19. 9. 2008

Dismanův rozhlasový dětský soubor

Soubor Českého rozhlasu, ze kterého vyšla většina stávajících členů OLDstars. Stejně jako v minulosti je i nyní příprava členů DRDS směřována přímo k tvorbě rozhlasových pořadů, vedle toho pokračuje soubor v duchu dismanovských tradic ve všestranné kulturní výchově. Významná byla a je divadelní činnost. Některé z divadelních představení budeme hostit v HarOLDu.
Podle knížky Jiřího Trnky „Zahrada“ připravuje aktuálně v HarOLDu Dismanův rozhlasový dětský soubor stejnojmennou inscenaci. Tereza Gsöllhoferová a Matěj Vejdělek se na pár měsíců s partou „Dismančat“ ponořili do světa dětských her, rozličných dobrodružství a podivuhodných stvoření. „Chtěli jsme si s dětmi hrát tak, jak si kluci hrají v Zahradě, ale bohužel nám do cesty vstoupil text, který se děti musí naučit. I přesto ale na zkouškách si užíváme kopu legrace!“ říká Matěj Vejdělek. Hrají stávající členové DRDS: Sidonka Borkovcová, Agátka Faitová, Valerie Rosa Hetzendorfová, Josef Kaňka, Vlastík Kaňka, Honzík Köhler, Vojta Lavička,
Pavel Panýrek, Matěj Převrátil, Johanka Sládková, Ondra Svejkovský, Filip Svoboda, Bětka Synáčková a Tonda Tuček. Premiéra proběhla v květnu 2010.

Veselohra na mostě

www.rozhlas.cz/drds