1. 1. 2002

BcA. Tomáš Staněk

tel.: +420 606 865 237
email: tomas.stanek@oldstars.cz
Dětství a DRDS
Již v útlém dětství mu členství v Dismanově rozhlasovém dětském souboru pomohlo sbírat první zkušenosti a orientaci v kulturní sféře. Prostřednictvím DRDS mu bylo umožněno účinkování v mnohých rozhlasových hrách (rež. Weinlich, Kofránková, Rusko, Gromov, Jahodová....), televizních inscenacích a seriálech (rež.: Kepka, Vorlíček, Simonová....). Za dětský herecký výkon byl opakovaně oceněn na festivalu Prix Bohemia Radio. Účastnil natáčení a moderování publicistických rozhlasových pořadů pro stanici ČRo2-Praha, které v té době DRDS zajišťoval ("Káva u Dismanů", "Dismančata uvádějí....", spolupráce s pořadem "Domino").

Konzervatoř a herectví
Logickým pokračováním zájmů bylo přijetí na hudebně dramatické oddělení Pražské Konzervatoře. Ročníkovými pedagogy mu byli přední pražští herci: Gabriela Vránová a Ivan Řezáč. Po maturitě a absolventských rolích v Žižkovském divadle (Beaumarchaise "Figarova Svatba" rež. Svojtka, Schnitzler "Anatol" rež. Kepka) si v jedné sezoně vyzkoušel členství v Mimickém sboru Divadla Na Vinohradech (V.Korner "Psí kůže" rež. Deak) a hostování v Divadle Na Zábradlí (G.Tabori "Vídeňský řízek" rež. Pokorný).

DAMU
V roce 2005 (pod pedagogickým vedením Mgr. Doubravky Svobodové a JUDr. Jiřího Srstky) ukončil bakalářské studium oboru divadelní produkce na Akademii múzických umění v Praze. Se spolužáky z DAMU připravoval festival nezávislého openair divadla "VyšeHrátky".

Spolupráce s Českým rozhlasem
Po absolvování stáže ve tvůrčí skupině elévů Mgr. Miluše Tikalové od roku 2002 spolupracoval s ČRo3 - Vltavou, především jako redaktor a moderátor publicistického pořadu Čajovna. S kolegyní Kateřinou Rathouskou pro Vltavu napsali a režírovali původní hodinovou rozhlasovou detektivní hru "Silvestr v Čajovně". Nepravidelně přispíval články do Týdeníku Rozhlas. V roce 2006 působil jako redaktor zpravodajství na Českém Rozhlase - Regina.

Pedagogická činnost
Od roku 2000 se podílel jako asistent na vedení dětí v Dismanově rozhlasovém dětském souboru. V roce 2004 spolupracoval jako pedagog s Haf studiem Hany Francové a Gymnáziem Na Vítězné Pláni, kde vyučoval rétoriku a základy mediální komunikace.

Moderování, dabing, komunikace
Věnuje se dabingu a moderování kulturních akcí a plesů. Spolupracoval na projektu "Tramtárie" při moderování nedělních zábavních odpolední pro děti. Spolupracoval s několika firmami a projekty jako konzultant interní i externí komunikace.

ART ZERO a SCENA.CZ
Je členem správní rady neziskové organizace ART ZERO, o.p.s., jejímž cílem je podpora mladých umělců a jejich projektů. Je předsedou správní rady obecně prospěšné společnosti SCENA.cz.

Národní divadlo
Od divadelní sezony 2006/2007 pracuje jako tiskový mluvčí v Národním divadle. Je členem Výboru Mecenášského klubu ND.

OLDstars
Společně s Danielou Ouhrabkovou - Von Vorst, Terezou Tobiášovou a Zuzanou Malou - Horákovou založil v roce 2002 nezávislou uměleckou skupinu OLDstars, kterou vede dodnes...