7. 6. 2013

Jak na hrad


! NOVINKA ! Šetřte životní prostředí - používejte Jízdomat! Tabulku k vytvoření jízdy nebo připojení se k již existující naleznete ve spodní části této stránky.


Vzhledem k prostředí, ve kterém se hrad nachází, návštěvníkům přinášíme krátký rozbor několika variant dopravy, které lze při cestě na Helfenburk použít.

Počítáme s tím, že jihočeští diváci hrad znají a ví, kde se nachází. Jízdní řády hromadných dopravních prostředků jsou tedy cíleny především na diváky cestující z Prahy.


Varianta 1 – KOLO

Helfenburk je vybaven stojany na jízdní kola, na Infocentru bude 24 hodin denně k dispozici hlídaná úschovna zavazadel a jízdních kol. Přesto důrazně doporučujeme přibalit si ke kolům z bezpečnostních důvodů vlastní zámek.


Varianta 2 – AUTOBUS

Z Prahy nabízí autobus jednu z nejvhodnějších variant dopravy. Z pražského autobusového nádraží Na Knížecí jezdí několikrát denně spoj přímo do Bavorova (příp. s přestupem ve Vodňanech, Písku, Strakonicích, nebo Českých Budějovicích) za cenu do 150 Kč.

Více informací o aktuálních spojích najdete na http://www.jizdnirady.idnes.cz/autobusy/

Autobus staví na náměstí, cesta trvá bez přestupů něco málo přes dvě hodiny. Z náměstí lze dojít na hrad po asfaltové cestě pěšky, případně je možné využít autobusové spojení do zastávky Helfenburk/Krajníčko, rozcestí.

Pro všechny diváky bude na Infocentru 24 hodin denně k dispozici hlídaná úschovna zavazadel.


Varianta 3 – VLAK

Dopravu vlakem na Helfenburk příliš nedoporučujeme. Z Prahy se vlakem dostanete do Bavorova za zhruba 4 hodiny s minimálně jedním přestupem, zastávka je na znamení a jízdenka bez slev Českých drah místy sahá až k 300 korunám.

Na druhou stranu, vlak je větší a často pohodlnější než autobus - pokud tuto cestu zvolíte, spojení lze vyhledat na internetové adrese http://www.jizdnirady.idnes.cz/vlaky/. Z nádraží dojdete na Náměstí Míru v Bavorově (viz příložená mapka a http://www.maps.google.com) a odtud už na Helfenburk pěšky trefíte, příp. dojedete autobusem na zastávku Helfenburk/Krajníčko,rozc..

Pro všechny diváky bude na Infocentru 24 hodin denně k dispozici hlídaná úschovna zavazadel.


Varianta 4 – AUTOMOBIL

Pro diváky cestující automobilem bude v podhradí po celou dobu konání akce k dispozici nehlídané parkoviště s dostatečnou kapacitou. Odtud dojdete do samotného areálu hradu již pěšky, příjezdová cesta z parkoviště v podhradí přímo na Helfenburk není návštěvníkům přístupná.


Jízdomat.cz


OLDstars přejí všem divákům šťastnou cestu a těší se 11., 12., nebo 13. července na Helfenburku.