9. 2. 2016

POSLEDNÍ OHEŇ v H2O

Únor 2016 přivádí do sklepního klubového divadla krutou hru německé dramatičky Dey Loher. Zaskřípění brzd automobilu spojí dohromady osm bizarních postav.Drama skládá poctu velkým antickým tragédiím. Všudypřítomný chór komentuje nevyhnutelné události, osudové zápletky, vinu, trest.
Bezvýznamná ulice na okraji města. Rozpadlé domy, rozpadlé životy, stereotyp. Lidská osamělost, smutek, pocit viny, špatné svědomí. Nudu, šeď a prach rozvíří tragická událost.
Známá německá hra měla premiéru v lednu 2008 v Thalia Theater Hamburg v režii Andrease Kriegenburga. Vyhrála soutěž o nejlepší německy psanou současnou hru v Mülheimu, zúčastnila se přehlídky nových evropských her ve Wiesbadenu v roce 2008. V Čechách ji poprvé uvedla v roce 2010 režisérka Viktorie Čermáková v Divadelním studiu Továrna.

Poslední oheň má smést z povrchu zemského všechny problémy, traumata a viny. Přichází katarze - tragického konce bylo dosaženo.

My jsme nic neviděli, my u toho nebyli.

Hrají: Kryštof Lepšík, Ondřej Polák, Štěpánka Romová, Markéta Zemánková/Martina Haluzová, Bára Waschingerová, Vojta Zemánek, Klára Fittnerová, Tereza Střihavková, Josef Bobeš Havelka a další