8. 8. 2019

O festivalu

Pražská umělecká skupina OLDstars v říjnu již po deváté obsadí Divadlo v Celetné.
Letošní ročník Festivalu studentských divadel v Celetné proběhne netradičně od neděle do úterý ve dnech 27. – 29. 10. 2019 a představí všechny inscenace OLDstars,
které byly uvedeny v uplynulé sezoně.
Třídenní divadelní maraton nabídne bohatý program plný novinek.

Z repertoáru OLDstars budou moci diváci zhlédnout například krátkou hru Wolfganga Kohlhaase a Rity Zimmerové Štika k obědu, drama Reta Fingera Kaltes Land, příběh dvou teenagerů napsaný Gabrielem Pintileiem na základě skutečné události Elevátor, hru o lásce, manželství a životních jistotách Iluze Ivana Vyrypajeva či divadelní adaptaci filmu Paola Genovese Naprostí cizinci. OLDstars však na festivalu přivítají i několik hostů. Mladí divadelníci z DDM Prahy 10 uvedou představení Smečka, pojednávající o chlapci z dětského domova, Divadelní spolek JAK při Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy představí svou autorskou inscenaci Mimikry, soubor Vanabí Litoměřice pomstí nevěru v komedii Marca Camollettiho Láska, sex a žárlivosti a další litoměřický soubor Mladivadlo odehraje příběh slepého muže v dramatu Leonarda Gershe Motýli. Ani letos pak v Celetné nebude chybět s OLDstars dlouho spřátelený soubor Ulita z DDM Prahy 3, který uvede dva tituly: Večírek Neila Simona a Terasu, jejímž autorem je francouzský dramatik Jean-Claude Carrière. Posledním hostem festivalu bude divadelní soubor Zpátečníci, jenž představí svou úspěšnou inscenaci Gerta S., adaptaci románu Kateřiny Tučkové Vyhnání Gerty Schnirch.
Stejně jako každý rok se na festivalu dočká několik inscenací derniéry. Mezi ně se počítá například divadelní rekonstrukce jednoho vztahu a tragické autonehody To i ono Daniela MacIvora v podání absolventů letošního úspěšného přípravného kurzu na přijímací zkoušky na DAMU a JAMU. Tentýž tým odehraje také poslední reprízu scénického čtení novely Jaroslava Rudiše Český ráj, které letos v létě nazkoušel pro šestašedesátý ročník prestižního literárního festivalu Šrámkova Sobotka. Poslední derniérou pak bude psychologické drama Eugena O’Neilla Cesta dlouhým dnem do noci. V Celetné budou uvedeny i hlavní inscenace festivalu OLDstars on the ROUD 2019. V neděli večer zavítá do divadla Molièrův Don Juan v režii Ondřeje Kulhavého, s nímž skupina letos v létě podnikla úspěšné turné po českých městech a hradech, a v sobotu diváci uvidí hru z prostředí maďarské hospody Portugálie Zoltána Egressyho v režii Zuzany Horákové. V programu nebudou chybět ani monodramata z repertoáru OLDstars. Tento žánr bude letos v Celetné reprezentovat monodrama Stefana Massiniho Věřím a nenávidím v hlavní a jediné roli s absolventkou francouzských divadelních škol Klárou Cibulovou pod režijním vedením Ondřeje Kulhavého. Hra bude zároveň letos v září uvedena v bytovém divadle v Košické v české premiéře.


Mediálními partnery umělecké skupiny OLDstars jsou servery i-divadlo.cz a scena.cz.Vstupenky na festival je možné zakoupit v pokladně Divadla v Celetné (Celetná 17, Praha 1).

OTEVÍRACÍ DOBA POKLADNY:
po – pá 10.00 – 19.30, v případě pozdějšího představení do jeho začátku
so – ne 12.00 – začátek posledního představeníCENA VSTUPENEK
plné vstupné – 180 Kč
zlevněné vstupné – 130 KčREZERVACE VSTUPENEK
Vstupenky lze rezervovat na telefonním čísle +420 608 327 107 nebo +420 222 326 843, přes e mail na rezervace@divadlovceletne.cz nebo přes webový formulář v programu u vybraného představení na http://www.divadlovceletne.cz/planovana-predstaveni/.
Rezervace trvá čtyři dny a stává se platnou až jejím potvrzením pokladnou. Pokud rezervované vstupenky nejsou v dané lhůtě vyzvednuty, rezervace propadá a vstupenky se automaticky vrací zpět do prodeje. Od 4. července si můžete rezervovat či zakoupit vstupenky on-line na http://online.colosseum.eu/divadlo-v-celetne/general/list?mrsid=120.
Přijďte zažít maraton studentského divadla...

9. ročník festivalu byl podpořen grantem Městské části Praha 1 - děkujeme!