22. 8. 2017

PO FREDRIKOVI

Patnáctou divadelní sezonu OLDstars zahájí premiérou švédského gay monodramatu PO FREDRIKOVI s Matyášem Řezníčkem v hlavní roli. Inscenace bude uvedena v limitovaném počtu repríz ve sklepní zkušebně HarOLD v pražských Vršovicích.


Johan právě ukončil střední školu a definitivně zjistil, že s holkama se bude jen kamarádit. V den, kdy potká Fredrika, začíná nejkrásnější a zároveň nejtragičtější kapitola jeho života. Zamilovaný příběh dvou mužů se hroutí jako domeček z karet. Hledání svého místa ve světě vstříc nelítostné smrti.


Hraje: Matyáš Řezníček
Scénografické řešení: Marie Tučková
Režijní vedení: Tomáš Staněk

Fotogalerie ze zkoušek inscenace objektivem Marie Tučkové

Hra Efter Fredrik zvítězila roku 2005 v divácké soutěži na Dnech mladé kultury (Ungkulturdagarna) stockholmského divadla Riksteatern. Stejné divadlo hru zařadilo do svého repertoáru roku 2007, kdy s ní její autor Mattias Brunn procestoval celé Švédsko. V Čechách byla hra oficiálně poprvé uvedena v rámci projektu Divadla Letí 8@8 jakožto inscenované čtení v březnu 2011 - posléze Letí hru zařadilo na svůj repertoár.


Matyáš Řezníček (*1991) byl od šesti let členem Dismanova rozhlasového souboru při Českém rozhlase, odkud plynule přešel do studentské umělecké skupiny OLDstars, kde působil čtyři roky až do svého přijetí na DAMU, kde studoval pod vedením Jana Buriana. V současné chvíli hostuje v Divadle na Vinohradech v inscenaci Romeo a Julie a od sezóny 2016/2017 je členem Činohry Národního divadla.


  • Online nákup vstupenek na inscenaci OLDstars ve zkušebně HarOLD

  •