4. 2. 2009

Divadelní komedie

Divadelní zákulisí a tajemství zrodu divadelní inscenace je pro diváka přinejmenším stejně lákavé a vzrušující jako sledování samotného představení. U „nezasvěcených“ totiž panuje představa, že divadlo je dekadentním světem opojných neřestí, zákeřných intrik, blouznivých snů, alkoholu a lehkého živobytí. To je také důvod, proč jsou hry (filmy, knihy) „o druhé straně“ divadla publikem tolik oblíbené, zvlášť pokud je celý „problém“ nahlížen s humorem a ironií.
Poprask team si tedy pro svoji druhou samostatnou inscenaci zvolil téma divadelního zákulisí.
Divadlo za oponou Vám představí: Filip Rut, Matěj Vejdělek, Jáchym Rejžek, Honza Battěk, Petr Šedivý, Tereza Gsollhoferová, Klára Bělorová, Apolena Vacková, Bára Kodešová, Lenka Švorcová, Marie Tučková, Martina Haluzová, Nina Šimůnková, Marie Domeová, Sára Faltejsková, Sára Kormanová a Marie Hlaváčková.

Zákulisí divadla se moc neliší od zákulisí „civilní“ firmy, obchodu, univerzity či továrny. Vždyť i zde jsou intriky, sny, vztahové zápletky… Jen na ně není tolik vidět, není je tolik slyšet a není v nich tolik rituálů. A ještě jeden poznatek divák získá nebo si jej oživí: divadlo – ono bolestné hledání a občasné nalézání – se připravuje a hraje především pro něj. Je dobré si to občas připomenout. Na obou stranách rampy.

„Divadlo se člověk naučí tím, že hraje divadlo...“

Do konce roku 2009 uvedeme v HarOLDu.