10. 2. 2020

Poslední volná místa v Hereckém kurzu

Od března 2020 startuje náš tradiční dvousemestrální kurz herectví, který je vhodný zejména jako průprava k přijímacím zkouškám na vysoké umělecké školy.
OLDstars každoročně otevírají veřejnou dílnu pro zájemce, kteří se chtějí věnovat herectví nejen pro zábavu. Náplní skupinového kurzu je zvládnutí základní orientace v dějinách a teorii divadla, praktické seznámení s hereckými technikami, hlasová a pohybová výchova, základy žonglování a akrobacie. Součástí aktivit budou individuální i skupinová cvičení a etudy, práce s režisérem, improvizace, rozbory textu, společné návštěvy divadel, rozbory viděných inscenací, intenzivní mimopražské zátěžové soustředění, inspirativní filmy, jevištní praxe ve společně nazkoušené inscenaci a samozřejmě konzultace výběru a přípravy "přijímačkových" monologů.

Každý rok je do kurzu zařazeno cca 12 zájemců. Pětihodinové nedělní zkoušky jsou doplňovány společnými návštěvami divadel, účastníme se dvou víkendových festivalu. Samozřejmostí je intenzivní domácí příprava uchazečů.

Kurz tradičně zahájíme nezávazným víkendovým soustředěním - sobota 28.3. a neděle 29.3. 2020.

Přihlášky a další informace: herectvi@oldstars.cz