16. 8. 2013

Festival studentský divadel v Celetné (2013)

OLDstars pořádají v říjnu 2013 třetí ročník BEZROZPOČTOVÉ PŘEHLÍDKY STUDENTSKÉHO DIVADLA v Divadle v Celetné. Jste studentské divadlo? Působíte při škole, nebo jste nezávislou partou kamarádů? Chcete si zahrát svoji divadelní inscenaci na prestižní divadelní adrese? Přihlašte svůj soubor!
Náš „bezrozpočtový“ festival nenabízí nic víc, než setkání se studentským divadlem v ryzí podobě. Nezajišťujeme stravování, ubytování, dopravu, semináře, odborné poroty, časopis, nic. Zkrátka se jen všichni potkáme na dobrém divadle na prestižní divadelní adrese… :)

Jste zajímavé studentské divadlo a nepozvali jsme Vás? Kontaktujte nás na info@oldstars.cz. Mohlo dojít k nedopatření...:) Příští ročník chystáme už dnes...:)


Festival vznikl z potřeby konfrontovat tvorbu studentských souborů nejen z Prahy, ale i z dalších koutů republiky. Vloni byl obohacen o vícedenní workshop divadelní improvizace, který umožnil nadaným studentům poměřit síly. Účinkujícím – mladým začínajícím divadelníkům – chtějí organizátoři umožnit prezentovat výsledky celoroční práce v centru metropole.

"Tentokrát máme pro účinkující připraven několikadenní doplňkový program, úzce související s jejich zájmem. Chystáme pro ně exkurze v zákulisí pražských divadel a návštěvu dopolední zkoušky v profesionálním divadle," představuje letošní doprovodný program festivalu jeho mluvčí Daniel Brátka.

Letos se společně s ostatními soubory v Divadle v Celetné potkají OLDstars v termínu od 28. do 30. září. Kromě pořádajícího souboru na festivalu vystoupí také Herecké studio OLDstars, Slovanský Tyátr z Olomouce, GigaHertzi, soubor ZUŠ Rožmitál pod Třemšínem nebo divadelní soubor studentů právnické fakulty Korek, který s inscenací KYTICE letos slavil významný úspěch na tradiční divadelní přehlídce Jiráskův Hronov.

„Skladba programu je pestrá. OLDstars se představí inscenací Mayenburgovy TVÁŘE V OHNI, kterou v srpnu v Celetné premiérovali. Diváci se mohou těšit na MARYŠU, PÍSKOVIŠTĚ, Shakespearova ROMEA A JULII, nebo Genetovy SLUŽKY,“ slibuje Brátka. Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji Divadla v Celetné.