21. 3. 2015

Andrej Ivanov – setkání s autorem „To všechno ona" v H2O

Komorní drama "To všechno ona" z pera mladého dramatika Andreje Ivanova je na repertoáru klubového prostoru H2O od 10. ledna 2015. Andreji Ivanovovi se konečně podařilo vycestovat do České republiky, aby navštívil jednu z repríz s představiteli Ljubou Krbovou a Janem Battěkem. Jde o první uvedení jeho první divadelní hry v jiném než ruském jazyce. Po skončení představení v neděli 29.3. proběhne v sále H2O jeho beseda s diváky
Andrej Ivanov je dramatik, scénárista a režisér. Narodil se v roce 1984 v Blagověščensku v Amurské oblasti. Nyní žije v Minsku. Ukončil filozofickou fakultu Brestské státní univerzity A. S. Puškina a scenáristiku v Minské filmové škole. Za diplomový scénář Šachid získal respektované ocenění VII. Mezinárodního Kazaňského festivalu Muslimský film. Je režisérem několika hudebních klipů a krátkometrážního filmu Strašidelný dům, který získal první místo pražského festivalu Kolorit Fest v roce 2013. Na svém kontě má i několik divadelních her.

Andrej Ivanov získal za hru To všechno ona dvě prestižní ocenění v rámci mezinárodních dramatických soutěží. Hra byla od svého vzniku v roce 2012 několikrát veřejně přečtena a dvakrát inscenována. Světovou premiéru měla v únoru 2014 v Norylském divadle v asijské části Ruska v Krasnojarské oblasti v režii Antona Malikova. Uvedení OLDstars v překladu Marcely Magdové je vůbec prvním v jiném než v ruském jazyce.

Ivanovova divadelní prvotina netradičním způsobem vypráví příběh vztahu matky a syna ve světě odosobněné internetové komunikace. Autor se při psaní inspiroval reálnými příběhy své známé, školní psycholožky.


Hrají: Ljuba Krbová a Jan Battěk

Režie: Tomáš Staněk

Překlad, úprava a dramaturgie: Marcela Magdová

Výtvarné řešení: Petra Krčmářová

Technická spolupráce: Kryštof Lepšík

Produkce: Martina Kavanová

Premiéra 10. ledna 2015 v klubovém prostoru H2O, Koněvova 61, Praha 3.