30. 6. 2013

Tvář v ohni v Divadle v Celetné

OLDstars se po několika letech vrací ke kultovnímu textu Maria von Mayenburga TVÁŘ V OHNI. Inscenaci uvádí v Divadle v Celetné
Matka vaří svíčkovou, otec čte noviny, Pavel má motorku a Olga s Kurtem ideální dospívání, alespoň v očích rodičů. Ale je důstojné takhle žít? Kdo nás ochrání, až zůstaneme úplně sami? Navždy shoří, kdo byl sežehnut. Ale kde se jenom stala chyba?

Se stejnou razancí a apelem, s jakým vstoupil tehdy pětadvacetiletý rozhněvaný Marius von Mayenburg na evropská jeviště, vstupuje nezávislá umělecká skupina OLDstars na prkna prestižní pražské divadelní adresy – Divadla v Celetné. S totálním zápalem a vírou v nemožné se pouští do jednoho ze zásadních textů současné dramatiky.

Něha, brutalita, rodina, osamění, láska, masturbace, dospělost, dětství, naděje, zoufalství, stísněnost, nekonečno.

V režii Tomáše Staňka hrají: Matyáš Řezníček, Anna Peřinová, Jeník Tyl/Martin Satoranský, Jitka Foltýnová a další.


dramaturgie: Marcela Magdová
scénografie: Dominika Lippertová
hudba: Václav Borůvka Valtr
fotograf inscenace: Jakub Fulda Fulín

Žár ohně má rozpálit chladnoucí mezilidské vztahy. Tvář v ohni jako autorský výkřik proti destrukci, jejíž viník zůstává skryt. Každodenní ritualizovaný boj jednotlivců se ve sporech o maličkosti stává zásadní zpovědí moderního člověka. Osamělost ani rodinná jistota není řešením v životě do něhož byl uvrhnut. Kdo určil hranici normality a principy fungování zdejšího světa? Co je tolerované a co zapovězené? Kdo je vítězem a kdo poraženým? Mnoho otázek, mnoho odpovědí.

Fotogalerie inscenace foto ze zkoušky: Jakub Fulda Fulín
Vstupenky k zakoupení v pokladně Divadla v Celetné

Autorská práva zastupuje Aura-Pont s.r.o. Radlická 99, Praha 5.