9. 8. 2002

BcA. Petr Smyczek

email: petr.smyczek@oldstars.cz
tel.: +420 737 617 087
Již od narození režíruje, organizuje, příležitostně hraje. Po maturitě na pražském Gymnáziu Jana Nerudy prošel přes DRDS, TaFantastiku, Rokoko až do knihovny v Jinonicích. Na DAMU nedošel. Vystudoval filmovou produkci na FAMO v Písku (absolvoval v roce 2010 festivalově mnohorát oceněným filmem Automatic for the people režiséra Jana Vejnara).
Jednoho dne zjišťuje, že se svými 207 cm živé výšky je definitivně skutečně nepřehlédnutelný. Nemá cenu to skrývat, musí se to transparentně přiznat. Je zaměřený na svět lidí, mluví víc, než poslouchá. Preferuje harmonii před pravdou. Rád plánuje, sní, organizuje - a odkládá odpočinek (dokonalá dovolená u moře je zbytečný mýtus). Má rád kavárnu Sladkovský, Petřiny, Písek, kafe a zelený čaj, klubová kina, Oldstars, old school, Nohavicu a Beatles, Forresta Gumpa a filmy Miloše Formana, Mistra a Markétku a Poslední mejdan, Richarda Bacha, 4 dohody, Taboriho, Lébla, Brooka a tak. Fandí hipíkům a mladičkým básnířkám.
Z rolí v OLDstars: Harding (Kde kukačka hnízdo má), Hrobník (Hamlet), John (Oleanna), Woland (Mistr a Markétka), Vavřinec (Romeo a Julie), Generál Mignasson (Dvouhra).
Režie v OLDstars: Michal Walczak: Pískoviště, Agatha Christie: Deset malých černoušků, Ludvík Kundera: Krásné ženy neboli Joseph Goebbels dětem, Allan Ginsberg: Kvílení
Od května 2013 působí aktivně jako manažer provozu Klubového prostoru H20.