1. 1. 2008

Martin Satoranský

email: saty@oldstars.cz
Když stál v odpoledních hodinách jednoho červnového dne v kostýmu houby před svými spolužáky a rodiči, uvědomil si dvě věci. Divadlo ano, ale ne TAKHLE.

Gymnázium Voděradská pro něj znamenalo setkání s příjemnou češtinářkou nadšenou pro divadlo. Připojil se tedy k dramaťáku a měl radost, že dělá divadlo. Až do chvíle, než si uvědomil, co si uvědomil jako muchomůrka: Ne TAKHLE.

S divadlem to nevypadalo dobře a tak se vydal na práva v Praze. Hned věděl, že to není pro něj. A jelikož z divadla měl strach, dlouho odmítal nabídky připojit se k jakési skupině OLDstars. V roce 2008 to ale nakonec udělal. A konečně si mohl říct: Ano, TAKHLE.

Za tu dobu zde ztvárnil mnoho nádherných rolí (Otto ve Znalcích, Ben v Trůnu milosrdenství, Claudius v Hamletovi, Solený a pak i Veršinin ve Třech sestrách, Bernie v Sexuální perverzi v Chicagu nebo třeba hospodský v Baru u Páteře v Bouři.) Zjistil, že se rychle učí texty, že celkem zvládá záskoky a že
TAKHLE ho to baví.

A pak přišel na to, že nemusí jen hrát. Zkusil si upravit hru, pak jí i zrežírovat a i když to trochu bolelo, vznikly Služky. Poučil se z chyb, zjistil, jak je důležité míti Magdovou a stvořil V lese černém, hlubokém. A když už konečně trochu ví jak na to, začal zkoušet Benátky, jen tak pro radost.

Dostal se na DAMU na režii a TAKHLE je konečně spokojený.