7. 6. 2013

O projektu


HAMLET NA HELFENBURKU je již třetím ročníkem benefičního studentského divadelního projektu, který pořádá na hradě Helfenburk u Bavorova v jižních Čechách umělecká skupina OLDstars.Historie projektu:

HOSTINA NA HELFENBURKU 2011

Spolupráci s tamní hradní zříceninou jsme poprvé navázali v roce 2011. Týden jsme připravovali jednodenní festivalový projekt HOSTINA NA HELFENBURKU. Celou sobotu 16. července jsme krmili návštěvníky akce nejen jídlem, ale také úryvky z děl Williama Shakespeara, dětem jsme zahráli PASÁČKA VEPŘŮ, v prostorách hradního areálu bylo na více scénách odehráno několik představení. Celou noc až do rána se pak promítaly studentské filmy a ráno jsme posnídali s návštěvníky akce na hradbách.

To byl ovšem teprve začátek...

HAMLET NA HELFENBURKU 2012

18. - 21. července 2012 jsme se na Helfenburk opět vrátili. Opět ho na týden obsadili. A odpremiérovali inscenaci HAMLET nazkoušenou přímo pro Helfenburk - dvakrát. A pak ji reprízovali - dvakrát. Jako bonus jsme pro diváky připravili, s odkazem na první ročník projektu, speciální Festivalovou sobotu. Ta opět rozšířila program akce o některé položky z našeho repertoáru, poprvé byly pozvány i hostující soubory. Páteční repríza HAMLETA proběhla v silném dešti, sobotní pak musela být přesunuta do krytého stanu a odehrána za provizorních podmínek.

I tak se podařilo na rekonstrukci hradního areálu vybrat 50 000 Kč. A my zjistili, že dokážeme hrát za každého počasí. :-)

HAMLET NA VÍTKOVĚ 2012

Po úspěšném letním projektu navštívil HAMLET Prahu. A rovnou velkolepé prostory Národního památníku na Vítkově. Ve spolupráci s Národním muzeem jsme odehráli tři reprízy inscenace, které navštívilo více než 450 diváků.

HAMLET NA HELFENBURKU 2013

Letos se vracíme na Helfenburk potřetí. Tentokrát s benefičním víkendovým festivalem, jehož hlavní osou budou tři reprízy inscenace HAMLET. Ty doplníme v rámci festivalu nabídkou všech titulů z aktuálního repertoáru Hereckého studia OLDstars a některými tituly spřátelených divadelních souborů nejen z Prahy, ale i z Jihočeského kraje.

I tentokrát poputuje výtěžek ze vstupného hradní správě k úhradě dalších nutných rekonstrukcí rozlehlé hradní zříceniny.
Za poskytnutí stanu a dalšího vybavení děkujeme Protiletadlové raketové brigádě ve Strakonicích.

Děkujeme Damúze za zapůjčení polštářků a praktikáblů k postavení elevace.

Děkujeme ZŠ Bavorov, která bez nároku na odměnu propůjčila prostory své kuchyně.

Projekt proběhl pod záštitou JUDr. Tomeše Vytisky, radního pro školství Jihočeského kraje.