31. 5. 2017

Divadelní sezona Hereckého studia OLDstars vrcholí

Školní rok pro OLDstars ještě úplně nekončí. Čeká nás série premiér divadelních inscenací, přípravě kterých se věnovali během posledních měsíců.
Na repertoár sklepního prostoru H2O přibude MUČEDNÍK Maria Von Mayenburga, africká rituální hra Koffi Kwahuleho BINTOU. Následovat bude inscenace španělského dramatika Juana Mayorga NOČNÍ ŽIVOČICHOVÉ. Studenti se utkají s klasickým textem Franka Wedekinda PROBUZENÍ JARA nebo komediií Axel Hellstenia ELLING A KJELL. Specialitou OLDstars je rodičovský soubor, který je složen z řad rodičů studentů. Ti do červnového programu studentského divadla přispějí svéráznou adaptací nejklasičtější hry Oskara Wilda JAK JE DŮLEŽITÉ MÍTI FILIPA. Těšit se můžete na kontroverzní text NA DOTEK, výcuc z antické MÉDEI, nebo na dramatizaci roadtripu TSICHK.

Červenec pak OLDstars tradičně věnují benefici. Pomáhají uměním. Do Roudnického kláštera přivezou o víkendu 14. - 16. července 2017 dvacítku svých divadelních inscenací nejrůznějších žánrů. Jejich benefiční festival OLDstars on the ROUD se do rozlehlé gotické památky vrací již počtvrté.