5. 5. 2010

Romeo a Julie na cestách

OLDstars nabízí svoji openairovou inscenaci Romeo a Julie na Vaši letní akci.
Rádi zahrajeme na Vašem letním táboře, městských slavnostech, nebo festivale.
Nechoďte do divadla, divadlo přijede za Vámi...
Pod širým nebem zprostředkováváme setkání s nesmrtelným příběhem o velké lásce, z pera alžbětinského velikána.
Jste-li pořadatelem dětského tábora, jsme tu pro Vás! Nabízíme nevšední kulturní zážitek dětem, které si často divadlo představují jako starou kamennou budovu, ve které spí Múzy, jinými slovy „kde je nuda“. Naše pojetí je zásadně jiné. Romeo je běžný puberťák, který má problémy, jako každý v jeho věku. Zajímá se o holky a motorky víc než o školu. S rodiči víc bojuje, než žije. V moderním překladu Martina Hilského je naše plenérová inscenace současným pohledem na nesmrtelný příběh.

Na klíč připravíme pro Váš tábor celonoční program. Na okraji lesa, poblíž Vašeho tábora, zprostředkujeme dětem zhruba hodinové setkání s geniální hrou Williama Shakespeara ROMEO A JULIE. Nejslavnější milenci světa, rozděleni za života nesmiřitelnou nenávistí svých rodů, navždy spojeni ve smrti, kterou vykoupili budoucí smír. V moderní inscenaci vystupují studenti pražských vysokých škol, sdružení v umělecké skupině OLDstars. Nesmrtelný příběh, v nejnovějším překladu Martina Hilského, je nastudován s ohledem na openairové provedení. Večer vyvrcholí procházkou dětí v malých skupinkách po předem vytyčené trase. Na cestě se budou potkávat s výjevy ze shlédnuté inscenace, což umocní jejich prožitek. Po zhruba šedesáti minutovém výletu se děti vrací zpět do tábora.
S podobnými aktivitami máme dlouholeté zkušenosti. Jako táboroví vedoucí na letních soustředěních Dismanova rozhlasového dětského souboru jsme realizovali podobné tématické večery: E. A. Poe „Havran“, F. G. Lorca „Krvavá svatba“, K. J. Erben „Vodník“, Václav Kaplický „Kladivo na čarodějnice“,William Shakespeare „Macbeth“.

Fotogalerie Romeo a Julie z léta 2010

Romeo a Julie na cestách – napsali o nás

Videoukázka na OLDstars youtube.com kanálu

“Truchlivé svědectví nás přežije / v příběhu Romea a Julie.”


V srpnu 2010 jsme Romea a Julii odehráli: v Mašťově u Podbořan, v Českých Budějovicích, v Mašovicích a Bítově u Chýnova, v Přední Výtoni na Lipně, v Nesměňi u Trhových svin, v Trhové kamenici u Pardubic. V srpnu 2011 například v Mladé Vožici, v létě 2012 na hradě Lipýv České Lípě. Rádi přijedeme i k Vám..:)

Rádi Vám nezávazně zašleme podrobnější informace.

info@oldstars.cz

Autorská práva zastupuje: Dilia, divadelní, literární a audiovizuální agentura , Krátkého 1, Praha 9.