1. 7. 2013

Filmy FAMO v letním kině na hradbách HELFENBURKU 2013

Po roce se na Helfenburk vrací nejen divadlo, ale i filmová noc, složená z toho nejlepšího, co za dlouhou dobu svého fungování nabídla Filmová akademie Miroslava Ondříčka v Písku. Filmy současného bakalářského i magisterského stupně (za všechny: B-42, Poslední šance, Ve Vlaku, Videoterapie, Velkej Honza), filmy starší a dnes již téměř legendární (Hranice, Turbodiesel) i velmi festivalově úspěšné (Automatic for the people, Pan Pozdě, Legenda O sudu). A to vše pod letním jihočeským nebem na velkém plátně, přímo na hradbách Helfenburku. Neváhejte…
AUTOMATIC FOR THE PEOPLE
Snímek Jana Vejnara je tragikomickým příběhem člověka, který pracuje jako obsluha nápojového automatu.

Krátkometrážní / Drama / Komedie, Česko, 2010, 32 min

Režie: Jan Vejnar
Hrají: Michal Kern, Jakub Špalek, Petr Lněnička, Olga Špátová, Petr Brukner, Chantal Poullain-Polívková

FATAL FAILURE
Poslední přeživší člen speciálních jednotek, seržant Juraj Mráz, se dopustí fatální chyby, když místo deaktivace jaderných hlavic tuto zbraň nešťastnou náhodou odpálí. Je ještě naděje na záchranu?

Krátkometrážní, Česko, 2010, 7 min

Režie: Jan Vejnar
Hrají: Petr Lněnička, Helena Dvořáková

PAN POZDĚ
Anetin partner má vzácnou chorobu, která mu neumožňuje vycházet z domu. Úřady se chystají jejich dům zabavit a mladý pár vystěhovat. Aneta stojí před nemožným úkolem – musí a zároveň nesmí opustit dům. Co vyhraje? Rozum? Náhoda? Soucit?

Krátkometrážní, Česko, 2011, 14 min

Režie: Jiří Sádek
Hrají: Michal Kern, Adéla Petřeková, Jitka Foltýnová

KOUZELNÝ MOST
Co všechno se může stát v průběhu cesty přes most? Honza (Milan Hajn) miluje Hanku (Hana Baroňová), Hanka miluje Davida (David Borozidis). Spěchá za ním na rande, čeká ji před Národním divadelm, a Honza ji doprovází. Uprostřed mostu je náhoda spojí s kouzelným slepým harmonikáře (Radomil Uhlíř). Harmonikář ucítí jejich lásku a přiměje Honzu, aby se Hance svěřil. Poté jsou přímo na místě oddáni. Jenže všechno je jinak, než se na první pohled zdá. Tento krátký černobílý film je Chramostův první "nestudentský" projekt, pod vedením dramaturga Tomáše Kepky. Kombinuje prvky romantické komedie a fantasy.

Krátkometrážní / Romantický / Komedie, Česko, 2008, 12 min

Režie: Jan Chramosta
Hudba: Zdeněk Beran
Hrají: Hana Baroňová, Radomil Uhlíř, Tomáš Fišera, Milan Hajn

VESNICE ROKU
Josef Loucký je oblíbený starosta vesničky Sedlčánky a má ambice získat prestižní titul VESNICE ROKU. Obec už má k jistému vítězství téměř vše nezbytné. V různých podobách tu parodují veřejnou knihovnu, muzeum, veřejné koupaliště či bruslení. Jediné co jim schází k úspěchu je kanalizace. Starosta má přislíbenou dotaci na výstavbu čističky, když bude mít do dvou týdnů vykopané kanály přes celou vesnici. Díky jeho péči má však obec úplně novou silnici a chodníky. Zbývá tedy jediná možnost. Kanalizace povede přes zahrádky. Všichni s tímto plánem souhlasí, až na jednoho, starostovo tchána Topola.

Komedie, Česko, 2011, 39 min

Hrají: Ondřej Vetchý, Lenka Vlasáková, Jan Budař, Václav Postránecký, Ilja Racek, Libuše Švormová, Jaroslav Satoranský, Miroslav Večerka, Taťjana Medvecká, Radim Kalvoda, Nina Jiránková, Pavel Šrom, Martin Sobotka

režie: VOJTĚCH MORAVEC
scénář: VOJTĚCH MORAVEC
kamera: JAN DRNEK
kostýmy: IVANA BRÁDKOVÁ
střih: TOMÁŠ KLÍMEK
zvuk: VIKTOR PRÁŠIL
hudba: ONDŘEJ BRZOBOHATÝ
produkce: VILÉM POSTRÁNECKÝFilmy promítáme s laskavým svolením FAMO v Písku. Děkujeme!