale hlavně hraje, také píše, zpívá i kreslí a vymýšlí scénografie.
Chceme, aby děti poznaly komplexní divadlo jako vzrušující zábavu neomezených možností.
Nejsme „hledači talentů“, protože víme, že u divadla se může uplatnit každý.
V dětském věku není naším prvořadým cílem výtvor, ale cesta, která k němu vede. Pokud nás někam dovede, můžeme být jedině mile překvapeni...:)

Těm, kteří by přeci jen chtěli nakouknout do profesionálního světa umění, ale cestu rozhodně zavírat nechceme. Pro ty je tu naše Agentura. Těm, kteří mají zájem zprostředkováváme práci v reklamě, televizi a filmu.

Aby rodiče měli představu o tom, jak se s dětmi pracujeme, máme pro ně (a s nimi) minimálně jednou do roka otevřenou hodinu, kde nás nejen pozorují, ale taky si něco málo vyzkouší na vlastní kůži.

Pokud chceš zažít něco, co jsi ještě nezažil, vidět něco, co jsi ještě neviděl
a poznat někoho, koho ještě neznáš, přijď mezi nás!
Budeme si hrát, vymýšlet, povídat a objevovat.

Zkoušíme pravidelně jednou týdně dvě hodiny. Alespoň jednou za rok navštívíme představení v některém z pražských divadel a vyrazíme spolu i na víkendové soustředění.

Členský příspěvek pro sezonu 2014/2015 je 1900,-Kč za semestr a je splatný na transparentní účet vedený Raiffeisenbank - 181 754 2001/5500 v září a v lednu.

Přihláška do Dětského studia

Vyzkoušejte v HarOLDu také náš Výtvarný ateliér pro děti

Veškeré informace na emailu detskestudio@oldstars.cz.