21. 9. 2008

Petřínské divadelní happeningy

Tradice nočních openairových představení na pražském Petříně byla inspirována tradicí nočních bojových her na táborech Dismanova souboru. Atmosféra noci, svítící Prahy v dohledu, vůně hořícího oleje, světlo svíček a loučí, to vše dodává představením neopakovatelnou atmosféru.
V říjnu 2004 jsme pro pražské publikum uvedli vlastní dramatizaci románu Václava Kaplického "Kladivo na čarodějnice" v režii Zuzany Malé, s neopakovatelným výkonem Václava Flegla v hlavní roli advokáta Bóbliga.

V červnu roku 2005 Citadelu Hladové zdi na Petříně prostoupila premiéra Hereckého studia "Svatební košile" z pera Karla Jaromíra Erbena.

Pro říjen 2005 Zuzana Malá se souborem Oldstars připravila (s laskavým svolením dědiců autorských práv) vlastní úpravu drobných mikrodramat E.A.Longena "Temný kabaret".

V září 2006 jsme okupovali Petřín déle. Divadelní minifestival jsme zaháli inscenací spřízněného DRDS "Peaceničky", představili jsme premiéru Hereckého studia "Veselohra na mostě" a především pražskému publiku nabídli naši novinku "Macbeth"...

V červnu 2007 jsme kromě "Macbetha" na Petříne uvedli novinku Hereckého studia "Ronja, dcera Loupežníka" v režii studentky DAMU Anny Hrnečkové.

Rádi bychom pod širým nebem realizovali koncert Ve3vnoci.

Výtěžek dobrovolného vstupného je darován neziskové organizaci Lions Klub Praha na financování výcviku slepeckých psů.

Projekt je podpořen grantem Městské části Praha 1. Děkujeme!