1. 1. 2005

DiS. Anna Hrnečková

tel.: +420 736 673 852
email: anna.hrneckova@oldstars.cz
Konzervatoř a DAMU
Po úspěšném absolutoriu na hudebně dramatickém oddělení pražské konzervatoře (absolventské role v Žižkovském divadle: Beaumarchais ? P. Svojtka: "Figařina svatba" /Anděla/, režie Petr Svojtka, Schnitzler: "Anatol" /Bianca/, režie Ondřej Kepka, J. Suchý: "V Bahně velkoměsta" /původně Na Poříčí dítě křičí/ režie J. Datel Novotný) začala studovat obor Divadelní věda na filosofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Současně začala studovat na pražské DAMU obor dramatická výchova.

Divadlo F.X.Šaldy
Již při studiu je významná její spolupráce s divadlem F. X. Šaldy v Liberci, kde jako host nastudovala náročnou roli Ismeny v úspěšné inscenaci Roman Sikora: "Smetení Antigony" /Ismena/, režie Petr Mančal.

NuN, divadelní studio Továrna
Jako studentka herectví se svými spolužačkami založila divadelní skupinu NuN, kde se významně podílela i na produkční práci. Nejznámější inscenací sdružení byly: "Bakchantky dnes" v režii Viktorie Čermákové. S Viktorií Čermákovou a Evou Salzmannovou pak spoluzakládala soubor DST (Divadelní studio Továrna) ve kterém nazkoušela role v inscenacích: "Horáková, Gotwald" , "Česká pornografie", uváděné v divadle LaFabrika.

Divadlo v Celetné
Dlouhodobě spolupracuje s divadelním sdružením CD 2000, kde je k vidění na prknech divadla v Celetné: Jiří Janků: V zajetí filmu /Fantom/, režie Petr Svojtka. J.Janků, P. Svojtka: Zkáza rodu Baskevillů aneb Pozor, zlý pes! /Dolores Stapletonová/, režie Petr Svojtka. Moliére: Lékařem proti své vůli /Lucinda/, režie Hynek Čermák, V. Luks: Drákula, režie: Hynek Čermák

Aurapont
V roce 2006 nastudovala několik rolí v zájezdovém představení agentury Aurapont: Zdeněk Podskalský: Žena v trysku století /Eva, Ťapka, Adelaide..../, režie Zdeněk Podskalský ml.

Pedagogická činnost
V letech 1998 ? 1999 učila dramatickou výchovu na Farním úřadu v Benátkách nad Jizerou. V letech 2002 ? 2005 pedagogicky spolupracovala s hereckou a taneční akademií HÁTA v Praze. V roce 2006 se podílela s režisérem Jiřím Adámkem na vedení divadelních dílen pro festival VyšeHrátky.

Výtvarná práce
V roce 2004 spolu s Kristýnou Dolejšovou připravila výtvarnou stránku inscenace Činoherního studia Ústí nad Labem Elfriede Jelinek: Nemoc aneb moderní ženy v režii Viktorie Čermákové.

Divadlo Komedie
Již druhým rokem působí jako vedoucí náborového oddělení Divadla Komedie.