19. 7. 2013

Zloději ukončili studentský benefiční festival HAMLET NA HELFENBURKU

Pachuť zůstává po víkendovém studentském divadelním benefičním festivalu na hradě Helfenburk u Bavorova. Neznámí pachatelé vykradli v průběhu posledního festivalového večera hradní stanové městečko a pražským hercům odcizili osobní věci za desítky tisíc.
„Je mi stydno. OLDstars přijeli tradičně pomáhat našemu hradu a nějací ubožáci jim v době, kdy podávali na hradbách skvělé herecké výkony, ukradli jejich osobní věci," rozhorlil se Jaroslav Pižl z helfenburské hradní Správy. "Hyenismus!"

"Škodu vyšetřující policejní hlídka odhaduje v desítkách tisíc. Pachatelé v průběhu poslední reprízy HAMLETA kompletně vybrali sedm stanů. Do krosen stihli, během třihodinové inscenace, kromě peněženek a drobné elektroniky zabalit vsechno, včetně spacáků, karimatek a špinavého oblečení. Stany zůstaly úplně prázdné," doplňuje mluvčí projektu Daniel Brátka. "Nacpané krosny pak vyházeli do hradního příkopu, odkud je po turistické stezce odnesli lesem k hlavní silnici, kde na ně čekalo připravené auto."

Studentská umělecká skupina OLDstars letos v červenci na Helfenburku benefičně vystoupila již potřetí. Výtěžek z pořádaného open-air divadelního festivalu tradičné poukazuje kastelánovi na opravy rozsáhle středověké památky. Pro hradní areál se letos podařilo vydělat více než 50 000,-.

"Na hrad Helfenburk dorazilo v průběhu konání třídenního festivalu více než 500 diváků různých věkových skupin. V hradním areálu se o víkendu pod širým nebem odehrálo 33 divadelních představení, pohádky, workshop a noční letní kino. Z vybrané částky bude pro hrad zakoupen dieselový agregát a dřevo na opravu hradního ochozu. OLDstars dále věnují Helfenburku dřevěné lavičky, které na místě v rámci příprav projektu vyrobili," vypočítává Daniel Brátka.