1. 10. 2019

Devátý ročník maratonu studentského divadla v Celetné

OLDstars v říjnu již po deváté obsadí Divadlo v Celetné. Letošní ročník Festivalu studentských divadel v Celetné proběhne netradičně od neděle do úterý ve dnech 27. – 29. 10. 2019 a představí inscenace OLDstars, které byly uvedeny v uplynulé sezoně.
Třídenní divadelní maraton nabídne bohatý program plný novinek. Z repertoáru OLDstars budou moci diváci zhlédnout například drama Reta Fingera Kaltes Land, příběh dvou teenagerů napsaný Gabrielem Pintileiem na základě skutečné události Elevátor, hru o lásce, manželství a životních jistotách Iluze Ivana Vyrypajeva či divadelní adaptaci filmu Paola Genovese Naprostí cizinci. OLDstars však na festivalu přivítají i několik hostů. Mladí divadelníci z DDM Prahy 10 uvedou představení Smečka, pojednávající o chlapci z dětského domova, Divadelní spolek JAK při Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy představí svou autorskou inscenaci Mimikry, soubor Vanabí Litoměřice pomstí nevěru v komedii Marca Camollettiho Láska, sex a žárlivosti a další litoměřický soubor Mladivadlo odehraje příběh slepého muže v dramatu Leonarda Gershe Motýli. Ani letos pak v Celetné nebude chybět s OLDstars dlouho spřátelený soubor Ulita z DDM Prahy 3, který uvede dva tituly: Večírek Neila Simona a Terasu, jejímž autorem je francouzský dramatik Jean-Claude Carrière. Posledním hostem festivalu bude divadelní soubor Zpátečníci, jenž představí svou úspěšnou inscenaci Gerta S., adaptaci románu Kateřiny Tučkové Vyhnání Gerty Schnirch.

Festival studentských divadel v Celetné 2019 byl podpořen grantem městské části Praha 1. Mediálními partnery umělecké skupiny OLDstars jsou servery i-divadlo.cz a scena.cz.