21. 2. 2019

ZNALCI v bytovém divadle

Satirická tragikomedie ZNALCI dánské autorky Nikoline Werdelinové, která popisuje životní styl dobře situované a vzdělané pětice přátel, bude mít v bytovém divadle H2O ve Vršovicích premiéry na začátku března.

Patří ke generaci, která má přehled o současných trendech, kupuje velké vily podél pobřeží a podléhá iluzi, že rodinné štěstí jim přinese pořízení dvou špičkových sporáků značky AGA nebo stolek na „dry“ Martini. Ve skutečnosti však neznají sami sebe, své emoce a už vůbec ne své partnery, které podvádějí.

Pět přátel, kteří se vzájemně navštěvují, obdivují, zatracují, nenávidí i milují – se ocitá v situacích, které čas od času překvapí nebo mohou překvapit kohokoli z nás. Hra o upřímnosti, která může být krutá a nesnesitelná, o lži, která sice může být milosrdná, ale stále zůstává lží, o individuální svobodě, nevěře, o strachu z navázání dlouhodobého partnerského vztahu, o divokých večírcích i skličující samotě.


hrají: Nicol Hrabovská/Martina Haluzová, Ondřej Kulhavý/Václav Šamárek, Julie Ondračková, Lukáš Ruml/Daniel Toman, Eva Sinkovičová/Barbora Waschingerová a Jan Šolc

režijní vedení: Tomáš Staněk
vizuál inscenace: Elisa Speváková

Vstupenky v předprodeji na portálu GoOut.

V inscenaci zaznívají vulgarismy a na jevišti se kouří. Představení má přestávku.