22. 3. 2019

Don Juan na cestách

Po úspěšném turné s inscenací Shakespearova proslulého dramatu Romeo a Julie přichází OLDstars s Molièrovou komedií Don Juan. Provokativní políček z pera druhého z nejslavnějších dramatiků si k adaptaci vybral režijně-dramaturgický tým Ondřeje Kulhavého a Lucie Flemrové.
„Náš Don Juan není primárně svůdce. Zaměřujeme se na otázku společenské příslušnosti, víry, pokrytectví nejen vyšších sociálních vrstev… Věříme, že Molière by se na nás nezlobil,“ směje se dramaturgyně Lucie Flemrová. „Myslím, že text má velkou výhodu v tom, že snad každý z herců i potenciálních diváků má ve svém okolí někoho, koho si dokáže představit pod pojmem ,Don Juan‘. Je jen na nás, jak s tím naložíme,“ dodává Ondřej Kulhavý.

Don Juan bude v režii OLDstars odpremiérován jako hlavní program benefičního festivalu OLDstars on the ROUD, který studenti pořádají každý rok uprostřed července v prostorách augustiniánského kláštera v Roudnici nad Labem.

Foto ze zkoušek inscenace: Michaela Škvrňáková

Stejně jako Shakespearovi milenci v předchozích letech se letos známý svůdce v druhé polovině letních prázdnin vydá na turné po republice. Don Juan na přelomu července a srpna 2019 navštíví například hrad Točník, městské hradby v Nymburce nebo zahradní divadlo u Kouřimské vinotéky.

OLDstars nejsou v pořádání podobných akcí nováčky – mají za sebou několik podobných turné po českých městech, každý rok pravidelně pořádají dva festivaly. Pravidelně se účastní studentských divadelních přehlídek po celé republice. Svou účastí se podílí i na Noci divadel či festivalu Žižkovská noc. Skupina je pak především známá pražskému publiku navštěvujícímu její domovské prostory HarOLD – sklepní prostor a H2O – bytové divadlo ve Vršovicích.

DON JUAN - provokatér. Noční můra i sladký sen nejen všech počestných dívek a žen.

Muž, 20 let, 73kg, 185cm. Pohledný, nezadaný, bezdětný,. Nebráním se ničemu a nikomu, umím být něžný i drsný. Užijem si oba, ale manželství rád slíbím....

Drama, za které Moliera tehdy nepochválili. O 354 let později přichází v podání OLDstars.

hrají: Tomáš Weber, Kanwar Šulc, Marie Machová, Daniel Toman, Tomáš Bareš, Eliška Frankeová, Lucie Flemrová a Martin Leták

režie: Ondřej Kulhavý
dramaturgie: Lucie Flemrová

prezentace turné DON JUAN NA CESTÁCH 2019