29. 8. 2013

Podpořte Festival studentských divadel

Navštívili jste některý ze dvou předešlých ročníků Festivalu studentských divadel? Podpořte realizaci toho letošního.

Pokud přispějete, dostanete dárek. Pokud nevybereme stanovenou částku, peníze Vám přijdou zpět na účet.


Potřetí pořádá umělecká skupina OLDstars v Divadle v Celetné Festival studentského divadla

Festival vznikl z potřeby konfrontovat tvorbu studentských souborů nejen z Prahy, ale i z dalších koutů republiky. Vloni byl obohacen o vícedenní workshop divadelní improvizace, který umožnil nadaným studentům poměřit síly. Účinkujícím – mladým začínajícím divadelníkům – chtějí organizátoři umožnit prezentovat výsledky celoroční práce na prestižní divadelní adrese v centru metropole.

,,Tentokrát máme pro účinkující připraven několikadenní doplňkový program, úzce související s jejich zájmem. Chystáme pro ně exkurze v zákulisí pražských divadel a návštěvu dopolední zkoušky v profesionálním divadle,“ představuje letošní doprovodný program festivalu jeho mluvčí Daniel Brátka.

Letos se společně s ostatními soubory v Divadle v Celetné potkají OLDstars v termínu od 28. do 30. září. Kromě pořádajícího souboru na festivalu vystoupí také Herecké studio OLDstars, Slovanský Tyátr z Olomouce, GigaHertzi, soubor ZUŠ Rožmitál pod Třemšínem nebo divadelní soubor studentů právnické fakulty Korek, který s inscenací KYTICE letos slavil významný úspěch na tradiční divadelní přehlídce Jiráskův Hronov.

„Skladba programu je pestrá. OLDstars se představí inscenací Mayenburgovy TVÁŘE V OHNI, kterou v srpnu v Celetné premiérovali. Diváci se mohou těšit na MARYŠU, PÍSKOVIŠTĚ, Shakespearova ROMEA A JULII, nebo Genetovy SLUŽKY,“ slibuje Brátka. Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji Divadla v Celetné.