23. 4. 2016

MACBETH pod širým nebem v Roudnici nad Labem

U příležitosti 400. výročí umrtí alžbětinského velikána letošní ročník benefičního divadelního festivalu OLDstars On the Roud vyvrcholí unikátním jediným uvedením openair inscenace prokleté shakespearovy hry MACBETH. Přijeďte se s námi před půlnocí v sobotu 9. července v Roudnici nad Labem poklonit památce největšího dramatika.
Kde se v člověku rodí zlo? Kolik krve může vytéct z jednoho malého popíchnutí? Kdy si dokážeme uvědomit, že v krvi se nedá plavat? Nejkratší tragédie Williama Shakespeare je syrovou studií toho špatného v nás. Sevřené, úsporné verše, které krvácejí tak, jakoby trpěly poruchou srážlivosti. Je to cvok, psychopat chtěli bychom říct. Není to vlastně hra o každém z nás? Kdo by nechtěl ovládat životy druhých?

hrají: Kryštof Lepšík, Bára Waschingerová, Martin Satoranský, Martin Leták, Vojta Zemánek, Jan Horák, Klára Fittnerová, Tereza Střihavková, Klára Vaňkátková, Štěpánka Romová, Markéta Zemánková, Josef Bobeš Havelka, Jan Battěk, Terezie jelínková, Ondřej Kulhavý, Natálka Nováková, Anežka Šťastná, Jan Šípal, Kanwar Šulc, Jakub Vaverka, Stephania Mia Van Vleet, Karolína Vaňková, Eliška Vocelová a další

Fotogalerie inscenace - foto: Jakub Fulda Fulín